Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Amica ACZ 3101P mrozi ale nie chłodzi

06 Sty 2012 23:32 10333 5
 • Poziom 12  
  Witam Lodówka włącza się i wyłącza , słychać jak pracuje agregat , temperatura w chłodziarce ok 12 stopni a w zamrażalniku poniżej -10 (koniec skali w termometrze) niezależnie od nastawienia termostatu.W chłodziarce krople na tylnej ściance.Czy może to być wina termostatu czy raczej ubytek R134a...jak to samemu zweryfikować ?
  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 11  
  nickiel napisał:
  jak to samemu zweryfikować ?

  Po stronie ssącej należy zamontować zawór Schrodera i podłączyć do niego zestaw manometrów. Włączyć lodówkę i odczytać wskazania zegarów. Dalej to już pikuś.
 • Poziom 14  
  Skoro agregat pracuje, oznacza to, że termostat jest zwarty i zamyka obwód, czyli OK. Skoro sprężarka pracuje, a w lodówce ciepło, wygląda na brak czynnika chłodzącego (nieszczelność), ew. uszkodzoną sprężarkę (mniej prawdopodobne, ale możliwe).
 • Poziom 12  
  Dziękuję kolegom za rady i opinie...nie jestem fachowcem i chodziło mi raczej o domowe sposoby. Poszedłem po rozum do głowy i zrobiłem tak...
  odkręciłem termostat i wyciągnąłem termoparę na zewnątrz... włączyłem chłodziarkę i ...
  agregat pracuje (słychać), temperatura na najniższej półce po godzinie pracy spadła z ok 16 stopni do 9, tylna ścianka pokryła się szronem !!!
  czyżby to tylko wina termostatu ?
  Pozdrawiam
 • Poziom 10  
  Kolego nickiel napisz jak możesz jaka była przyczyna słabego chłodzenia Twojej lodówki. Mam ten sam problem i nie wiem czy szukać kasę na nową czy da się ją jeszcze uratować.
 • Poziom 12  
  U mnie pomogła wymiana termostatu...sprawdziłem to tak jak napisałem wyżej...lodówka chodzi pięknie do chwili obecnej, ale kasę na wszelki wypadek mam przygotowaną :wink:
  Pozdrawiam