Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Windows 7+Kopia zapasowa za pomocą systemu

08 Sty 2012 01:04 5557 23
  • Windows 7+Kopia zapasowa za pomocą systemu

Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto  
    Użytkownik usunął konto  
    Spec od komputerów

Jezeli utworzyles obraz systemu to mozesz go pozniej przywrocic, trzeba uruchomic komputer z plyty instalacyjnej 7 i wybrac "Odzyskiwanie obrazu systemu".
    Jednak lepiej bedzie jezeli uzyjesz zewnetrznego programu do wykonania obrazu partycji tak jak radzi linuks.

0
    Spec od komputerów

Raz tylko kopia zapasowa zrobiona narzędziem systemowym w windows 7 ultimate się przydała i można było przywrócić system. W kilkunastu pozostałych przypadkach była bezużyteczna i w przypadku poważnego uszkodzenia systemu (uszkodzenie robiłem celowo dla sprawdzenia skuteczności odzyskiwania z kopi zapasowej) nie dało się przywrócić systemu.Poza tym taka kopia zajmuje b dużo miejsca na dysku.
    W windows 7 powyłączałem wszelkie punkty przywracania bo poza zajmowaniem miejsca nie ma z nich pożytku przy poważniejszym uszkodzeniu systemu. Kopie robione partimage nigdy nie zawiodły i zajmują dużo mniej miejsca.
    Pozdrawiam
    Przed eksperymentami z narzędziem systemowym zrób kopię przez partimage żeby była możliwość przywrócenia systemu w przypadku niepowodzenia z narzędziem systemowym. Kopię MBR też nie zaszkodzi zrobić.

0
    Użytkownik usunął konto  
    Spec od komputerów

To jest loteria. Zdecydowanie nie polecam kopi robionej narzędziem systemowym. Jak chcesz to sprawdź ale najpierw zrób kopie jak wyżej napisałem. W razie niepowodzenia przywracania z kopi będziesz miał z czego system przywrócić. O kopi MBR pamiętaj.
    Pozdrawiam

0
    Użytkownik usunął konto  
    Spec od komputerów

Właśnie o to chodzi żeby nie robić nowego MBR. Dużo jest postów "klawisz przywracania systemu nie działa" Przeważnie powodem jest nadpisanie oryginalnego MBR. Kopia MBR i systemu na zewnętrznym nośniku to podstawa bezstresowej pracy na kompie. Żadne pady systemu, wirusy itp niestraszne.

0
    Poziom 29  

linuks napisał:
    W kilkunastu pozostałych przypadkach była bezużyteczna i w przypadku poważnego uszkodzenia systemu

W przypadku poważnego uszkodzenia najpierw się usuwa system i instaluje się nowy i dopiero później przywraca się kopię systemu , sprawdzone kilka razy i działa nawet przenosząc system na inny dysk , warunek partycja musi troszeczkę większa.
    Ach i trzeba zwracać uwagę czy jest ta mała partycja przed partycją C: systemową.

0
    Spec od komputerów

Bardzo logiczne :)
    Instalować system od nowa po to ,żeby przywrócić system z kopi. Potwierdza to tylko przydatność kopi robionej narzędziem systemowym windowsa.
    Chyba łatwiej przywrócić z kopi (twa to ok 3-5 minut). Partimage i tak przy przywracaniu systemu nadpisuje partycje i nie ma znaczenia co na niej jest.
    Pozdrawiam

0
    Poziom 29  

Najpierw trzeba mieć tą kopię z programu np.Partimage , a większości przypadków"co ja naprawiałem" była kopia systemowa i jakoś trzeba sobie radzić by ją przywrócić a nie mówić "nie idzie"

0
    Spec od komputerów

Nie mówiłem ,że nic się nie da zrobić. Piszę tylko ,że narzędzie systemowe nadaje się do wszystkiego tylko nie do robienia pewnej kopi zapasowej z której zawsze można system odtworzyć bez kombinacji w kilka minut.
    Pozdrawiam

0
    Użytkownik usunął konto  
    Spec od komputerów

Darmowy jest.Wszystkie programy na liveCD partedmagic są linuksowe. Z MBR rób jak chcesz. W laptopach utrata oryginalnego MBR powoduje ,że klawisz przywracania nie działa. Jak się robi kopie systemu to przy okazji 512 bajtów na kopię MBR to żaden problem a jest pewność. Poczytaj tematy "nadpisałem MBR ratunku"
    MBR przywraca się z kopi za pomocą jednego polecenia terminala.
    Pozdrawiam.
    http://digitalincursion.net/partedmagic/pmagic_2011_11_24_i686.iso

0
    Poziom 43  

Podsumowując da się zrobić kopię za pomocą systemu, ale jest to niewygodne i mało pewne.
    Dużo lepszym rozwiazaniem jest użycie narzędzi firm trzecich, np. Partimage.

0
    Użytkownik usunął konto  
    Spec od komputerów

dd if=/dev/sda of=/media/sdb1/kopiambr bs=512 count=1
    Ścieżka gdzie ma zapisać mbr przykładowa.
    Lub
    dd if=/dev/sda of=kopiambr bs=512 count=1
    zapisze plik w katalogu /root
    Kopia MBR pierwszego dysku.
    Przywracanie odwrotna operacja.
    dd if=kopiambr of=/dev/sda bs=512 count=1
    Jeżeli chcesz MBR bez tablicy partycji to zmień 512 na 446.
    W tym wątku są przykładowe filmiki robienia kopi partycji i przywracania.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10556201#10556201

0
    Spec od komputerów

To najwyższa pora zrobić kopię. Zaoszczędzi dużo czasu w przypadku uszkodzenia systemu.
    Pozdrawiam

0
    Poziom 8  

a jak wyłączyć kopie zapasową tą systemową?
    mam win 7 i nie jest mi potrzebna, ale na początku użytkowania przy konfiguracji systemu zaznaczyłem żeby system wykonywał kopie. Zajmuje mi tylko miejsce i nie wiem jak wyłączyć. Pomoglibyście panowie?

0