Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie 2.1 aktywne do 150 osób

Damianp16 07 Sty 2012 21:48 4431 21
  • #1 07 Sty 2012 21:48
    Damianp16
    Poziom 13  

Witam, co byście mi polecili z aktywnych zestawów 2.1 do 3500zł max 4000zł? oczywiście nowy, w gre wchodzi tylko 2.1, znalazłem jeden zestaw RELOOP Active Pa Set 1600 za 3400zł 900 W RMS subwoofer i waży 70kg satelita 350 W RMS, 140dB max SPL moim zdaniem parametry to troche zawyżone co Wy o tym myślicie?, co do super jakości dźwięku nie wymagam aż tak bardzo, chce żeby grało to całkiem przyzwoicie np. w klubie, i nie chce żeby subwoofer grał dudniąco, chce mieć normalny bass ze subwoofera . Powiedzcie mi czy subwoofer 300 w RMS i satelitki 150 w RMS wystarczy taki zestaw żeby nagłośnik lokal gdzie wejdzie do niego 150 osób max.

0 21
  • #2 07 Sty 2012 22:18
    piotrdx626
    Poziom 28  

Co dokładnie ten zestaw ma nagłaśniać? Wesela? Dyskoteki?

1
  • #3 07 Sty 2012 22:20
    sebap
    Poziom 39  

Daj sobie spokój z reloopem. Dołóż parę złotych i kup LDM SAS-18.

0
  • #4 09 Sty 2012 14:18
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Takie systemy 2.1 zwłaszcza w tej cenie. To zestawy na wesele do 50osób max. Mój jeden znajomy ma HK audio performenc. Zestaw za ponad 7tyś. Sprawdza mu sie na weselach tak max do 80osób chociaż czasem mu braknie mocy. Wada jeszcze taka że na przełomie 2 czy 3 lat sprzed 6 razy na serwisie z powodu awarii. Drugi znajomy ma inpacta. Ma to chyba z 2 lata i awaria dotknęła go tylko raz. No i faktycznie inpact jest sporo mocniejszy od performera. Ale cena też adekwatnie spuchnęła.

0
  • #5 09 Sty 2012 15:20
    DjMapet
    Poziom 42  

Hmm, raczej nie ma możliwości zakupu profesjonalnego nagłośnienia za 3,500 zł, do klubu mieszczącego na parkiecie 150 osób. Nawet używanego.

Pozdrawiam.

0
  • #6 10 Sty 2012 21:17
    grostecki
    Poziom 12  

bpmagency napisał:
    .... Mój jeden znajomy ma HK audio performenc. Zestaw za ponad 7tyś. Sprawdza mu sie na weselach tak max do 80osób chociaż czasem mu braknie mocy. Wada jeszcze taka że na przełomie 2 czy 3 lat sprzed 6 razy na serwisie z powodu awarii. Drugi znajomy ma inpacta. Ma to chyba z 2 lata i awaria dotknęła go tylko raz. ...

Jeśli się gra bez pojęcia (przester), nie czyta się instrukcji jak wysterować nagłośnienie to każdy sprzęt siądzie. Odpowiednie wysterowanie to podstawa. Mam Performera, wesela nawet na 200 osób nim obgrywam. Jakoś ludzie nigdy nie marudzili, że za cicho. Sylwestra grałem na 150 i przychodzili, żeby sciszyć. Lucas jest tak zabezpieczony, że trzeba naprawdę się starać żeby limitery się zapaliły. Potencjometry w lucasie na godz. 12, mikser na 0 dB i nie ma bata, żeby się coś zjarało.

0
  • #7 13 Sty 2012 13:40
    Damianp16
    Poziom 13  

Co myślicie o tym zestawie DAP Audio Club Mate 15 da rade nagłośnić nie wielki lokal gdzie mieści się max 80 osób?

0
  • #8 13 Sty 2012 14:56
    grostecki
    Poziom 12  

Za tą kasę brałbym LD System Dave. Poczytaj tutaj

0
  • #9 13 Sty 2012 18:57
    Damianp16
    Poziom 13  

15 tak? czy jakiś inny zestaw.

Dodano po 30 [minuty]:

Mam taki metlik w głowie że to masakra, nie wiem jaki system będzie się dobrze spisywał, chce mieć sprzęt gdzie mogłbym na nim zagrać dużo imprez, nie chce sprzętu gdzie po 5 imprezie sprzęt nawali, czy RELOOP Active Pa Set 1600 jest aż tak złym zestawem że odradzacie kupna jego, chce się zmieścić do 4 tyś zł i chciałbym żeby grało to dość głośno i efektownie. nie zależy mi aż tak na wysokiej jakości dźwięku jak np. Hk-Audio wiem jak gra ten sprzęt bo nie raz na nim grałem imprezy miałem przyjemnośc grać na LUCAS MAX za 14 tyś zł i powiem że gra to super a jak się podłączy jeszcze procesor i EQ to ten sprzęt wymiata. I muszę przyzanać jak na tak małe satelitki 400W RMS to ma power! sprzęt nie do zajechania, spokojnie nagłaśnia plenery taki sprzęt mi się marzy ale to przekracza moje finanse, mogę przeznaczyć max 4tyś zł jest jeden zestaw Hk-Audio jak się nie myle to jest to hause coś tam i jest o dużo słabszy więc taki sestaw nie zaspokoji moich potrzeb.

0
  • #10 13 Sty 2012 22:38
    DjMapet
    Poziom 42  

Damianp16 napisał:
    subwoofer 300 w RMS i satelitki 150 w RMS
    Damianp16 napisał:
    jest jeden zestaw Hk-Audio jak się nie myle to jest to hause coś
    tam

Zapewne chodzi o zestaw Sound House ONE, sygnowany znaczkiem Power Works. Jest to, kiedyś popularny i flagowy zestaw HK Audio Lucas 600 - który posiadam, produkowany teraz pod inną nazwą.
    Wystarczy na wesela do 100 osób i dyskoteki na 30-40 osób.

Damianp16 napisał:
    miałem przyjemnośc grać na LUCAS MAX za 14 tyś zł i powiem że gra to super

Dozbieraj do zestawu SAS-18 - zabrzmi nie gorzej od MAX-a. Można kupić w okolicy 5000 zł. Ten sprzęt już powinien pograć parę ładnych lat bezawaryjnie. Polecam krajowy sprzęt, bo i nie ma problemów z ew. serwisem i dostępem do części zamiennych.

Pozdrawiam.

0
  • #11 14 Sty 2012 03:20
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Power Works czy też HK audio lukas 600. To dwa inne zestawy. Żaden z tych wymienionych nie da rady na 100 osób. Lukas 600 jest ciut leprzy od Power Works-a. Chętnie się dowiem gdzie Pan DjMapet zagrał na takim zestawie. Jestem z tych samych okolic to lokal pewnie skojarzę.
    A trzymając sie tematu to może autor tematu odłoży troszke więcej pieniędzy. Lub kupi sobie dwa Ldemki z końcówką na początek. I skarbonkę, która jak pęknie to będzie pora na kupowanie sprzętu.

0
  • #12 14 Sty 2012 19:51
    DjMapet
    Poziom 42  

bpmagency napisał:
    Power Works czy też HK audio lukas 600. To dwa inne zestawy

Zapewniam cię że identyczne - przynajmniej jeśli chodzi o konstrukcję i wygląd zewnętrzny paczek i panela subbasu. Niestety dotychczas nie miałem okazji zajrzeć do wnętrza subbasu Sound House One, więc trudno mi określić, czy jest identyczne jak w Lucasie-600. Głośniki też są te same, a przynajmniej z zewnątrz bardzo podobne, bo nie widziałem ich z drugiej strony, czyli wyciągniętych z zestawu Power Works. Dwa takie zestawy grają w klubie/restauracji parkowa w Siemianowicach Śl.

bpmagency napisał:
    Żaden z tych wymienionych nie da rady na 100 osób

To zależy od typu imprezy. Zresztą napisałem wyżej.

bpmagency napisał:
    Lukas 600 jest ciut leprzy od Power Works-a

Ja wiem... hmm, jakoś nie zauważyłem większych różnic. Z mojego Lukasa jest trochę więcej dołu, bo wymieniłem niskotonowca na bardziej efektywny.

bpmagency napisał:
    gdzie Pan DjMapet zagrał na takim zestawie

Ostatnio np w Wiśle - hotel Krokus, w Michałkowickim Zameczku, w WPKIW - restauracja Champion.

grostecki napisał:
    brałbym LD System Dave

Trochę będzie licho, jeśli chodzi o nagłośnienie klubu.

