Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Grzanie świec i Podgrzewanie płynu chłodniczego polo 1,7 sdi AKU

sputnik1 06 Jan 2012 22:33 5163 9
    sputnik1
    Level 16  
    Witam
    Auto jak w temacie mam dwa pytania bo nie rozumiem do końca jak powinno działać podgrzewanie w tym silniku
    Po pierwsze czy w tym silniku świece żarowe grzeją tylko za każdym razem przed paleniem silnika ale nie dogrzewają już one po zapaleniu mimo że silnik jest zimny? czy też dogrzewają po zapaleniu do osiągnięcia pewnej temp.??

Oraz drugie pytanie jak działa i kiedy się załącza ten trzy świecowy podgrzewacz płynu chłodniczego który jest na króćcu zaraz przy głowicy??
    cisq
    Level 15  
    swiece zarowe sluza do podgrzania komory spalania w cylindrach aby ulatwic zaplon mieszanki paliwowo-powietrznej i dalej pracuje juz jak perpetum moblie na ON :) -silnik o zaplonie samoczynnym, poczytaj wiecej.

pierwsze slysze o podgrzewaniu plynu chlodniczego. O_o
    kidu22
    Level 35  
    Świece nie dogrzewają silnika jak to w Izusu.
    3 Swiece właczają sie przy -5'C jeśli pracuje silnik i jest sprawne ładowanie, wył się przy 60'C.
    lgy1
    Level 21  
    Jak kolega nie słyszał o dogrzewaniu płynu chłodniczego to trzeba poczytać, wchłanianie wiedzy nie boli.System działa przy każdym zapaleniu zimnego silnika w celu szybszego osiągnięcia temperatury ok 30 stopni C a wszystko to dla zmniejszenia emisji szkodliwych tlenków azotu ,,ekologia,,
    sputnik1
    Level 16  
    Świece żarowe w głowicy załączają się na określoną długość czasu po każdym włączeniu zapłonu, oczywista oczywistość w polo 1,7 diesel, pytanie tylko czy te świece po odpaleniu (zimnego) auta "grzeją delikatnie" do momentu osiągnięcia określonej temperatury????, czy załączają się tylko po włączeniu zapłonu i nie działają po odpaleniu silnika bez względu na jego temperaturę

Natomiast Świece 3 sztuki będące z boku głowicy w króćcu podgrzewają płyn chłodniczy pytanie - jakie są warunki załączenaia i wyłączenia tych świec??
    Czy jest ktoś kto wie na 100% co i jak. Dlaczego się tak przy tym upieram, ponieważ każdy twierdzi inaczej.

A co do isuzu, to tam świece żarowe działają również po odpaleniu delikatnie podgrzewając silnik do czasu osiągnięcia 68-69 stopni, natomiast świec podgrzewania płynu takich jak w polo 1,7 sdi nie ma wcale!!!
    kidu22
    Level 35  
    Przecież ci napisałem kiedy działa podgrzewacz.
    sputnik1
    Level 16  
    Ok, dziękuję za konkrety kidu22 - w takim razie rozumiem że świece żarowe grzeją tylko i wyłącznie w czasie gdy świeci się kontrolka po włączeniu zapłonu i nigdy więcej?, natomiast świece od płynu tak jak napisałeś, tylko czy one zawsze grzeją wszystkie 3? nie ma jakiejś innej zależności?
    sputnik1
    Level 16  
    Widzę że znasz temat dokładnie, proszę opisz ten system, myślę że nie ja jeden z chęcią dowiem się jak t w rzeczywistości działa.