Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

U¶pienie - po wybudzeniu BSOD lub czarny ekran - Win7 64bit SP1

07 Sty 2012 23:03 3715 6
  • Poziom 11  
    Nowy laptop ACER Aspire z Windows 7 64 bit, SP1, na pocz±tku nie zwróciłem na to uwagi bo wył±czyłem usypianie po okre¶lonym czasie - tylko poprzez zamknięcie pokrywy. Zainstalowałem wszystkie aktualizację i najnowsze sterowniki. Po wybudzeniu z u¶pienia dostaje BSOD lub czarny ekran. Doszedłem do tego że jak wł±czę u¶pienie i od razy go wybudzę to system się wł±czy (choć nie zawsze).

Analizowałem błędy z minidup'ów - w sumie pokazywały mi się chyba wszystkie 0x0000007a, 0x000004f, 0x000003c i inne - wszystkie zwi±zane z ntoskrnl.exe

Próbowałem zainstalować poprawkę (wersja dla x64) odno¶nie obsługi duży dysków (chociaż w laptopie jest tylko 500GB) - dostawałem komunikat że nie może być zastosowana do tego komputera.

Verifier'em sprawdziłem wszystkie nie Microsoftowe sterowniki - bez błędów.

Pamięć (2x4GB) testowałem pod MemTest - ł±cznie 4h i 3 razy pass.

Kolejnym krokiem było przywrócenie ¶wieżego systemu z partycji recovery - ¶wieży system bez żadnych dodatków i aktualizacji - bez zmian po wybudzeniu BSOD lub czarny ekran.

Na domiar złego przej¶cie w hibernację i powrót działa bez problemu.
  • Poziom 29  
    Bardzo częst± przyczyn± zwi±zan± z ntoskrnl.exe s± sprzętowe błędy komputera,obluzowane poł±czenia w zasilaniu,niedoci¶nięte ko¶ci pamięci,karty graficzne,złe styki w zł±czach.Ale zwrócić należy również uwagę na przeskanowanie systemu DOBRYM programem antywirusowym,usunięcie wszelkiego typu ROBACTWA,etc.Zainstalować Microsoft Security Esentials .tu link: http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows/products/security-essentials
  • Poziom 11  
    Pamięci przekładałem, karta graficzna zintegrowana - bo to laptop, robactwa żadnego raczej nie mam bo formatowałem dysk, a następnie robiłem ¶wieży system z partycji recovery. Po przywróceniu systemu, laptopa nie podł±człem do neta, więc nic nie mogło wskoczyć.
  • Poziom 43  
    Je¶li:
    tOOmki napisał:
    Nowy laptop ACER Aspire z Windows 7 64 bit, SP1

oraz:
    tOOmki napisał:
    przywrócenie ¶wieżego systemu z partycji recovery - ¶wieży system bez żadnych dodatków i aktualizacji - bez zmian po wybudzeniu BSOD lub czarny ekran.

to na gwarancję, może laptop jest fabrycznie felerny.
  • Poziom 11  
    Problem rozwi±zany - zamieniłem pamięci w bankach, wł±czyłem jeszcze raz MemTest no i od razu wyskoczył bł±d. Ale czemu nie wyrzucił błędu przy pierwszym sprawdzaniu ?
  • Poziom 29  
    Kolego ,nie ma recepty przy błędach sprzętowych....w Twoim przypadku wła¶nie sama zamiana kart(zamiana ,to wyjęcie oraz powtórne włożenie)spowodowała ,że bł±d MemTest wyłapał.Ważne że usterkę zdiagnozowałe¶ prawidłowo.
  • Poziom 11  
    Temat zamknięty - rozwi±zanie powyżej.