Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP 4 plus zle przyklejanie sie tonera w niekt miejscach

karqs 18 Gru 2004 00:28 1511 8
  • #1 18 Gru 2004 00:28
    karqs
    Poziom 10  

Witam,

Jestem nowy na tym forum, od paru dni obserwuje co i jak (szczegolnie ten dzial) i dochodze do wniosku - "jak moglem nie znac tej strony?" :)

Wiem, ze nieladnie jest zaczynac swoja 'kariere' na forum od 'requesta', jednak pytania ktore mnie drecza sa dla mnie bardzo wazne. Szukalem juz w roznych miejscach internetu, jak i pisalem maile do znawcow w tej dziedzinie (drukarek laserowych hp4). Jednak po przeczytaniu innych postow sadze, ze to wlasnie tu znajde najlepszych fachowcow.

Tydzien temu kupilem drukarke HP 4 plus. Ogolnie jestem zadowolony - to moja pierwsza laserowka.

Po ogolnym sprawdzeniu drukarki, zauwazylem takie 2 problemy:
    - Na wydrukach, co pare centymetrow 'drukuje sie' mala czarna kropka - gora 1 mm kwadratowy. Tych kropek jest mniej wiecej 2-3 na strone (sa one tylko w jednym rzedzie)
    - Zauwazylem rowniez, ze przy drukowaniu duzych czarnych powierzchni (ciemnie rysunki - np strona testowa HP4) widac, jakby w pewnym miejscu o nielegularnym ksztalcie toner nie przykleil sie poprawnie. Po dokladniejszym przyjrzeniu wydrukom zauwazylem, ze jest to jakby wglebienie na kartce o dziwnym, jednak zawsze takim samym ksztalcie - a w miejscach, gdzie akurat jest toner na tym wglebieniu, nie przykleja sie on poprawnie - mozna zdrapac paznokciem. Na nieduzych zadrukach - jak np zwykly tekst - nie zauwazylem zlego przyklejania proszku tego (tylko te wglebienia).

Wglebienia te wygladaja, jakby sie oddciskaly od czegos. Znam podstawowe elementy kardridza(jak narazie tylko z teorii), jednak nie na tyle by okreslic co to (moze jakis brud??). Po opisaniu tego problemu dla pewnej conieco znajacej sie osobie, dostalem odpowiedz: "Odcisk na kartce zostawia na 99% fuser czyli grzałka utrwalająca. Może to też przyczyną powstawania kropki i nieutrwalania toneru. Do wymiany będzie górny wałek teflonowy. Koszt wałka około 50PLN".
    Inne mejle jakie dostalem mowily o np. zabrudzeniu lub uszkodzeniu bebna (stad kropka). Ale taki mejl byl przed tym, zanim dostrzeglem (i opisalem) te wglebienia na kartkach.

Inna sprawa - calkiem z innej beczki: chcialbym sie dowiedziec jak - i czy wogle mozna - zmienic jezyk w menu (jest, oczywiscie, niemiecki :) ). Osobiscie nie moge znalesc nic na ten temat - w menu tez nie widac.
    Jedyne co znalazlem w necie to jakies dziwne komendy - ale nie mam pojecia gdzie je wpisywac (jakis jezyk drukarki czy cos?). Stad niejako powstaje moja druga prosba - uprzejmie prosze o jakies ebooki na ten temat (lub jakies wyjasnienie). Interesuja mnie rowniez wszelkie ebooki, zdjecia, wykresy, rysunki, schematy na kazdy temat zwiazany z moja drukarka (hp 4 plus). Po prostu chce wiedziec o niej jak najwiecej i jak najlepiej ja wykorzystac.
    Wiem ze taki temat (o ebookach) powstal juz, jednak nie znalazlem nic o mojej drukarce - zalozyciel posta pisal liste ebookow, ktore ma (byl tam o 4plus), jednak po napisaniu pma nie dostalem odpowiedzi (oczywiscie nie mam pretensji :) ).

Prosze wiec uprzejmie o fachowe odpowiedzi na moje pytania (zwiazane z dzialaniem drukarki) - jak to sie przedstawia, czego to jest wina, jak naprawic, i ile to moze kosztowac. Najwazniejsze dla mnie sa mozliwe rozwiazania moich problemow, ebooki to tak przy okazji, jesli ktos ma checi - nie nalegam (choc sadze ze przydalaby mi sie jakas instrukcja dla poczatkujacych - np dokladna budowa tonera i ew wymiana czesci).

Wiec prosze uprzejmie tych co maja chwile wolnego i checi o opinie i porady. Oczywiscie nie nalegam. Jesli taki post juz byl gdzies, prosze to powiedziec i skasowac moj. Prosze, pomozcie dla lamera ;) Dla mnie liczy sie kazda odpowiedz!

Pozdrawiam wszystkich na forum elektroda.pl! Naprawde swietna stronka i forum :D (uff, ale sie rozpisalem, ciekawe czy ktos zechce przeczytac :) )

• #2 18 Gru 2004 00:40
    ABLublin
    Specjalista - kserokopiarki

Cześć
    Język zmienisz tak trzymając enter włącz drukarkę ,na wyświetlaczu pojawi sie (napis "język") plusem na pulpicie wybierasz polski i wciskasz enter i potem on line i już gada w ludzkim języku.

