Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przesyłanie obrazu z pulpitu na telewizor

07 Sty 2012 15:56 87153 27
  • Poziom 11  
    Witam mam pytanie odnośnie przesyłania obrazu z pulpitu (na żywo) bezpośrednio na telewizor przez sieć bezprzewodową.
    Mam telewizor Samsung UE D5500 - z obsługą AllShare i SmartHub.
    Pliki wideo które mam zapisane na dysku umie bez żadnych problemów odtwarzać na tv. (Windows 7 - PPM -> Odtwarzaj do -> Samsung...). Nie wiem natomiast jak to zrobić aby przesyłał się obraz na żywo z pulpitu. Ma ktoś jakiś pomysł?

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Masz dwa rozwiązania:
    1. Podłączyć wyjście karty graficznej do TV.
    2. Zrealizować streaming obrazu pulpitu Windows. Niestety dla 25 fps i HD wymaga to sporej mocy obliczeniowej po stronie komputera. Spróbuj jak to działa w praktyce np. przy pomocy programu VLC. Jeśli chodzi o TV to będzie potrzebny NetPlayer (http://tvwidget.pl/) lub coś o podobnej funkcjonalności.
  • Poziom 11  
    Bardziej pasuje mi 2 pomysł. Niekoniecznie musi być 25 fps może być 10-15.
    Grzebałem trochę w VLC ale nie za bardzo wiem jak dokładnie ustawić.
    IP Telewizora mam ale były tam opcje streamingu - jeśli w ogóle o to chodzi.
    Masz pomysł jak ustawić vlc?
  • Poziom 33  
    Identyczne pytanie zadałem dzisiaj kilkanaście godzin wcześniej w dziale "Komputery-Internet,sieci"
    Też byłbym bardzo zainteresowany tym problemem.
    Obecnie mogę przesyłać filmy, muzykę i obrazy za pomocą sieci według protokołu DLNA z komputera odległego o 25 metrów od telewizora. Oba urządzenia połączone są skrętką za pomocą routera. Odległość między nimi nie jest krytyczna.
    Przesyłanie obrazu z pulpitu za pomocą przewodów HDMI, VIDEO czy S-VIDEO wymaga przeciągnięcia ponad 25 m dobrego przewodu fabrycznego, a i tak obraz może być kiepskiej jakości. Skrętkę już mam przeciągniętą.
    Telewizor (samsung UE46B7000) ma bezpośredni dostęp do internetu jedynie do You Tube i prognozy pogody. Taka transmisja umożliwiałaby wyświetlanie na telewizorze ONLINE dowolnych stron audio i video.
    Szybkość komputera powinna wystarczyć (i5 2,9GHz,4GB RAM 1,6GHz), skoro kamera internetowa w SKYPE chodzi na wiele wolniejszych konfiguracjach.
  • Poziom 11  
    Komputer z którego chciałbym "wysyłać pulpit" jest połączony bezprzewodowo do routera natomiast tv jest połączony kablem LAN do rutera. Filmy i zdjęcia muzyka jest przesyłana. Ale do przesyłania obrazu pulpitu nie mogę dojść :-)
  • Poziom 30  
    1. DLNA służy do przesyłania plików a nie obrazu on-line. Tak więc jego użycie w tym wypadku nie będzie raczej możliwe.
    2. Telewizor domyślnie nie potrafi pobrać strumienia obrazu ze wskazanego adresu IP.
    Tak jak już napisałem wcześniej trzeba zainstalować na nim widget pozwalający to zrobić.
    Przykładem takiego widgetu jest NetPlayer na telewizory z serii "C" i "D".
    3. VLC potrafi wysyłać strumień mulicastowo. W uproszczeniu to takie nadawanie telewizji do sieci LAN. Identyczny obraz może odebierać zarówno jeden jak i 1000 telewizorów.
    4. VLC może być również serwerem HTTP obrazu. W takim wypadku to telewizor nawiązuje połączenie z VLC a ten odsyła mu dane.
    5. Telewizor Samsung ("C", "D") potrafi odbierać zarówno transmisje multicastowe jak i unicastowe.

W celu zrealizowania streamingu przez VLC należy:
    1. Wybrać Plik->Strumieniuj

2. Wybrać zakładkę: "Urządzenie przechwytywania"
    3. Jako tryb przechwytywania wybrać: "Pulpit"
    4. Ustawić potrzebną ilość klatek na sekundę
    5. Na dole okienka kliknąć "Strumieniuj"

6. Kliknąć "Następny"

7. Wybrać jako "Nowe cel"
    HTTP dla transmisji unicast
    UDP dla transmisji multicast
    Pole "wyświetlaj lokalne" nie zanaczać !.

