Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówka Amica ACZ 3101P mrozi ale nie chłodzi

06 Jan 2012 23:32 10672 5
  • Level 12  
    Witam Lodówka włącza się i wyłącza , słychać jak pracuje agregat , temperatura w chłodziarce ok 12 stopni a w zamrażalniku poniżej -10 (koniec skali w termometrze) niezależnie od nastawienia termostatu.W chłodziarce krople na tylnej ściance.Czy może to być wina termostatu czy raczej ubytek R134a...jak to samemu zweryfikować ?
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    nickiel wrote:
    jak to samemu zweryfikować ?

Po stronie ssącej należy zamontować zawór Schrodera i podłączyć do niego zestaw manometrów. Włączyć lodówkę i odczytać wskazania zegarów. Dalej to już pikuś.
  • Level 14  
    Skoro agregat pracuje, oznacza to, że termostat jest zwarty i zamyka obwód, czyli OK. Skoro sprężarka pracuje, a w lodówce ciepło, wygląda na brak czynnika chłodzącego (nieszczelność), ew. uszkodzoną sprężarkę (mniej prawdopodobne, ale możliwe).
  • Level 12  
    Dziękuję kolegom za rady i opinie...nie jestem fachowcem i chodziło mi raczej o domowe sposoby. Poszedłem po rozum do głowy i zrobiłem tak...
    odkręciłem termostat i wyciągnąłem termoparę na zewnątrz... włączyłem chłodziarkę i ...
    agregat pracuje (słychać), temperatura na najniższej półce po godzinie pracy spadła z ok 16 stopni do 9, tylna ścianka pokryła się szronem !!!
    czyżby to tylko wina termostatu ?
    Pozdrawiam
  • Level 11  
    Kolego nickiel napisz jak możesz jaka była przyczyna słabego chłodzenia Twojej lodówki. Mam ten sam problem i nie wiem czy szukać kasę na nową czy da się ją jeszcze uratować.
  • Level 12  
    U mnie pomogła wymiana termostatu...sprawdziłem to tak jak napisałem wyżej...lodówka chodzi pięknie do chwili obecnej, ale kasę na wszelki wypadek mam przygotowaną :wink:
    Pozdrawiam