Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakość dźwięku Eltax Linear Responser 6.6 a Diora Polaris 300

Pascalt 07 Sty 2012 17:39 1024 3
  • #1 07 Sty 2012 17:39
    Pascalt
    Poziom 22  

Witam,
    chodzi o wybór głośników o lepszym brzmieniu - zastosowanie głównie w domu, od czasu do czasu mała impreza na niewielkiej salce. Eltax mają dość dużą moc i nie najgorszą efektywność. Słyszał ktoś jak one grają? Eltax Linear Responser 6.6 to chyba znacznie wyższa półka niż diorowskie Polarisy? Basu wystarczy na niewielką salkę do tańczenia?

0 3
  • Pomocny post
    #2 07 Sty 2012 18:11
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolumny domowe, nie nadają się do nagłaśniania nimi imprez. Zdecyduj się, do czego chcesz używać kolumn.
    Podaj nam, jakie posiadasz pomieszczenie, jaki wzmacniacz, czego słuchasz.

0
  • #3 07 Sty 2012 19:29
    Pascalt
    Poziom 22  

Pomieszczenie generalnie dość małe - ok 15m2, od czasu do czasu nagłośnienie dla na prawdę nie wymagającej grupy ludzi - emeryci ;) na niewielkiej salce - także tutaj myślę, że każde głośniki spełnią swoje zadanie.
    Chodzi o to, żeby w domu dobrze zagrały. Znam brzmienie Polarisów 300 - dość ładny, ciepły dźwięk jak za tą cenę. Pytanie jednak głównie skierowane do osób, które słyszały brzmienie Eltax Linear Responser 6.6 i są w stanie je porównać do Polarisów 300, albo w ogóle są w stanie coś powiedzieć w kwestii Eltaxów.
    Wzmacniacz, a w zasadzie amplituner, to Kenwood KR-950B (80W RMS).

0
  • Pomocny post
    #4 07 Sty 2012 20:17
    Uzytkowinik19
    Poziom 38  

Do 15m2 to szukaj Polarisów ale 120 :)
    Te Eltaxy natomiast mogą zagrać poprawnie w tym pomieszczeniu, niestety nigdy ich nie słyszałem więc nic więcej napisac nie mogę.

0