Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Metal Work Pneumatic
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mikrokontroler a IP i port

stefan33 07 Sty 2012 18:06 1198 2
 • #1 07 Sty 2012 18:06
  stefan33
  Poziom 8  

  Witam
  Mam pytanie czy kazdy mikrokontroler jest serwerem i posiada ip oraz port ? Czy tez aby byl serwerem trzeba cos na niego wgrac ? W jaki sposob mozna odebrac jakikolwiek sygnal od mikrokontrolera podlaczonego przez usb?
  Prosze o pomoc

  0 2
 • Metal Work Pneumatic
 • Pomocny post
  #2 07 Sty 2012 19:11
  tmf
  Moderator Mikrokontrolery Projektowanie

  A o czym ty w ogóle mówisz? O jakim protokole? Ethernet? To jest peer-to-peer, czyli nie ma serwera i klienta, to nie ta warstwa OSI.
  Dane od mikrokontrolera podłączonego przez USB z kolei odbiera się w sposób zależny od sterownika powiązanego z danym typem urządzenia USB. Tu nie ma żadnych zasad, chyba, że implementujesz, któreś ze standardowych urządzeń typu np. HID.

  0
 • Metal Work Pneumatic
 • Pomocny post
  #3 07 Sty 2012 19:19
  McRancor
  VIP Zasłużony dla elektroda

  Poplątałeś kolego totalnie.

  IP to adres sieciowy stosowany w protokole TCP/IP.
  Port w tym ujęciu to numer identyfikujący proces w systemie korzystającym z protokołu TCP, czy UDP.

  Port w mikrokontrolerze to urządzenie I/O służące do komunikacji ze światem zewnętrznym za pomocą stanów logicznych.

  Niektóre mikrokontrolery mają interfejs Ethernetowy, ale jest to goła warstwa fizyczna, do działania wymagająca programowego stosu TCP/IP. Dopiero z takim oprogramowaniem mogą stać się serwerem ethernetowym.

  Niektóre mikrokontrolery mają interfejs USB i wspierają różnego rodzaju konfiguracje. Żeby korzystać z mikrokontrolera podłączonego po USB, musisz mieć odpowiedni mikrokontroler, z oprogramowaniem umożliwiającym realizację transmisji w trybie SLAVE za pomocą wybranych endpointów ze sterownikiem znajdującym się na komputerze PC działającym jako HOST. Sterownik musi być odpowiednio dobrany do oprogramowania w mikrokontrolerze, aby HOST mógł przeprowadzić enumerację, za pomocą dostarczonych przez SLAVE'a deskryptorów i zrealizować transmisję.

  0
  Szukaj w 5mln produktów