Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nie rownomierna praca silnika, brak mocy, szarpanie . Ford galaxy 97 2.0 benzyna

07 Sty 2012 13:56 10681 4
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich
    Usiłuje zdiagnozować usterkę, posiadam Forda Galaxy 2,0 benzyna+LPG i od pewnego czasu auto zaczęło szarpać podczas jazdy na gazie, oraz na biegu jałowym po naciśnięci całego pedału gazu mija trochę czasu zanim się zacznie wkręcać i strzela po tłumiku , sytuacja poprawia się przy pracy silnika na benzynie ale nie znacząca. Samochód jest ogólnie zmulony i nie ma mocy i zrywa w niskim zakresie obrotów, wymieniłem już świece o raz kable wysokiego napięcia oraz wszystkie filtry od obu układów paliwowych , pomogło ale na krótki czas, teraz rozważam wymianę cewek zapłonowych ale to już większe koszty bo jedna kosztuje 220zl i zastanawiam się czy nie będą to pieniądze wydane na marne. Jeżeli ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to chętnie przyjmę wskazówki jak to zrobić .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 12  
    Znajomy miał podobne objawy jak u Ciebie, tylko że on miał silnik 2.3, pomogła wymiana przepływomierza powietrza.
  • Poziom 9  
    Byłem u mechanika i zalecił wymianę tych cewek lecz to nie wiele pomogło, teraz pojawiły się również wahania obrotów po odpaleniu od 600 d0 1200 a parę razy nawet gasł

Dodano po 2 [minuty]:

Podłącze się pod komputer żeby sprawdzili ten przepływomierz bo mam już dość dokładania w ciemno do tego auta.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Trzebabylo najpierw zacząć od diagnozy a później zabierać się za wymiany. Zobacz czy masz jakieś błędy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Rozwiązałem mój problem, okazało się że przez zepsute cewki zapłonowe paliwo zalewało sondę lambdę, oraz strzelało po filtrze powietrza co z kolei spowodowało awarię przepływomierza. Tak więc mam mały remont silnika .