Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Usterka centralnego zamka Skoda Octavia 1.9 TDI '03

szejgi 07 Jan 2012 19:02 6113 4
    szejgi
    Level 12  
    Witam wszystkich forumowiczów!

Mam problem z centralnym zamkiem jak w temacie. Skoda Octavia 2003 1.9 TDI. Zaraz po rozbrojeniu alarmu otwiera wszystkie drzwi i po 1 sekundzie wszystkie je zamyka. Czasem bez powodu ( bez ingerencji człowieka)otwiera i zamyka sobie drzwi, mrugają awaryjne, sygnalizuje dźwiękowo np. uzbrojenie alarmu. Nie ma znaczenia czy otwieram drzwi pilotem czy ręcznie kluczykiem... Wszystko podpięte jest pod alarm -modelu nie znam-alarm fabryczny. Nie wiem czy problemem może być układ sterowania centralnym zamkiem, czy przez alarm czy też problem leży gdzieś w centralnym zamku w któryś drzwiach?
    Mimo że trochę znam się na elektryce samochodowej, czytałem sporo o podobnych sprawach lecz nie znalazłem jeszcze odpowiedniego rozwiązania.
    Tylne drzwi PT i LT rozpiąłem na wiązce- więc wykluczam tam zwarcie przy siłownikach itp. Z przodu od strony kierowcy zdemontowałem tapicerkę. Porozpinałem wszystkie wtyczki i nadal występuje problem. Nie jest to wina siłownika MASTER co najczęściej ulega awarii i daje podobne efekty.Nie wiem już dokładnie gdzie zajrzeć i gdzie szukać usterki.
    Dodam że reset komputera poprzez odłączenie akumulatora nie przyniosło oczekiwanego efektu.

Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam!
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    szejgi wrote:
    Wszystko podpięte jest pod alarm -modelu nie znam-alarm fabryczny

Alarm jest uzbrajany automatycznie po zamknięciu auta fabrycznym pilotem?
    Co "mówi" diagnostyka o fabrycznym alarmie i centralnym zamku?
    szejgi wrote:
    Nie ma znaczenia czy otwieram drzwi pilotem czy ręcznie kluczykiem

Alarm uzbraja się po przekręceniu klucza w drzwiach?
    szejgi wrote:
    Porozpinałem wszystkie wtyczki i nadal występuje problem.

Nadal , pomimo odpięcia zamka kierowcy można uzbroić alarm i zamknąć centralny?
    szejgi
    Level 12  
    tak, za każdym razem po przekręceniu kluczykiem uzbraja się alarm, zamykają wszystkie drzwi włącznie z bagażnikiem.Sądziłem że któryś sterownik etc powoduje zwarcie- wypięcie z nich wtyczek nie likwiduje zaistniałego problemu.
    Wydaje mi się że będzie czekał mnie większy wydatek- będę musiał chyba podpiąć się pod komputer.... :(

Dodano po 15 [minuty]:

.....mając na uwadze wypięcie wtyczek od siłownika mam na myśli całość okablowania ( także i sterowanie szybami ). Próbując wyeliminować problem, odłączałem po kolei kolejne drzwi i sprawdzałem reakcję OTW-ZAMK kluczykiem oraz samym pilotem. Mimo odpięcia elektryki LP i po naciśnięciu pilota nadal zamyka automatycznie wszystkie drzwi. Uzbraja alarm - no i tradycyjnie mimo że do autka się nie dotykam, czasem auto potrafi samo otwierać i zamykać centr. zamek i wł - wył alarm i tak np. 5x w ciągu 5sekund
    zabap
    Level 2  
    Mam Octavię 99 r kombi i podobny problem miałem po wymianie zamków, z tym że u mnie problem zlokalizowałem w zamku bagażnika. Odpiąłem centralkę w zamku w bagażniku i korzystam z otwierania i zamykania kluczykiem - po odpięciu przestał się automatycznie alarm, awaryjne i zamki zamykać i otwierać samoczynnie.
    szejgi
    Level 12  
    Problem tkwił w uszkodzonym przewodzie tuż przy centralce. Dziękuję za podpowiedzi. Temat zamknięty.