Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Baza danych o bębnach, krzyżakach pralek?

StasiuK 07 Jan 2012 13:05 2956 2
    StasiuK
    Level 11  
    Witam. Jak wielu z nas, mi też rozleciał się krzyżak pralki (Haier HMS 800 TVE). Ponieważ cała reszta pralki jest w b dobrym stanie - chciałbym ją naprawić. Wymiana takiego krzyżaka to prosta sprawa - pod warunkiem, że się ma taki zapasowy. I tu jest problem, bo ani na allegro ani w necie nie znalazłem ogłoszeń dot. sprzedaży całego bębna, a tym bardziej samego krzyżaka. Jestem pewien, że ten krzyżak jest dość standardowy, że pasowałby z jakiejś innej pralki, trzeba by było tylko dobrać wymiary ośki bębna (sam bęben jest uniwersalny) - ALE Z JAKIEJ?

Pytanie - pomysł - czy znacie może jakąś bazę danych o wymiarach osi bębnów?
    Trzeba by było zebrać średnicę łożysk, długość ośki, typ mocowania i może coś o kole pasowym.

I tak se też myślę innych częściach - silniki? programatory? Może jest to pomysł na dochodową stronę? Pozdrawiam.
    Arcus1977
    Level 21  
    Już producenci o to zadbali.
    Jak nie znajdziesz używki to nowa pralka- i o to chodzi w dzisiejszych ''ekologicznych'' czasach.
    movzx
    Level 39  
    StasiuK wrote:
    Jestem pewien, że ten krzyżak jest dość standardowy
    A na jakiej podstawie masz taką pewność?
    StasiuK wrote:
    ani na allegro ani w necie nie znalazłem ogłoszeń dot. sprzedaży całego bębna, a tym bardziej samego krzyżaka
    Więc wniosek nasuwa się sam - jest to często psujący się element.
    StasiuK wrote:
    I tak se też myślę innych częściach
    Zdecydowana większość części w AGD to radosna twórczość producentów, podpasowana pod ich konkretne potrzeby. Niewiele można tu zamieniać.

Poza tym zejdźmy na ziemię - szczegółowe dane o podzespołach stanowią tajemnicę producenta, te ogólne są (teoretycznie) poufne, a udostępnianie ich absolutnie nie jest w interesie nikogo kto je posiada - ani producenta ani serwisu. I to chyba jest tyle w temacie.