Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Usterka centralnego zamka Skoda Octavia 1.9 TDI '03

07 Sty 2012 19:02 5057 4
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z centralnym zamkiem jak w temacie. Skoda Octavia 2003 1.9 TDI. Zaraz po rozbrojeniu alarmu otwiera wszystkie drzwi i po 1 sekundzie wszystkie je zamyka. Czasem bez powodu ( bez ingerencji człowieka)otwiera i zamyka sobie drzwi, mrugają awaryjne, sygnalizuje dźwiękowo np. uzbrojenie alarmu. Nie ma znaczenia czy otwieram drzwi pilotem czy ręcznie kluczykiem... Wszystko podpięte jest pod alarm -modelu nie znam-alarm fabryczny. Nie wiem czy problemem może być układ sterowania centralnym zamkiem, czy przez alarm czy też problem leży gdzieś w centralnym zamku w któryś drzwiach?
    Mimo że trochę znam się na elektryce samochodowej, czytałem sporo o podobnych sprawach lecz nie znalazłem jeszcze odpowiedniego rozwiązania.
    Tylne drzwi PT i LT rozpiąłem na wiązce- więc wykluczam tam zwarcie przy siłownikach itp. Z przodu od strony kierowcy zdemontowałem tapicerkę. Porozpinałem wszystkie wtyczki i nadal występuje problem. Nie jest to wina siłownika MASTER co najczęściej ulega awarii i daje podobne efekty.Nie wiem już dokładnie gdzie zajrzeć i gdzie szukać usterki.
    Dodam że reset komputera poprzez odłączenie akumulatora nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam!

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    szejgi napisał:
    Wszystko podpięte jest pod alarm -modelu nie znam-alarm fabryczny

Alarm jest uzbrajany automatycznie po zamknięciu auta fabrycznym pilotem?
    Co "mówi" diagnostyka o fabrycznym alarmie i centralnym zamku?
    szejgi napisał:
    Nie ma znaczenia czy otwieram drzwi pilotem czy ręcznie kluczykiem

Alarm uzbraja się po przekręceniu klucza w drzwiach?
    szejgi napisał:
    Porozpinałem wszystkie wtyczki i nadal występuje problem.

Nadal , pomimo odpięcia zamka kierowcy można uzbroić alarm i zamknąć centralny?
  • Poziom 12  
    tak, za każdym razem po przekręceniu kluczykiem uzbraja się alarm, zamykają wszystkie drzwi włącznie z bagażnikiem.Sądziłem że któryś sterownik etc powoduje zwarcie- wypięcie z nich wtyczek nie likwiduje zaistniałego problemu.
    Wydaje mi się że będzie czekał mnie większy wydatek- będę musiał chyba podpiąć się pod komputer.... :(

Dodano po 15 [minuty]:

.....mając na uwadze wypięcie wtyczek od siłownika mam na myśli całość okablowania ( także i sterowanie szybami ). Próbując wyeliminować problem, odłączałem po kolei kolejne drzwi i sprawdzałem reakcję OTW-ZAMK kluczykiem oraz samym pilotem. Mimo odpięcia elektryki LP i po naciśnięciu pilota nadal zamyka automatycznie wszystkie drzwi. Uzbraja alarm - no i tradycyjnie mimo że do autka się nie dotykam, czasem auto potrafi samo otwierać i zamykać centr. zamek i wł - wył alarm i tak np. 5x w ciągu 5sekund
  • Poziom 2  
    Mam Octavię 99 r kombi i podobny problem miałem po wymianie zamków, z tym że u mnie problem zlokalizowałem w zamku bagażnika. Odpiąłem centralkę w zamku w bagażniku i korzystam z otwierania i zamykania kluczykiem - po odpięciu przestał się automatycznie alarm, awaryjne i zamki zamykać i otwierać samoczynnie.
  • Poziom 12  
    Problem tkwił w uszkodzonym przewodzie tuż przy centralce. Dziękuję za podpowiedzi. Temat zamknięty.