Dla UDP trzeba obowiązkowo wpisać dowolny adres IP z puli multicast np. 239.255.255.1
    Adres IP oraz port należy zapamiętać. Będą potrzebne później do podania w telewizorze.

8. Wybrać format strumienia danych.
    Proponuję na początek wybrać MPEG2 (TS)

9. Kliknąć "Następny" i zwiększyć TTL np. na 10 (ma znacznie tylko dla protokołu UDP).

10. Wybrać "Strumieniuj"
    W przypadku UDP komputer zacznie od razu wysyłać do sieci dane a dla HTTP będzie oczekiwał na połączenie od telewizora.

Jeśli chodzi o TV i NetPlayer to polecam strony:
    Dla transmisji unicast przez UDP: Link
    Dla transmisji przez HTTP: Link
    Dla szybkiego wpisania adresu URL: Link

Uwaga !
    Dla transmisji multicast urządzenia sieciowe muszą obsługiwać pakiety IGMP.
  • Poziom 9  
    Pawel2420 jesteś Wielki. Szukałem takiego rozwiązania już 1,5 roku, chyba dlatego że zajmuję się zupełnie czymś innym.
    Wielkie dzięki, ale poproszę jeszcze jaki adres trzeba wpisać dla HTTP jeżeli to idzie po mojej sieci domowej (np. http://192.168.1.100:8080 nie działa) (192.168.1.100 to adres komputera z VLC).
    Ten strumień z VLC pod jakim adresem znajdę w TV LE40C650.

A dla UDP to mam router TP-Link TL-WR1043ND i nie mogę nigdzie znaleźć tego IGMP więc nie wiem czy to obsługuje. W każdym razie po wpisaniu w TV RSS udp://@239.255.255.1:1234 (pisałem go bezpośrednio a nie w XML) to nic nie uzyskałem.

oraz gdzie umieszczać i jak pliki XML opisane na http://tvwidget.pl/

Aha i czy HTTP i UDP muszę w VLC konfigurować jednocześćie czy mogę wybrać albo HTTP albo UDP?
  • Poziom 30  
    1. Jeśli chodzi o HTTP to w pliku XML dla NetPlayera trzeba wpisać adres komputera na którym uruchomiony jest VLC. Oczywiście również trzeba podać port i ścieżkę jeśli taka została wpisana.
    2. Dla UDP multicast w TV i VLC musi być wpisany identyczny adres z puli adresów multicastowych
    3. 99% nowych urządzeń sieciowych obsługuje domyślnie IGMP. Jeśli włączysz streaming UDP to lampki przy wejściach LAN powinny od razu zacząć intensywnie migać. Przez sieć będą przechodziły duże ilości danych.
    4. W VLC włącz HTTP lub UDP. Być może VLC obsłuży jednocześnie jeden i drugi protokół ale zapewne będzie to dla niego dużym obciążeniem.
    5. Zainstaluj na PC program http://www.wireshark.org/
    Pokaże on dokładnie co jest przesyłane przez sieć LAN i pomoże zdiagnozować ewentualne problemy. Uruchamia się go przez wybranie Capture->Interfaces->karta sieciowa LAN w PC
    6. Własne pliki XML można umieścić na dowolnym serwerze HTTP. Takim serwerem może być również lokalny PC.
  • Poziom 9  
    Piszę teraz tylko o HTTP, to jak z tym pulpitem na TV dokończyć?
    Zrobiłem wszystko co Pan opisał i VLC widzę że wysyła coś strumieniowo (a jak przełączę na odtwarzaj to widzę że to pulpit)
    co miałbym jeszcze dopisać na powyższym by działało?

