Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop HP DV6625EW znikający dźwięk i syczenie

07 Sty 2012 12:58 1589 5
  • Poziom 2  
    Witam,

Temat dotyczy 3 letniego laptopa hp. Laptop przeżył delikatne uderzenie w klawiature po czym padł dysk. Dysk został wymieniony ale pojawił się problem zanikającego dźwięku i syczenia. Problem znika po wciskaniu spacji lub klawiszy c,v,b,n,m.

Poradzicie coś?

Moderowany przez jankolo:

Autor tematu usunął fragment o tym, że laptopa zawinął w kołdrę/koc i w takim "opakowaniu" uruchomił go aby się laptop "przegrzał", gdyż znalazł gdzieś w sieci informację, że to pomaga

• Poziom 39  
    Ja poradzę, by nigdy nie zaklejać otworów wentylacyjnych, bo laptop ci się ugotuje. Skąd taki bezsensowny pomysł ?
    Mam właśnie na stole strasznie powykrzywianą Toshibę, którą właściciel trzymał na kołderce, oglądał filmy i zasnął. Rano laptop od spodu przypominał ręcznie zagniatane ciasto i oczywiście już jest martwy.
    Jeśli masz tylko takie pomysły jak opisałeś to lepiej nie szukaj tutaj pomocy, lecz oddaj sprzęt w fachowe ręce.
    Jak jednak sam chcesz go ratować/uśmiercić to poszukaj w sieci instrukcji serwisowej, w której masz rozrysowany sposób rozebrania na części pierwsze swego laptopa, rozkręć go, weź porządną lupkę i szukaj nie kontaktu lub mikropęknięcia. Delikatnie naciskaj i obserwuj reakcję. Możliwe, że znajdziesz przyczynę.
  • Poziom 2  
    Witaj,

Może pomysł nie był dobry ale znalazłem taki sposób na jakiejś angielskiej stronce.
    W kilku przypadkach pomogło - zaklejone otwory wentylacyjne i godzina w kocu.Laptopa już rozebrałem ale niestety nic nie znalazłem. W ręce fachowców narazie nie chce oddawać bo laptop ma tylko problem z dźwiękiem a po wizycie u ludzi którzy nazywają siebie fachowcami prawdopodobnie będzie bezużyteczny.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 39  
    astrefl napisał:
    Może pomysł nie był dobry ale znalazłem taki sposób na jakiejś angielskiej stronce.
    W kilku przypadkach pomogło - zaklejone otwory wentylacyjne i godzina w kocu.Laptopa już rozebrałem ale niestety nic nie znalazłem. W ręce fachowców narazie nie chce oddawać bo laptop ma tylko problem z dźwiękiem a po wizycie u ludzi którzy nazywają siebie fachowcami prawdopodobnie będzie bezużyteczny.

Napisz, bo nie wytrzymam z ciekawości - jakie to problemy w laptopach rozwiązałeś za pomocą owijania ich w koce po wcześniejszym dokładnym uszczelnieniu obudowy :D ? Co w ten sposób sam naprawiłeś ?
    Dziękuj Najwyższemu, że nie spaliłeś domu.

Szkoda, że nie ma działu "Ku przestrodze, czyli jak skutecznie napompować frajera"...

Do moderatora - czy opisy takich działań ze strony użytkownika warte są bycia na Elektrodzie w dziale "Komputery serwis" ? Nie narażają jej na pośmiewisko ?
  • Poziom 2  
    Nie prosiłem o komentarze odnośnie działań. Wiem że sposób jest ekstremalny tak jak wiele innych które przeczą logice.
    Zabrakło jeszcze jedynie porady o pójście do sklepu i kupieniu nowego laptopa lub kupieniu używanej płyty głównej.
    Bardzo dziękuje za pomoc.

Moderowany przez jankolo: