Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Amica podmiana modułu PA4580B421 na PA5580A510

07 Sty 2012 21:42 3140 9
 • Poziom 10  
  Witam.
  Mam pralkę Amica PA4580B421 z tym beznadziejnym Aqua Spray przez który stale wymieniam pompkę. Swego czasu poszło małe zwarcie na płytce programatora, znajomy elektronik podmienił w nim spalone triaki i coś tam jeszcze. Od tego zwarcia coś mu się w programatorze pochrzaniło i po skończonym praniu i zapaleniu żółtej kontrolki po około 30 s załącza się pompka.
  Brat ma też pralkę Amica ale PA5580A510 bez Aqua Spray i postanowił ją już wymienić bo mu się stale psuła, wykręciłem i wziąłem z niej programator.
  Mam pytanie czy ten panel sterowania z PA5580A510 mogę włożyć do mojej pralki PA4580B421 ? wcześniej wykręcając zawór przesterowania wody na spryskiwacz prania. Jeżeli by pasował to czy wystarczy tylko wymontować ten zawór przesterowania ?
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  Pazurek napisał:
  mogę włożyć do mojej pralki PA4580B421

  Możesz , bez wymontowania zaworu.Powodzenia.
 • Poziom 10  
  ok dzięki jutro biore się za podmiankę.
 • Poziom 10  
  Jeszcze jest małe ale :) w mojej pralce regulacja obrotów wirówki jest pokrętłem a w module brata regulacja jest przyciskiem. Czy musze przylutować ten regulator ? czy wystarczy przełożyć panel razem z przodem czyli z pokrętłami i przyciskami i opisami cykli prania ? Właśnie wziąłem się za wymianę a tu taki psikus :)
 • Pomocny post
  Moderator AGD
  Pazurek napisał:
  wystarczy

  Wystarczy.
 • Poziom 10  
  @cezet dzięki za rade wymieniłem panel razem z nowym przodem i zdemontowałem zawór przesterowania wody zrobiłem pranie i chodzi.
  Ale mam dalej ten problem co opisałem w pierwszym poście, myślałem że to po tym zwarciu ta pompka się załącza po skończonym praniu ale na nowym panelu mam ten sam objaw.
  Czyli jak skończy prać, puści zamek na klapie i zapali się żółta kontrolka KONIEC to w tym momencie załącza się pompka i zapala się 12 razy kontrolka zielona GOTOWA. Oznacza to nieszczelność układu wodnego (w pralce sucho), czujnik na spodzie pralki pomierzyłem i ma zamknięty obwód po podniesieniu styropianu przerywa obwód czyli to chyba nie on. Co to może być ? Czy może to być czujnik poziomu wody w bębnie ?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Pazurek napisał:
  czujnik na spodzie pralki pomierzyłem
  Sprawdź wtyczkę na przewodach od tego czujnika przy module.
 • Poziom 10  
  Sprawdziłem przewody od czujnika i wtyczkę są ok.
  Pralka pierze normalnie przechodzi cały cykl prania nie ma z tym problemu, ale są dwa inne problemy:
  Pierwszy opisywany wcześniej że po skończeniu prania, puszczeniu zamka w drzwiach i zapaleniu kontrolki koniec załącza się pompka i gotowa mruga 12 razy.
  Drugi że po załączeniu obojętne jakiego programu np. 3 zapala się lampka zielona gotowa i jak włączę start to pranie przebiegnie normalnie ale jak nie włączę start i poczekam parę sekund to włączy się blokada drzwi zapali się lampka koniec i załączy pompka. A zielona gotowa mrugnie 12 razy.
  Działo się tak na starym module jak i na nowym od brata bez Aqua Spray. Dodam że przewody po zaworze przesterowania wody wypiąłem z niego i zaizolowałem osobno.
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Pazurek napisał:
  przewody po zaworze przesterowania wody wypiąłem z niego i zaizolowałem osobno.
  Wystarczy nie wpinać wtyczki do modułu.
 • Poziom 10  
  zhudomel napisał:
  Wystarczy nie wpinać wtyczki do modułu.

  I tak właśnie zrobiłem, wypiąłem również czujnik nieszczelności układu wodnego ten ze spodu pralki ze styropiankiem. Bo ten nowy moduł ma zworkę JMP13 czyli ma wyłączony ten czujnik, w brata pralce nie było go. Ale problem opisywany wyżej nadal jest, chyba przyjdzie mi z nim żyć. O tej zworce wyczytałem TUTAJ