W antyvir Kaspersky "Monitor sieci" widzę, że TV próbuje nawiązać połączenie z VLC.
    Do ruchu w sieci używam DUMeter.
  • Poziom 30  
    Czy telewizor próbuje nawiązać połączenie TCP z portem 8080 ?
    Czy jakieś zabezpieczenia przypadkiem nie blokują połączeń na port 8080 w PC ?
    Czy VLC odpowiada na próbę połączenia tzn. czy zaczyna wysyłać obraz ?
  • Poziom 9  
    z tv port był jakiś inny (54345 jakiś taki) ale teraz nie pamiętam już, i to chyba było przez UDP.
    Błagam co mam wpisać w TV w RSS ja mam:
    dla UDP udp://@239.255.255.1:1234
    a dla HTTP http://192.168.1.100:8080
    nie wiem co wpisać na powyższym obrazku w "ścieżka" jeśli trzeba

Dodano po 7 [minuty]:

Dla Http

więc port jest zupełnie inny i zmienia się.
  • Poziom 30  
    1. Jeśli PC ma w lokalnej sieci LAN adres 192.168.1.100 to w telewizorze trzeba podać adres adres strumienia http://192.168.1.100:8080.
    2. W systemie Windows jest zapora, która może blokować port 8080 dla połączeń TCP. Jeśli tak jest to trzeba dodać wyjątek i odblokować port 8080 dla połączeń TCP.
    3. W protokole UDP nie występuje coś takiego jak połączenie. VLC wysyła tylko pakiety z danymi i nie oczekuje na żadne potwierdzenie z drugiej strony.

Uwaga !
    W widgecie NetPlayer nie podaje się bezpośrednio linków do strumienia wideo.
    Robi się to pośrednio przez plik XML
    W uproszeniu można powiedzieć, że plik XML zawiera konfigurację widgetu. W szczególnym przypadku może on stworzyć możliwość bezpośredniego podania adresu np. do strumienia wideo: http://tvwidget.pl/demo5.html

Dodano po 6 [minuty]:

czem66 napisał:
    więc port jest zupełnie inny i zmienia się.

To jest zapewne port źródłowy. W każdym połączeniu będzie inny.
    Jeśli telewizor ma adres 192.168.1.151 wszytko jest OK.
    Jaki komunikat pojawił się w NetPlayerze ?
  • Poziom 9  
    NetPlayer mówi - Brak odpowiedzi z serwera.

Nadmieniam, że http://tvwidget/xml/lista.xml chodzi bez zarzutu.

Plik Xml bym napisał tylko jak mu powiedzieć że ma brać pulpit komputera i jeżeli go umieszczę gdzieś na dysku HDD to jak do adresu http://192.168.1.100:8080 dopisać adres pliku xml.
    Jak ma wyglądać adres do pliku xml umieszczonego na dysku komputera?

3. W protokole UDP nie występuje coś takiego jak połączenie.
    VLC wysyła tylko pakiety z danymi i nie oczekuje na żadne potwierdzenie z drugiej strony.

Czy to oznacza, że w NETplayer w katalogu RSS wpisuję udp://@239.255.255.1:1234 a w VLC Adres 239.255.255.1 i port 1234 i powinno działać.

Jeśli telewizor ma adres 192.168.1.151 wszytko jest OK.
    192.168.1.151 to adres IP TV

Dokładam obrazek co się dzieje:
    VLC ma tak otwarte porty

a wtedy gdy na NETplayerze uruchamiam http://192.168.1.100:8080 to długo szuka czegoś i podał komunikat, że "Pod wskazanym adresem znajduje się plik o niewłaściwej strukturze. Sprawdź czy adres jest prawidłowy."

• Poziom 30  
    czem66 napisał:
    gdy na NETplayerze uruchamiam http://192.168.1.100:8080 to długo szuka czegoś i podał komunikat, że "Pod wskazanym adresem znajduje się plik o niewłaściwej strukturze. Sprawdź czy adres jest prawidłowy."

Napiszę jeszcze raz to samo:
    Do NetPlayera nie wpisuje się adresów URL plików wideo, plików audio, strumieni wideo itp. Wpisać tam można jedynie adres pliku XML.

Zapewne wpisałeś do widgetu adres PC. Tak więc teraz NetPlayer chcąc pobrać plik XML łączy się z VLC a ten zwraca mu obraz. Z tego powodu wyżej wymieniony komunikat.
    Dodaj do NetPlayera taki adres: tvwidget.pl/demo/bezp.php
    Jest to link do pliku XML dzięki któremu będziesz mógł wpisać on-line przy pomocy pilota dowolny adres do strumienia wideo. Nie jest to może wygodna metoda ale na obecnym etapie do testu wystarczy. Później można zrobić tak aby wszytko działo się całkowicie automatycznie.
  • Poziom 9  
    Pawel2420 już Ci baaardzo dziękuję za poświęcony czas.
    Teraz jednoznacznie do mnie dotarło, że tylko przez pliki XML (xml nie są dla mnie obce) mogę wstawiać adresy. Problem jaki mi pozostaje to to że wyobrażam sobie, że taki plik XML umieszczę na dysku mojego komputera i w jakiś cudowny sposób będę wpisywał do niego adres w NetPlayerze. Ale chyba to błędne rozumowanie. HTTP jest dla mnie zupełnie obce UDP też.

Gdzie mam umieszczać i w jaki sposób pliki XML, a może na tvwidget.pl jest jakieś miejsce gdzie mogę je umieszczać?
    Czuję pustkę w głowie sorki, jest to dla mnie obce.

Pozdrawiam
  • Poziom 30  
    Plik lub pliki XML można umieścić na dowolnym serwerze HTTP. Może być to jakiś zdalny serwer ale równie dobrze jako serwer może pracować lokalny komputer. Obciążenie PC takim zadaniem będzie znikome.
    Jeśli chcesz użyć zewnętrznego serwera to proponuję skorzystać z jakieś darmowej oferty np. http://cba.pl/
    Jeśli serwerem ma być lokalny PC to zainstaluj na nim program Apache. W sieci znajdziesz setki opisów krok po kroku jak to zrobić. Przygotowany plik XML wystarczy zapisać w odpowiednim folderze. Domyślnie Apache startuje przy uruchamianiu sytemu więc wszystko będzie działo bezobsługowo.
  • Poziom 9  
    Bardzo dziękuję za wsparcie, mam nadzieję, że teraz sobie poradzę.
    Appache już wczoraj sobie zainstalowałem :)

Marek[/quote]

Dodano po 5 [godziny] 8 [minuty]:

Niestety jeszcze raz.
    Cytat:
    Dodaj do NetPlayera taki adres: tvwidget.pl/demo/bezp.php

Wyobrażałem sobie że po wpisaniu tego adresu wpiszę sobie adres do VLC czy to HTTP czy UDP, ale wygląda że składnia tvwidget.pl/demo/bezp.php jest bardziej rozbudowana.
    Jak powinien w całości ten adres wyglądać na jakimś przykładzie np. na moich adresach powyżej.
    Po wpisaniu tvwidget.pl/demo/bezp.php i po wciśnięciu jakieś katalogu mam błąd lub ciągle szuka. A ja oczekiwałem poproszenia o wpisanie wtedy adresu. Znów błądzę. Poproszę jaka ma być dokładna składnia,

:)
  • Poziom 30  
    czem66 napisał:
    Po wpisaniu tvwidget.pl/demo/bezp.php i po wciśnięciu jakieś katalogu mam błąd lub ciągle szuka. A ja oczekiwałem poproszenia o wpisanie wtedy adresu. Znów błądzę. Poproszę jaka ma być dokładna składnia,

1. Wykonaj wszystkie czynności opisane na http://tvwidget.pl/demo1_1.html]Link" target="_blank" rel="noopener" rel="nofollow ugc" class="postlink ">= http://tvwidget.pl/demo1_1.html]Link
    Wpisz jednak adres http://tvwidget.pl/demo/bezp.php
    http:// na początku wstawia automatycznie NetPlayer.
    Powinieneś zobaczyś coś takiego:

2. Następnie wybierasz wpisany adres naciskając "ENTER" .
    Powinna na ekranie pojawić się jedna pozycja "Bezpośrednie podawanie adresów URL do filmów, stron WWW i innych dokumentów"
    3. Wybierasz ją naciskając "ENTER"
    Pojawia się klawiatura.

4. Wpisujesz adres VLC np. 192.168.1.151:8080 (bez http://)
    Ostatnim klawiszem jaki trzeba wybrać jest "enter"
    Powinieneś zobaczyć coś takiego:
    5. Wybierasz "Wideo"

Jeśli masz zainstalowany serwer Apache to utwórz plik XML z taką zawartością:
    Code:
    <?xml version="1.0" encoding="UTF-8" ?>

<rss version="2.0">
    <channel>
    <item>
    <title>Obraz pulpitu Windows</title>
    <description></description>
    <enclosure url="http://192.168.1.151:8080" type="video/mpeg" />
    </item>
    </channel>
    </rss>

Następnie umieść go w odpowiednim folderze i dodaj do NetPlayera adres tego pliku. Zapewne będzie to http://192.168.1.151/Moj_plik.xml.
  • Poziom 9  
    Witam ponownie!
    Udało mi się wreszcie uzyskać widok pulpitu na LE40C650 z VLC.
    Niestety po chwilowej radości nastąpił wielki smutek.
    1. Obraz jest przesyłany z około 60 sekundowym opóźnieniem,
    2. Na środku ekranu mam czerwony napis "Nieobsługiwany kodek audio !",
    3. Kursor myszy nie jest widoczny

Wyobrażałem sobie że będę mógł w ten sposób pracować, niestety w tym przypadku ta metoda jest dla mnie bezużyteczna.

