Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciągłe przerywanie sterownika AVT DMX

F4r33L 07 Sty 2012 01:15 4647 9
  • #1 07 Sty 2012 01:15
    F4r33L
    Poziom 14  

Witam,
    Mam ogromny problem z sterownikiem USB -> DMX. Jest to AVT DMX 512 kupiony jakiś czas temu na allegro w cenie około 100zł. Używam go do sterowania parami poprzez program freestyler. Problem jest taki, że bardzo się często wiesz i trzeba odpiąć, wyłączyć program podpiąć i włączyć. Nie jest to wina komputera bo sprawdzane na kilku i dzieje się dokładnie to samo. Ostatnio zauważyłem, że gdy dmucham wytwornicą dymu i w momencie puszczenie klawisza wydmuchu, sterownik się zacina. Tak jakby to było zależne od napięcia w sieci. Ale trochę wyklucza to to, że dzieje się to samo bez względu na to czy laptop jest podpięty pod zasilanie czy nie. Sprawa nie tyczy się samej dymiarki lecz każdego urządzenia które ma trochę większy pobór np. Apollo Derby 600W. Co dziwne Stroboskop na palniku XOP-15 nie wyłącza mi sterowników. Ma ktoś jakieś pomysły?

0 9
  • Sklep HeluKabel
  • #2 10 Sty 2012 01:57
    eventexpre
    Poziom 2  

Witam przyczyn moze byc kilka, np zwarcie linii dmx itd. stawiam tutaj na zakłucenia z w/w urzadzenia . proszę sprawdzic czu po odpieciu go z linji problem sie powtarza

Dodano po 3 [minuty]:

podobny problem moze wywołać zła konfiguracja kanałów oraz wartosci dmx w bibliotece urzadzenia trzeba sprawdzić czt sie wszystko zgadza ale przy tak małej liczbie ch jest to mało prawdopodobne. Pozdrawiam

0
  • #3 19 Sty 2012 19:22
    pablozamek
    Poziom 10  

Mam dokładnie taki sam problem z tymi samymi urządzeniami.
    Taki sam konwerter wiesza mi się pod wpływem załączenia wytwornicy dymu.
    Samo nagrzewanie grzałki nie powodowało zakłuceń na linii dmx jednak, już włączenie zadymiania powodowało zawieszanie się konwertera i tak jak opisałeś musiałem za każdym razem zresetować program. A w niektórych przypadkach czasami cały komputer.
    U mnie wina na 100% wytwornicy. Można skorzystać z listw przeciwprzepięciowych. No i splitter dmx . nie zaszkodzi. ten konwerter potrafił się mi zawiesić gdy załączałem zwykłą lutownicę transformatorową więc jest podatny na takie syfy.
    Najprawdopodobniej zakłócenia przechodzą przez linie zasilające Pary, a z parów zakłócenia wieszają konwerter dmx-usb. Myślę, że konfiguracja kanałów będzie poprawna, u mnie jest to na 100% poprawnie. spróbuj z zasilaniem wytwornicy z osobnego źródła zasilania, czy tez gdzieś na sali podpięcie się pod inny wolny bezpiecznik, lub inne pomieszczenie. A już na pewno zasilanie oświetlenia osobno. Ostatnio miałem poważne problemy z zasilaniem na sali. A przy poważnym sprzęcie za kilka, kilkanaście Tyś. nie ma żartów. Zauważyłem w moich doświadczeniach, że im dalej z konwerterem od wytwornicy oraz wszelkich innych przewodów tym mniej przerwań w działaniu..

0
  • Sklep HeluKabel
  • #4 20 Sty 2012 01:03
    F4r33L
    Poziom 14  

Jest dokładnie tak jak opisujesz, konfiguracja kanałów jest na 100% prawidłowa. Próbowałem podpinać pary pod inna fazę w sile i sytuacja jest dokładnie taka sama.

1
  • #5 20 Sty 2012 08:57
    pablozamek
    Poziom 10  

Ja na początek zainwestuje w splitter oraz kable dedykowane do dmx, jak nie pomoże to będę szukał dobrych listw przeciwnapięciowych przynajmniej jednej aby podłączyć tą wytwornice, jeśli to nie pomoże no to jak dla mnie pozostało wyciągnąć wniosek taki, że ten konwerter dmx to zabawka, więc pozostaje poszukanie czegoś lepszego i stabilniejszego.

0
  • #6 20 Sty 2012 12:40
    F4r33L
    Poziom 14  

W takim razie czekam na jakies informacje odnosnie poprawy lub tez nie. Przepraszam za brak polskich liter ale pisze z telefonu.

0
  • #7 29 Sty 2012 18:03
    daniel6662
    Poziom 20  

A ten interfejs ma optoizolacje? Jeżeli nie posiada takowej to potrzebny zastosowanie zwykłego splitera nic nie da, kable dedykowane pomogą ale tylko na ewentualne błędy transmisji jeżeli takie występują. W tym wypadku może pomóc podpięcie wytwornicy na inną faze, zakup optosplitera bądź dorobienie optoizolacji do interfejsu oraz dobre zaekranowanie go.

pablozamek napisał:
    więc pozostaje poszukanie czegoś lepszego i stabilniejszego.

Polecam do nie dużych instalacji(poniżej 256 kanałów wykorzystanych) uDMX. Jest Bardzo szybki(poniżej 256 kanałów o wiele szybszy od open enntec) mały, i można go wykonać za mniej niż 30zł. dodając optoizolację jest również niezwykle stabilny. posiadam takie 2 i mnie jeszcze ani razu nie zawiodły.
    Pozdrawiam

0
  • #8 29 Sty 2012 20:09
    F4r33L
    Poziom 14  

Hmmm... a mógłby kolega podać schemat tego urządzenia na 256 kanałów. W sobotę mam imprezę, postaram się podpiąć wytwornice pod tę samą fazę co nagłośnienie, a światła pod drugą, tak samo laptop aby wszystko co związane z światłem było na osobnej i powiem jakie rezultaty.

0
  • #9 29 Sty 2012 21:08
    daniel6662
    Poziom 20  

pierwszy wynik z googla: http://www.anyma.ch/research/udmx/

W sekcji downloads jest plik o nazwie "udmx_1_2.tar.gz" w którym znajduje się pełna dokumentacja niezbędna do wykonania. http://www.illutzmination.de/fileadmin/images/uDMX/uDMXSheet.gif tutaj masz schemat z optoizolacją wyjścia.
    Oczywiście udmx obsługuje pełne 512 kanałów lecz wraz ze wzrostem ilości wykorzystanych kanałów maleje prędkość odświeżania. I jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem win7 64bit przygotuj się na walkę ze sterownikami i certyfikatami(pół dnia spędziłem nad testowaniem kolejnych sposobów ale w końcu się udało).

0
  • #10 29 Gru 2013 13:18
    Oświetleniowiec
    Poziom 9  

Miałem ten sam problem z avt dmx 512, ale pomogło mi bardzo wypięcie innych urządzeń usb z laptopa (np. myszki bezprzewodowej). Wygląda na to, że czasami brakuje mu prądu w usb.

Dodano po 54 [minuty]:

Również pomaga mi podłączenie laptopa do listwy anty zakłuceniowej .

0