Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć domowa, połączenie i konfiguracja 2 routerów WIFI

07 Sty 2012 14:49 2335 10
  • Poziom 21  
    Witam serdecznie! Posiadam routery linksys wag54 gs oraz Livebox -.-, Chcę połączyć sieci tak jak na poniższym rysunku(najlepiej przez wifi) i teraz pytania!

1. Jak zrobić to jak na rysunkach? najlepiej na pierwszym.
    2. czy jest możliwe podłączenie telefonu domowego (telefonia HD) do linksysa ?

Sieć domowa, połączenie i konfiguracja 2 routerów WIFI

Pozdrawiam FlyMan!
  • Specjalista Sieci, Internet
    można by było spróbować wg 2 rysunku kablem z jednego portu lan do portu czerwonego w liveboxie ( jaki livebox 1 czy 2?)i w liveboxie wyłączając serwer DHCP
    tego rozwiązania nie próbowałem.

jeśli można to zamienił bym tego linksysa na liveboxa ( tylko jeśli livebox to 2.0) i zamiast ciągnąć kabel do drugiego routera bym podłączył tam telefon
  • Poziom 21  
    livebox 1 ... a można wymienić nie płacąc nic stary na nowego ?

i tak w ogóle najlepiej było by przez wifi .. bo tel bym miał w innym pokoju. Jest taka możliwość ?
    z tego co wiem to nie bardzo chcą wymieniać jedynkę na dwójkę. najpewniej jak się zakończy umowę i podpisze nową. spróbuj pierwsze rozwiązanie które Ci napisałem może akurat zadziała.
  • Poziom 43  
    Nie będzie działać ani tak, ani tak.
  • Poziom 21  
    i tu panie moderatorze MUKA ! 2 sposób działa! Dzięki Heinzek.
  • Poziom 43  
    No to jestem zaskoczony, że livebox sam znajduje bramę w sieci i działa telefon przez Voip
  • Poziom 2  
    Mam identyczny problem. Tylko livebox w wersji 2.0. Łącze wszystko tak, jak na schemacie nr 2, ale telefon nie działa.
    Co mogę robić nie tak?
    Mój router to Linksys AG241V2. Proszę o pomoc.
    Spróbuj kabel lan podłączyć do liveboxa do białego portu, a w konfiguracji połączenia z internetem wybierz "FTTH (Za pośrednictwem sieci światłowodowej)". Wtedy Livebox działa w trybie PPPoE ale nie gwarantuje że pobierze ustawienia z Linksysa i telefon zacznie działać.
  • Poziom 2  
    Na razie nie działa.. nie pomogło.
    Może zmienić Mac adres w Tpsie z liveboxa na linksysa?
  • Poziom 16  
    Spróbuj,wszystko zależy od prawidłowej konfiguracji,tym bardziej jeżeli masz liveboxa oraz router linxysa. Pobaw się trochę w ustawieniach i może będzie w porządku. Koniecznie daj znać na forum.