A jednak może coś można z tym zrobić?
    Skąd takie opóźnienie? Kompa mam dobrego na procku i5 win7 64 bit, sieć 1000 Mb/s pewnie jakieś firewalle blokują.

Ma ktoś jakieś sugestie?
  • Poziom 30  
    Nie napisałeś wcześniej jaki cel działań. Można było domniemywać, że chcesz wyświetlać jakieś informacje na odległym telewizorze. Tego napisu po środku o braku kodeka łatwo się pozbyć ale późnienia nie zlikwidujesz. Wynika ono z wielkości stosowanego w TV bufora.
    Jeśli chodzi o zdalną pracę to są urządzenia potrafiące przesłać obraz VGA przez sieć LAN. Chyba robią dokładnie to co chcesz. Jednak nigdy nie widziałem ich działania w praktyce więc trudno mi coś doradzić.
  • Poziom 12  
    witam, ja ostatnio bawie sie multicastami, obrazem z pulpitu i dzwiekiem :) z gory mowie, w VLC nie odtworzysz wybierajjac opcje Pulpit, dzwieku ... musisz zainstalowac Uscreen , skonfigurowac dshow na wideo uscreen 3.0 ( bedziesz miec myszkee widoczna) i zaznaczajac mikser stereo w twojej k.dzwiekowej .... te opcje pozwola ci odtwarzac muzyke z kompa i obraz, tam bufor zmniejsz w samym VLC ... co do TV, nie poradze ...
  • Poziom 9  
    Dzięki że ciągniesz ten temat, ja sobie odpuściłem szukając innego rozwiązania. Ale skoro sam szukasz rozwiązania to dalej się jestem zainteresowany. Do tej pory znalazłem rozwiązanie mojego problemu czyli w czasie rzeczywistym przesyłanie pulpitu komputera na TV (ale komp mój jest za daleko by to robić przez podłączenie kablem z PC) dlatego szukam połączenia przez LAN RJ-45.

Bezprzewodowe już znalazłem (ale uwaga!!! dla zainteresowanych) , to co się reklamuje że opóźnienie z przesyłaniem obrazu jest minimalne, kosztuje ok. 550 zł. Właściwie ta kwota nie jest dla mnie problemem jeżeli działa. Ale ja to potrzebuję ze 2 do 4 razy w roku, więc szkoda mi na to wydawać kasę.

Załatwiam ten problem w taki sposób, że do TV kablowo podłączam laptopa a z laptopem łączę się bezprzewodowo przez pulpit zdalny windowsa i działa idealnie.

A chodzi mi o to, by po prostu przez lan w czasie rzeczywistym przesłać to co własnie robię na moim kompie.
    Bezprzewodowo kosztuje to ok 550 (teraz), a przez RJ45 nie znalazłem od 2 lat żadnego rozwiązania oprócz np. Asusa z serii Eee PC który jest mały i nawet by można go było przykleić do tyłu TV. Ale nadal będzie to rozwiązanie przesyłania obrazu przez dodatkowy, kosztowny komputer.

Ja wymiękam, stwierdzam, że to mnie przestaje interesować, po prostu za dużo sobie wyobraziłem że można!
    Ale jeżeli ktoś rozczai ten temat to baaardzo proszę o namiary (nie muszą być za darmo)
  • Poziom 10  
    A ja bym załatwił to extenderem VGA lub osprzętem firmy Atem czyli jakiś prosty KVM
  • Poziom 21  
    A ja mam pytanie jak to jest w przypadku Toshiby RL838?

Czy ona też może coś odbierać multicastowo i unicastowo?

TV mam w innym pokoju i mam podłączony tylko rj45, i tylko go chcę użyć. Czy w jakiśkolwiek sposób mogę coś nadać do sieci lokalnej żeby TV mógł to na bieżąco wyświetlać? Chodzi mi głównie o pulpit, coś jak stream, ale na mój telewizor.

A co z DVB-T - słyszałem coś, że "tą metodą można nadawać kanały". Czy "komputerem" można taki "kanał" nadać? (nie wiem dokładnie jak to działa)

Jestem kumaty i szybko się uczę, ale nigdy wcześniej w tą tematykę się nie zagłębiałem więc pytam was.
  • Poziom 9  
    Rozwiązanie przez komputer nie musi być drogie. Mikrokomputer Raspberry Pi na allegro coś koło 150zł + karta Wi-Fi na USB (25zł) + karta SD jako nośnik pamieci dla systemu linuxowego. Dojdzie jeszcze kwestia zasilania 5V. Może z całością zamkniesz się w 200zł. Rozwiązanie ciche, miniaturowe i powinno się sprawdzić.

http://malinowepi.pl/post/40023681030/zdalny-pulpit-instalacja-vnc
  • Poziom 21  
    To zabawne, bo już od kilku miesięcy mam taki komputerek. Ale jeszcze ani razu nie streamowałem nic na niego.

Tyle, że za Raspberry Pi wtedy dałem 210zł (wersja z większą ilością RAM). Natomiast sd, zasilacz i karta wifi już były pod ręką. Każdy informatyk ma wiadro takich dupereli ;)
  • Poziom 12  
    czem66 napisał:
    Dzięki że ciągniesz ten temat, ja sobie odpuściłem szukając innego rozwiązania. Ale skoro sam szukasz rozwiązania to dalej się jestem zainteresowany. Do tej pory znalazłem rozwiązanie mojego problemu czyli w czasie rzeczywistym przesyłanie pulpitu komputera na TV (ale komp mój jest za daleko by to robić przez podłączenie kablem z PC) dlatego szukam połączenia przez LAN RJ-45.

Bezprzewodowe już znalazłem (ale uwaga!!! dla zainteresowanych) , to co się reklamuje że opóźnienie z przesyłaniem obrazu jest minimalne, kosztuje ok. 550 zł. Właściwie ta kwota nie jest dla mnie problemem jeżeli działa. Ale ja to potrzebuję ze 2 do 4 razy w roku, więc szkoda mi na to wydawać kasę.

Załatwiam ten problem w taki sposób, że do TV kablowo podłączam laptopa a z laptopem łączę się bezprzewodowo przez pulpit zdalny windowsa i działa idealnie.

A chodzi mi o to, by po prostu przez lan w czasie rzeczywistym przesłać to co własnie robię na moim kompie.
    Bezprzewodowo kosztuje to ok 550 (teraz), a przez RJ45 nie znalazłem od 2 lat żadnego rozwiązania oprócz np. Asusa z serii Eee PC który jest mały i nawet by można go było przykleić do tyłu TV. Ale nadal będzie to rozwiązanie przesyłania obrazu przez dodatkowy, kosztowny komputer.

Ja wymiękam, stwierdzam, że to mnie przestaje interesować, po prostu za dużo sobie wyobraziłem że można!
    Ale jeżeli ktoś rozczai ten temat to baaardzo proszę o namiary (nie muszą być za darmo)

kolega pamieta temat ? na twoim miejscu kup na hdmi tego mini androida, zrootuj go , zainstaluj i bedziesz miec obraz (moze i z dzwiekiem) te dongle na hdmi kolo stowki kosztują

Dodano po 1 [minuty]:

mikhaell napisał:
    Rozwiązanie przez komputer nie musi być drogie. Mikrokomputer Raspberry Pi na allegro coś koło 150zł + karta Wi-Fi na USB (25zł) + karta SD jako nośnik pamieci dla systemu linuxowego. Dojdzie jeszcze kwestia zasilania 5V. Może z całością zamkniesz się w 200zł. Rozwiązanie ciche, miniaturowe i powinno się sprawdzić.

http://malinowepi.pl/post/40023681030/zdalny-pulpit-instalacja-vnc

za słaby sprzęt na konwertowanie w locie 25 klatek

//////////////////

dlaczego wykopaliska ? (post pod spodem)

mam fajną zabawke za niecałe 5 stówek co z analogu robi multicasty , czyli podlaczamy karte wideo, magnetowid, kamere, tuner itp itp .. a na koncu mamy po www dostep lub po multicastach w vlcu czy tez tv:

Serwer wideo PV6901 Pixord H.264

na dipolu od 522 zl brutto (z rabatem dla firm)