Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 5510 czy warto jeszcze kupić?

07 Sty 2012 18:51 2566 16
  • Poziom 26  
    Temat bardzo stary, ale po co mam zakładać nowy.. Mam jedno pytanie..
    Otóż chcę sobie kupić 5510.
    Ile ten tel pomieści w pamięci smsów?
    Czy jest jakis limit np. 50 czy tyle ile pamięci w telefonie?
    Mozna ewentualnie te smsy jakoś zarchiwizować i kablem do komputera?
  • Poziom 18  
    Pamięć chyba 160sms , da się zarchiwizować np za pomocą starszego OXYGENA.
  • Poziom 34  
    Kabel był jak do nokii 3310/3330/3410. I jak pamiętam, telefon nie miał wbudowanej pamięci sms, bo to była nokia dct 3. Mieścił tyle ile mieściła karta sim.
  • Poziom 20  
    Ale nokia 5510 ma też wejście micro usb , po podpieciu kabla mamy dostep do pamieci masowej (ok 62 mb) i telefon nie odtwarza mp3 tylko trzeba bylo specjalnym programem konwertowac. Co ciekawe , mozna nagrywac muzyke przez kabel mini jack 2,5 mm - telefon ma wejscie liniowe. Oraz nagrywa audycje radiowe na swoją pamieć. Jak zostało powiedziane, nie ma pamieci sms, mozna zapisac tyle ile karta sim ma pojemności. Jednym slowem - kultowy telefon :)
  • Poziom 26  
    Bardzo kultowy. Ale chcialbym moc w nim miec pamiec smsow jaka ma np nokia n70, n73 czy jakis symbianowiec, ze praktycznie pamiec sms jest nieograniczona. Albo chociaz 500 zeby sie zmiescilo. Nie mozna jej jakos zmodyfikowac? Oldschoolowy ten tel, chetnie bede uzywac go na codzien :)
  • Poziom 34  
    Nie można jej zmodyfikować, niestety by móc zapisywać sms.
  • Poziom 18  
    Cytat:
    bo to była nokia dct 3. Mieścił tyle ile mieściła karta sim.

6210 i 7110 to także dct3 a jednak miały te 160 pozycji.

Cytat:
    Ale nokia 5510 ma też wejście micro usb

A nie mini usb? :-)
  • Poziom 26  
    No to ile w końcu jest tej pamięci? 160 smsów tak.
    Ale to 160 w odbiorczej i 160 w nadawczej czy łącznie?
    Nie mówmy o pojemności karty SIM bo tam mieści się kilka, z niej nie korzystam.
    To jak kupie 5510 z ładowarką i podłącze mini usb do komputera to bez problemu zgram smsy np do pliku txt z nadawca i uporządkowane np wg daty?
  • Poziom 34  
    Cytat:
    bo to była nokia dct 3. Mieścił tyle ile mieściła karta sim.
    6210 i 7110 to także dct3 a jednak miały te 160 pozycji.

Tak te modele (7110 i 6210) mieściły więcej jak karta sim, bo to były modele bardziej zaawansowane. Wspomnień czar, płyta główna w 5510 jest rozbudowaną płytą 3310. Dla rozwiania wątpliwości można pobrać instrukcję i przeczytać co w niej jest napisane na temat wiadomości sms. Zaraz zaczniemy jeszcze przeliczać czy jeden sms zawierający np 190 znaków to jedna wiadomość, czy może 2 wiadomości, a może więcej wiadomości (i o ile pól pamięci pobierze), bo nokia 5510 obsługiwała znaki diakrytyczne.

Podkreślam ten telefon nie ma pamięci sms !! Zmieści się tyle ile na karcie sim.

Cytat:
    Ale nokia 5510 ma też wejście micro usb

A nie mini usb? :-)[/quote]

Tam jest mini usb.

Nokia 5510 czy warto jeszcze kupić? Nokia 5510 czy warto jeszcze kupić? Nokia 5510 czy warto jeszcze kupić?
  • Poziom 26  
    Ale te telefony są zaje... !
    A jak sprawdzić ile karta SIM zmieści smsów?
    Te nowsze karty mieszczą na pewno sporo.
    Generalnie szukam jakiejś taniej i dobrej nokii głównie do pisania.
    Rozważam 5510, 6310i, ewentualnie 3510i.
    Chciałbym coś "oryginalnego" :)
    Kartę będę kupować z 36i6, ile one standardowo mieszczą? Ktoś wie?
  • Poziom 34  
    To zależy już od operatora, u mnie na simplusie mieści się 20 sms (160 max znaków, bez polskich znaków diakrytycznych), ale jak ktoś pisze z polskim znakami diakrytycznymi sms zmieści się mniej. Jeżeli chcesz coś oryginalnego, to bym wziął np 6822. Chociaż nie wiem jakie funkcje potrzebujesz.
  • Poziom 26  
    Potrzebuję raczej tylko do pisania.
    Możesz się wypowiedzieć jak z smsami w:
    1) 6310i
    2) 6822

6822 ma kolega, jakoś tak średnio mi się widzi.
    Nie koniecznie musi być qwerty, klasyczny też na pewno będzie ok.
  • Poziom 34  
    6310i ciężko znaleźć dobrze zachowaną w oryginalnej obudowie. 6310i to ogólnie klasyka, ale czy taka wyjątkowa ? Ja i tak piszę bez słownika, więc każdą literkę wklepuję z osobna. Czarnobiały wyświetlacz to pełna czytelność nawet w słoneczny dzień i dłużej trzymająca bateria. Maksymalna długość sms to 459 znaków dla 6310i. Co do 6822 ważne by działał joystick. Z bajerów kamera no i wspomniana qwerty. Nie kupuj też bez kapki baterii, bo w niej mocuje się baterię. Sms można dłuższe pisać. Na pewno delikatniejszy jest przez ramię z dodatkową klawiaturą.
  • Poziom 26  
    Mam Nokię E72 i to jest mój główny telefon.
    Od dodatkowego nie wymagam nic poza wyglądem "fajnym" i wygodną klawiaturą do pisania, dobrą baterią, i ewentualnym archiwizowaniem sms-ów.
    Czyli jednym słowem ma być do pisania :)
  • Poziom 20  
    Mój błąd z tym micro usb :) Jeżeli chodzi o klasyczny telefon do sms , to ja polecam Nokie 9300 :)
  • Poziom 38  
    LysyOsw napisał:
    To jak kupie 5510 z ładowarką i podłącze mini usb do komputera to bez problemu zgram smsy np do pliku txt z nadawca i uporządkowane np wg daty?

Nie. To nie jest tak jak w nowych telefonach. Mini USB jest tylko do pamięci masowej. Żeby zgrać jakieś dane typu kontakty czy sms musisz podłączyć kabel do pinów, które są schowane pod baterią.

jurek91 napisał:
    Jeżeli chodzi o klasyczny telefon do sms , to ja polecam Nokie 9300 :)

A ja nie polecam, bo jeżeli uszkodzi się taśma (a zdarza się to), to wydasz dużo kasy na naprawę, o ile taką w ogóle kupisz.
  • Poziom 26  
    To żeby nie zakładać nowego tematu.
    Poszuje telefonu do 100zł, i ma to byc nokia.
    Na tą chwile zastanawiam się nad 6600.
    Czy ten telefon "muli"? Jest tam stary symbian, ale chodzi szybciej niz np. N73?
    Tam smsow miesci sie na pewno prawie bez limitu, a telefon jezeli tylko do smsow i bez softu dodatkowego powinien z grubsza przyjemnie dzialac... Ile srednio dziala w takim tel bateria? Polecacie go?