Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie kupić Amortyzatory do Skoda Octavia 98r. ?

07 Sty 2012 09:53 6352 11
  • Poziom 13  
    Witajcie
    Chcę kupić jakieś nie za drogie amortyzatory do mojej Skody, ponieważ te co mam teraz są stanowczo za niskie i nie nadają się na nasze drogi. Są to jakieś sportowe , twarde amortyzatory sprężyny. Wszędzie hacze , podjazd pod mały krawężnik mogę sobie pomarzyć wiecie o co chodzi.
    Teraz pytanie gdybym kupił nowe amortyzatory czy mógł bym założyć sprężyny od tych co mam teraz czy przypadkiem nie będą za niskie ? Na co mam zwracać uwagę przy zakupie amortyzatorów no i sprężyn też gdy by nie pasowały od tych starych ?
    Jakie kupić Amortyzatory do Skoda Octavia 98r. ?
  • Poziom 37  
    Witam
    Proponuję na sam początek poczytać o zadaniach amortyzatora i sprężyny. Sama wymiana amortyzatora nic nie daje, bo w tym przypadku to nie one maja wpływ na wielkość prześwitu.
  • Poziom 13  
    Z tego co się dowiedziałem to mówili że mam wymienic na standardowe takie co są montowane oryginalnie w Octaviach.
  • Poziom 16  
    Za wysokość pojazdu odpowiadają sprężyny, amortyzatory mają za zadanie tłumić- gasić drgania pojazdu.
    Dobry stosunek cena- jakość oferują sprężyny firmy KYB, Lesjöfors (droższe).
    Albo prościej kupić zestaw amortyzatorów i sprężyn fabrycznych.
  • Poziom 13  
    Czyli gdy bym przełożył sprężyny do nowych amortyzatorów to była by ta sama wysokość rozumiem ?
    Zestawy widziałem tylko używane.. To może najtaniej dla mnie wyjdzie kupic zestaw używanych amortyzator i sprezyn ?
  • Poziom 16  
    Używany zestaw wyjdzie taniej, ale nie "zajeżdżony".
    Jeśli kupisz amortyzatory, które nie trzymają i pogniecione sprężyny- to już nie będzie taniej ...;)

Przy okazji poproś o sprawdzenie stanu łożyska + poduszki mocowania amortyzatora.
    Jeśli już prujesz zawieszenie, to w jednej cenie warto załatwić kilka spraw.
  • Poziom 37  
    Witam
    mateusz0081 napisał:
    .. To może najtaniej dla mnie wyjdzie kupic zestaw używanych amortyzator i sprezyn ?

No, przecież masz używany samochód to i używane amortyzatory się sprawdzą, jest tylko parę „ALE”
    Jaka pewność, że amortyzatory ze sprężynami są sprawne i pochodzą od jednego pojazdu ? Jeśli masz taką pewność to możesz wykorzystać sprężyny lecząc syfa pudrem, choć czasem te używane są lepsze od miernej jakości nowych, ale amortyzatory polecam wymienić na nowe, zresztą Twoje auto, Twoja wola.
  • Poziom 13  
    Znalazłem kilka fajnych ofert i nie wiem czy mógł bym tutaj dodawać linki z allegro ?
    Podan numery aukcji i prosił bym o sprawdzenie jakie najlepiej kupic jeżeli chodzi o używane
    Wiem, że ze zdjęć ciężko to stwierdzić ale tyle jedynie mogę pokazać..
    1. oferta nr 2033143489 <--- te wyglądają na bardzo dobre
    2. oferta nr 2028984426
    3. oferta nr 1996229290
    4. oferta nr 2017545638
    5. oferta nr 2004820252
    6.oferta nr 1994026441
  • Poziom 16  
    Zapytaj sprzedawców o stopień zużycia, bo wygląd nie decyduje .... i przeczytaj poprzednią wypowiedź *pioart-a*
    Tu chodzi o Twoje bezpieczeństwo i pasażerów.
    Pozdrawiam i powodzenia życzę.
  • Moderator Samochody
    O stopień zużycia to nawet nie pytaj, i tak handlarze-złomiarze zawsze kłamią lub po porostu nie mają pojęcia.
    Po za tym są różne twardości sprężyn dla różnych silników.
  • Poziom 15  
    Jak koledzy piszą, używki to używki, nigdy nie wiesz z czego, co przeszły itp, Proponował bym nowe sprężyny dobrane do konkretnego auta, i jakieś godne amorki, ale jak masz jakiegoś znajomego z używkami to wiadomo że trochę taniej, bynajmniej sprężyny bo amorki i tak nie wiadomo jakie będą. A mocowanie też proponuje sprawdzić.