• Pomocny post
    #3 18 Gru 2004 00:41
    ACULA
    Poziom 34  

plamki z toneru są od zużycia bębna, obejrzyj to pewnie zobaczysz je również na bębnie

Zmiana języka:
    wciśnij eingabe, prawy górny przycisk i włącz zasilanie
    będzie test
    pojawi się lang: cośtam
    +-
    jeszcze raz eingabe pojawi się gwiazdka

• Pomocny post
    #4 18 Gru 2004 00:43
    ABLublin

jeżeli kropki na kopii są wobległości od siebie około 4-5 cm to jest uszkodzony bęben jest to średnica bebna

• #5 18 Gru 2004 00:55
    karqs
    Poziom 10  

Dziekuje za szybka reakcje!

Kropki (po dokladnym zmierzeniu) sa w odleglosci 9,5 cm.
    Co do bebna, dostalem rowniez maila ze moze to byc zabrudzenie (niekoniecznie uszkodzenie mech.) i ze mozna przeczyscic bardzo delikatnie miekka szmatka i toluenem (btw: co to jest?) poprzez ruszanie bebna zebatka - bez wyjmowania. Czy to jest bezpieczne, czy nie zetrze jakiegos mazidla itp?
    Aha i co sadzice o teorii z fuserem?

Pozdrawiam!

• Pomocny post
    #6 18 Gru 2004 01:08
    ABLublin

możesz przeczyścić ale bardzo ostroznie , bardzo miękką szmatką ,jeżeli bez wyjmowania bębna z obudowy to beż żadnych chemikali ,alkocholi itp , później mogą zostawić slady na listwie czyszczącej beben

z fuserem zgadza się

Dodano po 1 [minuty]:

kropki co 9,5 cm to beben

• Pomocny post
    #7 18 Gru 2004 09:07
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

karqs praca jaką wykonałeś przed zadaniem pytania jest ogromna.. Moim zdaniem potrzebujesz tylko potwierdzenia swoich domysłów co zrobili koledzy przeedemną. Ja jednak zawsze doradzam: (a rada w przypadku takiej osoby jak ty nie będzie jak groch o ściane..) przedewszystkim zapoznaj się z instrukcją serwisową (w języku angielskim oczywiście)
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=329582#329582
    (doładowuje twoje konto punktowe bo do ściągania na elektrodzie są one potrzebne) dodatkowo przeszukaj sieć pod kątem pliku:" LJQuickRef 98v1.pdf" to jest taki zbiór najważniejeszych rzeczy z kilkunastu manuali dodatkowo są tam czasem rzeczy, których nie ma w serwisówkach

pozdrawiam

PS jak byś nie znalazł tego pliku daj znać podrzuce go do działu ze schematami

• #8 20 Gru 2004 22:22
    karqs
    Poziom 10  

Witam,

Dziekuje za odpowiedzi. Sory ze odpisuje tak pozno ale jak juz mialem odpisac okazalo sie ze net mi padl (niestety na cala niedziele).

Obejrzalem dokladnie beben, i faktycznie, ma w jednym miejscu mala kropke, ktora nie wyglada, jakby dala sie wyczyscic.

Jednak mam pytanie, skoro beben jest uszkodzony i trzeba go wymienic - to on jest winowajca kropki; ale nie zauwazylem na nim jakichs nierownosci, ktore moglyby byc przyczyna tych wglebien na kartce i 'odstawania' w tym miejscu proszku (btw: zauwazylem ze te wglebienia sa niedaleko kropki, o tej samej czestotliwosci).

Wiec czy poza bebnem musialbym cos jeszcze wymieniac? Bo jesli sam beben to wporzo, ale jesli bede musial wydac kolejne 50zl na inna czesc to niedobrze :( Szczerze mowiac wolalbym zeby winowajca tych wglebien rowniez byl beben (moze zle magnesuje, czy jak?).

Jakie sa Wasze przypuszczenia na ten temat?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczow!

• #9 21 Gru 2004 09:01
    kosmita
    VIP Zasłużony dla elektroda

OK troche teori z drokarek laserowych: obraz na kartce rpbiony jest na bębnie światłoczułym przez laser, później tam gdzie padło światło "przywiera" toner. Następnie kartka przesówa się do fusera (czy jak inni mówią pieca) i tam kartka ma na gorąco wprasowywany toner. Moim zdaniem właśnie w tym miejscu powstaje wgniecenie: pewnie na wałku grzejnym (który powinien być pokryty warstwą nieprzywierającą np teflonem) coś sie poprzyklejało i robi wgniecenia na kartce.. powinno pomóc wyczyszczenie fusera (o ile nie ma uszkodzonej pod naklejonym tonerem warstwy nieprzywierającej), ale w tej drukarce sporo trzeba rozebrać, żeby dobrać się do tego elementu.

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson