Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Laguna II centralny zamek, zapalniczka i światła przeciwmgielne

07 Jan 2012 23:08 6204 9
  • Level 8  
    Witam

Zauważyłem dzisiaj, że w mojej Lagunie II 1.9 dCi 2001 r. nie zamykają się tylne drzwi po stronie pasażera. Zarówno z karty jak i przyciskiem wewnątrz, koło świateł awaryjnych. Wszystkie inne zamykają się i otwierają poprawnie. Co może być nie tak ? Szukałem po forach jednak jest wiele różnych odpowiedzi, a ja potrzebuje fachowej porady w tej sprawie.

Drugim problemem jest niesprawne gniazdo zapalniczki, trzeba by wymienić bezpiecznik, jednak nie wiem który to, bo nie mam etykiety oznaczenia bezpieczników. Nie działają również swiatła przeciwmgielne tylne, jednak żarówki są dobre, czy to może być wina bezpiecznika ? Jeśli tak, to który bezpiecznik jest za to odpowiedzialny?

Pozdrawiam
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    darek040467 wrote:
    Szukałem po forach jednak jest wiele różnych odpowiedzi, a ja potrzebuje fachowej porady w tej sprawie.

Ale czego ty oczekujesz? Że ktoś ci na odległość powie ze 100% pewnością, ze TO i TO się zepsuło?
    Co podpowiadają inne fora i wątki? Może zaprezentuj, co jest tam sugerowane.

Znalezienie opisu bezpieczników do laguny zajęło mi około 20 sekund. Więc jaki i dlaczego ty masz z tym problem?
  • Level 8  
    Co do tego zamka to:
    - uszkodzona kart
    - uszkodzony moduł sterowania centralnym zamkiem
    te dwie opcje są realne ?

Kolejne powody to, przetarte kabelki, uszkodzony lub zbyt słaby silniczek .

Jutro będę rozbierał te drzwi, ale czy tam jest tylko ta jedna śrubka pod klamką? Bo nie chcę niczego urwać/połamać

Też znalazłem opis bezpieczników, jednak w benzynie jak i dieslu różnią się więc te moje raczej są do benzyny, a do diesla nie mogę znaleźć odpowiedniego opisu.
    To jeszcze poszukaj schematu obwodu centralnego zamka.
    Sprawdziłeś w ogóle bezpieczniki?
  • Level 8  
    Nie sprawdzałem, ponieważ mam opis który jest od czego, jednak nie mam tej naklejki w aucie na klapce i o to mi chodzi, to jest mi właśnie potrzebne. Bez tego nie ruszam, bo nie mam pojęcia który bezpiecznik jest od czego.
    To przejrzeć, czy któryś nie spalony też nie możesz?
  • Level 8  
    Jutro będę dokładnie to sprawdzał, dzisiaj już tego nie robiłem.
  • Level 8  
    bezpieczniki są ok . także wina leży gdzieś indziej .
  • Level 11  
    Jeśli bezpieczniki są dobre, to w następnej kolejności wypadało by sprawdzić, czy do siłownika dochodzi napięcie, a jeśli tak, to czy siłownik działa.
  • Level 14  
    Co do tylnych drzwi to jak je otworzysz to będziesz miał koło zamka plastikowa śrubkę przekręć ja śrubokrętem jakbyś dokręcał.