Damianp16 napisał:
    chce się zmieścić do 4 tyś zł i chciałbym żeby grało to dość głośno i efektownie

Poszukaj w używkach, niekiedy trafiają się perełki w dobrej cenie.

Pozdrawiam.

0
  • #13 14 Sty 2012 21:34
    Damianp16
    Poziom 13  

jestem jakoś uczulony na używki:( słyszałem w necie zestaw DAP Audio Club Mate 15 i grało co całkiem nie źle i to na dużej sali, myśle że ten sestaw da rade na mniejsze imprezy do 50 osób. Dap Audio jeśli chodzi o końcówki mocy to robią nawet dobre.

0
  • #14 14 Sty 2012 22:13
    sebap
    Poziom 39  

Jesteś następnym, który przed założeniem tematu już praktycznie wie co kupi a tutaj oczekuje tylko przyzwolenia. Kup więc ten zestaw, o którym piszesz, i bądź z niego zawsze zadowolony. Oby grał u ciebie długo i bezawaryjnie.
    Pozdrawiam.

0
  • #15 14 Sty 2012 23:00
    bpmagency
    Warunkowo odblokowany

Parkową znam doskonale. Owszem są tam dwa zestawy. Wcześniej były dwie Elestry. Dwa razy je dla Edka naprawiałem. Parkiet jest około o wymiarach 6m x 10m więc dwa zestawy owszem spokojnie dają sobie rade..
    Zameczek w Michałkowicach.... nawet mała scene tam maja. Grałem tam Andrzejki i wystarczały dwie Yamahy MSR400. Miałem dwa małe dołu, bo lubie. Moja produkcja i konstrukcja. 10" 300W 4ohm. Eminence zrobione dla em-pasera.
    Mniejsza o to.

Jak rozumieć stwierdzenie że wyglądają tak samo to i muszą być identyczne.
    HKaudio coś w środku nawet ma. Power Works no niestety mniej. Jest to maxymalnie okrojona wersia. I maxymalnie nie polecam tego zestawu.

Prostując tematyke postu. Jeśli Damianp16 chce kupić dapa, to cóż. Kupując tanio, kupujesz 2 razy.

0
  • #16 15 Sty 2012 20:08
    DjMapet
    Poziom 42  

bpmagency napisał:
    Owszem są tam dwa zestawy

bpmagency napisał:
    I maxymalnie nie polecam tego zestawu.

...i niekonserwowane, nie czyszczone grają już ponad dwa lata. W parkowej też parę razy grałem w zeszłym roku, ale na naszym Lucasie, więc miałem okazję porównać oba zestawy, dlatego napisałem:
    DjMapet napisał:
    Zapewniam cię że identyczne - przynajmniej jeśli chodzi o konstrukcję i wygląd zewnętrzny paczek i panela subbasu. Niestety dotychczas nie miałem okazji zajrzeć do wnętrza subbasu Sound House One, więc trudno mi określić, czy jest identyczne jak w Lucasie-600. Głośniki też są te same, a przynajmniej z zewnątrz bardzo podobne, bo nie widziałem ich z drugiej strony, czyli wyciągniętych z zestawu Power Works.

Zważywszy na zapotrzebowanie (150 osób), też nie polecałem tego zestawu, tylko o nim wyraziłem opinię o którą pytał autor.

bpmagency napisał:
    k rozumieć stwierdzenie że wyglądają tak samo to i muszą być identyczne

Niczego takiego nie napisałem. Czytaj ze zrozumieniem.

bpmagency napisał:
    HKaudio coś w środku nawet ma. Power Works no niestety mniej

Jakieś argumenty na poparcie powyższego?

Damianp16 napisał:
    czy RELOOP Active Pa Set 1600 jest aż tak złym zestawem że odradzacie kupna jego

Trudno powiedzieć bo go nie widziałem, ale wypytaj autora tego tematu o ten zestaw: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2173176.html
    Dodam jeszcze że do 4000 które masz, dołożysz tylko ok 1000 zł i masz zestaw SAS-18.

Pozdrawiam.

0
  • #18 19 Sty 2012 14:57
    DjMapet
    Poziom 42  

W zasadzie podobna półka jak w/w Reloop. Alto, to wyżej notowana firma od Reloop-a, ale robi sprzęt z wysokiej, jak i niskiej półki.
    W opisie widzę trochę nieścisłości, dotyczących nadstawek, np;
    "wzmacniacz: 400 W RMS; 800W peak (670W LF + 130 W HF)"
    oraz:
    "głośniki niskotonowy: 12-calowy woofer z 2-calową cewką"
    12" midbas, z 2" cewką, o mocy ok. 330W RMS to raczej mało możliwe, zwłaszcza w zestawie z niskiej półki.
    Jeszcze to:
    "skuteczność (max): 125 dB@ 1m (szczyt); 122 dB ciągłe"
    Praktycznie niezrozumiały tekst.
    Opis mocy subbasu:
    "moc średnia: 600 W"
    Widać wymyślili nowy parametr określający moc :-)

No i jeszcze te plastiki... nie polecam.

W poprzednim poście napisałem:

DjMapet napisał:
    dołożysz tylko ok 1000 zł i masz zestaw SAS-18.

Profesjonalnie brzmiący zestaw dużej mocy.

Pozdrawiam.

0
  • #19 25 Sty 2012 11:02
    przecin11
    Poziom 14  

A może przedstawię swój zestaw. Nie aktywny, troszkę noszenia jest i troszkę przewyższa twój budżet. Ale napiszę ci z doświadczenia:
    Kup tanie firmy "uduś" to się spalisz ze wstydu jak ci padnie. Miałem taki przypadek na cyfrowej końcówce Synq. Niby to mocy miało mieć mnóstwo mocy i nowoczesne, chwalone przez firmę, a padła z niewiadomego powodu jeszcze przed pierwszym dmuchnięciem w mikrofon.
    Ja grałem wesela na:
    LDM PDP 612 x2
    Subwoofer NAW SBR1000 x1
    Końcówki ADS1100 1x + Phonic 2500 1x
    Mikser Mackie MK2
    Plus oczywiście monitory i inne gadżety.
    Sprzęt nigdy nie zawiódł. Nigdy nie rozkręciłem nawet na 80% przy 170 osobach na sali około 180m2. Nigdy się końcówki nie zagrzały (do stanu gdzie można jajecznicę zrobić), nigdy nie miałem przesterów.
    Pomyśl, czy nie lepiej zainwestować troszkę więcej i spokojnie spać. Oczywiście ciebie interesuje aktywny, ale rozważ różne opcje. Nie ma się co przypalać na tanie nagłośnienie.
    Po za tym cena/jakość. Poczytaj o np Dynacordzie i porównaj Reelop. Słyszałem dynacorda 2.1 (nie pamiętam modelu) na dużej sali (strażnica) to się zastanawiałem gdzie mają kolumny pochowane. Taki czad. Nie powiem, bo moje LDM`y oprócz tego, że słychać, to i widać i nigdy nie narzekał nikt, że za cicho, za głośno, że nie wyraźnie. :)
    Jakbyś był zainteresowany to mam na zbyciu te LDMy (koniec grania) i końcówkę Phonic 2500.

0
  • #20 27 Sty 2012 21:21
    Damianp16
    Poziom 13  

Słyszałem Dunacordy na plenerze i w klubie, i to zestaw poteżny, i powiem tak moje odczucie było takie w klubie grało to cianko, bass był prawie nie słyszalny, na plenerze grało to z mocnym kopem i to nawet na długiej odległości. Jak nie dogadam się z kolegą z forum to kupuje ten zestaw z Altona.

0
  • #21 27 Sty 2012 21:29
    przecin11
    Poziom 14  

Dynacord kolego ma jedne z lepszych nagłośnień. Widocznie w klubie miał tylko część nagłośnienia. Nie powiem, subwoofer jest w zestawie taki sobie, ale satelity są boskie. Mają tak czytelne pasmo, że szok. Zwłaszcza 12-3. Zwróć uwagę na wykresy. Większość głośników ma "dziurę" w okolicach 1-1.2 kHz. Im większy spadek dB tym większość wokali i dźwięków w tym paśmie pada.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo