Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen c8 sygnał gong - klapka wlewu paliwa

ogla 07 Jan 2012 21:15 2359 5
    ogla
    Level 2  
    Niedawno nabyłem citroena c8 z roku 2003 z silnikiem 2.2 hdi. Po pewnym czasie eksploatacji usłyszałem w czasie jazdy sygnał gongu, bardzo nieregularnie, czasem pojedynczy sygnał , a czasem dwa lub trzy sygnały. Sprawdzałem według książki co to może znaczyć i dowiedziałem się że to jest alarm stopnia pierwszego np. niedomknięte drzwi, w związku z tym przeczyściłem styki na drzwiach tylnych, lecz to nie to, potem myślałem że to ciśnienie w oponach, lecz to też nie to.nie dział mi czujnik parkowani może to przez niego te gongi. Pomysły mi się skończyły i napisałem ten post z nadzieją że ktoś miał taki sam przypadek i dał sobie z nim rady.
    colin555
    Level 27  
    sprawdz poziom oleju, plynu chlodzenia i stan akumulatora
    ogla
    Level 2  
    Przepraszam za powolną odpowiedż na wasze pytania , ale to z prostej przyczyny że cały tydzień jestem poza domem i nie mam dostępu do internetu. Sygnał gongu pojawia się bez kontrolki i nie ma żadnej informacji na wyświetlaczu wielofunkcyjnym drzwi boczne tylne działają, a klapa tylna zamyka się poprawnie jeśli z tym był by problem to mi się wydaje że na wyświetlaczu była by informacja o niedomkniętych drzwiach.Poziom oleju sprawdzałem i jest poprawny płyn chłodzenia tez jest tylko nie sprawdzałem akumulatora, pewnego dnia włączył mi się tryb ekonomiczny.Po przeczytaniu instrukcji dotyczących przeglądów okresowych w citroenie dowiedziałem się że mam przekroczony termin przeglądu okresowego o około 1500km.może to jest przyczyną tego sygnału
    ogla
    Level 2  
    to ta opcja odpada .Podłączyłem go do komputera u mechanika i pokazało że wlew paliwa jest niezamknięty