Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprzęt AGD do kuchni - Samsung, Bosch, Mastercook

Buczer84 08 Sty 2012 03:20 12272 9
  • #1 08 Sty 2012 03:20
    Buczer84
    Poziom 9  

Witam,
    Szukam pomocy w wyborze sprzętu AGD do zabudowy kuchni:
    - płyta indukcyjna - do 2500 zł
    - piekarnik - do 2500 zł
    - okap - do 2000 zł
    - zmywarka 60 cm - do 2500 zł
    - pralko-suszarka - do 2500 zł
    - lodówka z dolnym zamrazalnikiem - do 2500 zł

Sporo na forum opinii o firmie Mastercook, niestety bardzo mało o Samsungu.
    Chciałbym sprzęt na dobre parę lat dlatego też proszę Was o pomoc.
    Kwoty są orientacyjne - im będzie taniej tym lepiej.

0 9
  • #2 08 Sty 2012 10:26
    Ragless
    Poziom 15  

Lodówke polecam Samsung RL56GHGIH ( ja przedłużyłem sobe gwarancje na 5 lat) ok. 2500zł z gwarancją wyjdzie.
    Piekarnik wybrałem: Electrolux EOB64201X a płyta indukcyjna: Electrolux EHD60020P ( we wszystkich sklepach zachwalali) na płyte też przedłużyłem sobie gwarancje do 5lat tak dla spokoju. Co do zmywarki to ja potrzebuje 45cm i wybrałem Siemens SR64M030EU.
    Okap jest jeszcze nie wybrany ale ja skłaniam się ku Gorenje DVG600ZB tylko mało jest na jego temat opinii.

0
  • #3 08 Sty 2012 11:12
    Buczer84
    Poziom 9  

A czy ktoś posiada jakąś wiedzę na temat firmy SAMSUNG ?? Nie ukrywam, że chciałbym cały sprzęt jednej firmy. Chodzi mi o sprzęt dobry, nie musi być najlepszy i kosztować majątek. Ja osobiście zawsze skłaniałem się ku firmom BOSCH/SIEMENS, ale podobno ich dzisiejsza niezawodność to już tylko mit.
    Także najwazniejszym dla mnie aspektem jest to, abym przez minimum 3-5 lat nie musiał się denerwować wizytami serwisu.

-1
  • #4 09 Sty 2012 17:30
    6969lysy
    Poziom 14  

dobrze rozważ tego samsunga bo ich serwis gwarancyjny to ciężka sprawa....

0
  • #5 09 Sty 2012 23:20
    Buczer84
    Poziom 9  

Co masz na myśli pisząc ciężka sprawa ?? Mam nadzieję, że nie będę musiał korzystać z usług żadnego serwisu.

Odpowiada mi Samsung, gdyż w sprzętach, które potrzebuje ma ciekawe pozycje z wszystkimi pożądanymi opcjami.

Mimo wszystko bardzo interesują mnie Wasze opinie na temat w/w urządzeń innych firm. Tyle, że niestety na razie to trudno tu się czegokolwiek dowiedzieć :( A ja niestety kompletnie nie mam rozeznania. Ostrożnie podchodzę do firm takich jak Electrolux, Mastercook, Ariston, Indesit itd...

Najlepszym wyjściem jest BOSCH/SIEMENS - ale nie ma co ukrywać, że za sprzęt w specyfikacji takiej jak SAMSUNG trzeba każda cenę pomnożyć przez dwa.

Wybrane przeze mnie pozycje firmy SAMSUNG:
    - lodówka side-by side - Samsung RSH7ZNRS lub Samsung RSH7UNBP
    - lodówka combi - Samsung RL58GPEMH
    - piekarnik - Samsung BT62TDBCT lub Samsung BQ1S4T133
    - płyta - Samsung CTN364N006 lub Samsung CTN464NC01
    - zmywarka - Samsung DW-BG570B lub Samsung DMM770B
    - okap - Samsung HDC6475TG

1
  • #6 13 Sty 2012 12:05
    kryk2
    Poziom 9  

W przypadku Mastercooka warto przyjrzec się ich promocjom, dobierasz przykładowo piekarnik, płytę indukcyjną, okap-zmywarkę do zabudowy 60cm dostajesz gratis - z tego co wiem są też inne kombinacje - że np okap albo piekarnik dostajesz gratis- można zaoszczędzić nawet 3000 zł, lodówki do zabudowy, pralko-suszarki z tego co wiem też mają. Płyty indukcyjne mają na bardzo wysokim poziomie, ogólnie wyższa półka sprzętu Mastercooka jest na przyzwoitym poziomie

0
  • #7 12 Lut 2012 22:20
    Buczer84
    Poziom 9  

Czy wiadomo już coś więcej o produktach firmy SAMSUNG ??
    Lodówkę już kupiłem - Samsung RSH7UNBP.
    Teraz czas na resztę. Czy ktoś pomoże ??

0
  • #8 13 Lut 2012 09:46
    patryk260983
    Poziom 18  

Jak Samsung to jestem za jeśli chodzi o lodówki no frost i sprzęt RTV. Piekarnik i płyta jeszcze by przeszła. Ale nie ryzykowałbym ze zmywarką. Przykładem może być mój szwagier. Prawie rok 'stawiał' kuchnię, więc miał dużo czasu na rozeznanie się w sprzęcie AGD. I ostatecznie kupił płytę gazową i zmywarkę Boscha, więc coś musi to oznaczać (jednak wciąż niezawodne, może nie w takim stopniu jak kiedyś, ale lepiej wypada niż inne marki), resztę sprzętów to już różnie, od Beko po Tekę. Sprzęt działa bezawaryjnie od ponad pół roku. Jest zadowolony.
    Sam mam pralkę Boscha i jeśli miałbym kupić zmywarkę, też wziąłbym Boscha. Taka moja sugestia. Sprzęt do kontaktu z wodą lepiej kupić lepszej marki.

0
  • #9 16 Lip 2013 11:34
    bociangsm
    Poziom 10  

Witam
    To teraz ja poproszę kolegę który założył temat, o opinie na temat sprzętu AGD Samsunga. Potrzebuję kupić do zabudowy:

piekarnik Samsung BQ2D7G144 1850zł
    płyta Samsung CTN 464NC01 1750zł
    zmywarka Samsung DW-BG570B 1500zł
    pralko suszarka SAMSUNG WD0704REV 1680zł
    okap Samsung OKHDC9A90TX 1100zł

Pasuje mi samsung ze względu na design i rozwiązania technologiczne. Mam jako takie zaufanie do Samsunga, jest to światowy lider w dziedzinie elektroniki i technologi. Proszę o opinie. Powyższe ceny z ceneo.

0
  • #10 02 Sie 2013 10:23
    bufor
    Poziom 9  

Tak sobie czytam wypowiedzi i.....mam pralkę samsunga ecobubble -prawdopodobnie składaną we Wronkach to nasza fabryka Amiki którą wykupił SAMSUNG co do elektroniki ok -elektronika w porządku ale części mechaniczne kicha -3 RAZY w ciągu 2 lat serwis wymieniał łożyska na bębnie ...może pech ale .....telefon bym kupił ale pralkę nie bardzo.Radzę dokupić polisę ......

1