Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

astra g sekwencja IV generacji raz działa a raz nie

dawid5030 06 Jan 2012 23:29 2883 11
    dawid5030
    Level 15  
    Witam mam opla astre g 98r x16xel z gazem sekwencyjnym IV generacji żałożoną ok 2 lata temu. Wszystko było dobrze do czasu gdy samochód przestał przerzucać na gaz ( ustawiona temp. ~35 stopni). Wydawać by się mogło że nie ma gazu ( takie same objawy) pojechałem zatankowałem i nadal nic... Awaryjnie przy przytrzymaniu przycisku i przekręceniu zapłonu auto powinno odpalić na gadzie i tak da się je uruchomić na gazie bo oczywiście z PB nie ma problemów. Sterownik to STAG 200, moje podejrzenie pada na cewkę reduktora. Nie mam interfejsu żeby podpiąć się pod niego czy można to jakoś zbadać "domowym sposobem" ??
    gapcio06
    Level 13  
    nie przełącza i jest sygnał braku gazu?
    dawid5030
    Level 15  
    nie przełącza... sygnału nie ma bo kiedy gdy jechałem na gazie to zaczynało pikać i dioda mrugała teraz tylko sama diodka mruga... tak jakby jeszcze nie przerzuciło na gaz .

Dodano po 2 [minuty]:

dodam jeszcze ze odpiąłem na chwilkę akumulator i tak: obroty na biegu jałowym 2000+ przez kilka minut temp rozgrzała się do 80+ stopni po czym zrobiłem adaptację odpaliłem i od razu przerzuciło na gaz, wieczorem chciałem wyjechać i już LPG nie działa, jest co prawda słaby akumulator myślałem żeby podmienić warto próbować ??
    gapcio06
    Level 13  
    myślę że czujnik temperatury reduktora padł, albo brak obiegu płynu przez reduktor

Dodano po 2 [minuty]:

jakby któryś z elektrozaworów nie otwierał to przełączy i od razu zasygnalizuje brak gazu sygnałem dżwiękowym
    dawid5030
    Level 15  
    powiem Ci kolego że czasami jak się gaz skończył to nie było sygnału dźwiękowego tylko migała diodka a co do gazu to jak dziś wieczorem wracałem autem odpaliłem normalnie na rozgrzanym ok 90 stopni to od razu na gaz wrzucił...
    gapcio06
    Level 13  
    sprawdz jeszcze czy przy klemach dokręciłeś oczka od zasilania i masy sterownika,
    dawid5030
    Level 15  
    dodam że kilka dni temu zmieniałem filtry od gazu tj fazy lotnej czaja i ciekłej - voltek

Dodano po 1 [minuty]:

tak zasilanie sterownika będzie OK z racji tego że w ogóle bo nie ruszałem, mam podpięte kawałek za klemami na przewodach już... nie wiem warto przekładać aku i jeszcze kombinować czy od razu do gazownika?
    ociz
    Moderator of Cars
    Zrób porządek z gazownią i ciesz się oszczędnościami albo zbieraj na nowy silnik. Jak chcesz mogę polecić pewny zakład w pobliżu, bo w samym Toruniu podobno sami druciarze. ;)
    dawid5030
    Level 15  
    Jaki to zakład? Aktualnie przebywam u rodziny w okolicach Rypina może tutaj mi coś polecicie ?
  • Helpful post
    gapcio06
    Level 13  
    wymiana akumulatora nic nie da,najprościej to do gazownika,możesz jeszcze sprawdzić czy jak nie chce przełączyć to reduktor ciepły ,dla mnie to na 90% czujnik t.red,ale i tak musisz do gazownika na podpinke podjechać
    dawid5030
    Level 15  
    taaak, zastanawia mnie tylko dlaczego od odpięciu aku kilka razu dopaliłem samochód i za każdnym razem odpalił ładnie na gazie tzn przerzucał ...
    dawid5030
    Level 15  
    gapcio06 miałeś rację winny był czujnik temperatury reduktora, dziś rano podjechałem na kanał i patrzę a tu odpięty czujnik temperatury reduktora... dosłownie zwisał na przewodach wczepiłem go w odpowiednie miejsce i już wszystko pięknie działa. Pytanie tylko czy znowu nie wypadnie ? Może można go jakoś wkleić itp ? tak czy siak dziękuje Ci za pomoc, pozdrawiam