Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D-Link DIR-300 - wgrywanie firmware

p0358 08 Jan 2012 11:10 6087 14
    p0358
    Level 9  
    Witam, mam problem z ruterem DIR-300, otóż opowiem wszystko od początku:
    Podobno DD-WRT jest bardzo fajne, więc zainstalowałem je na ruterze. Okazało się, że jest bardzo niestabilny i uniemożliwia wiele rzeczy. Chciałem więc powrócić do oryginalnego firmware, czytałem wiele instrukcji, ale żadna nie była jasna i w miarę łatwa. Użyłem więc poleceń z http://dd-wrt.com/wiki/index.php/D-Link_DIR-600_/_300vB#Method_2 z tym, że nie ma strony nokiafon.pl więc wgrałem najnowszy firmware na mój serwer (nie na routerze, na CBA.pl). Polecenia:

wget -O /var/firmware http://www.wikigp8.cba.pl/w/router1.bin
    mtd write /var/firmware linux

Potem zaczęły pojawiać się chińskie "krzaczki", aż wreszcie przestały, odczekałem jeszcze chwilę i zresetowałem ruter (wyjąłem z prądu i podłączyłem z powrotem). Zaświeciła się żółta dioda i po chwili zaczęła migać... Tak zostało do dzisiaj i nie wiem co zrobić. Próbowałem wszystkiego, szukałem na forum (gdzie pisali, że mam cegłę...), metoda 30/30/30 http://dd-wrt.com/wiki/index.php/30/30/30 , telnet, po IP, wpinałem kabel sieciowy do komputera i po kolei do każdego z gniazd rutera, ipconfig (miałem jakieś dziwne IP z rutera). Teraz nie wiem co robić, nie wiem gdzie ewentualnie serwis...
    bs123
    Level 16  
    Tutaj jest instrukcja do instalacji i deinstalacji oprogramowania alternatywnego dla tego routera.
    p0358
    Level 9  
    1. Czytałem tą (niejasną) instrukcję
    2. W tym stanie rutera na nic mi się nie zda, czy przeczytałeś cały temat?
    dt1
    Admin of Computers group
    Po włączeniu routera warto sprawdzić, czy jeszcze żyje (zależnie od tego, co ma aktualnie we flashu może być w jednym z kilku stanów).

Niech kolega ustawi po kolei ręcznie podane przeze mnie parametry sieci i mając podłączoną kartę sieciową do portu 1 routera pinguje wskazane adresy:

ustawienie #1: Adres IP 192.168.0.2 maska 255.255.255.0 -> ping 192.168.0.1
    ustawienie #2: Adres IP 192.168.1.2 maska 255.255.255.0 -> ping 192.168.1.1
    ustawienie #3: Adres IP 192.168.20.80 maska 255.255.255.0 -> ping 192.168.20.81

Jeśli na nic nie odpowie, to należy pozostawić ustawienie numer #3, wyłączyć router z prądu na 10 sekund, przy wyłączonym routerze wcisnąć RESET i trzymając wciśnięty RESET włączyć router do prądu. Po 30 sekundach puścić RESET i sprawdzić, czy odpowiada na pingi adres 192.168.20.81, ewentualnie czy w przeglądarce można się dostać na stronę http://192.168.20.21
    p0358
    Level 9  
    Ustawiałem po kolei tak jak napisałeś:
    przy ustawieniu #1: Ułynął limit czasu żądania.
    przy ustawieniu #2: wkleję pingi:
    Code:
    Badanie 192.168.1.1 z 32 bajtami danych:

Odpowied« z 192.168.1.2: Host docelowy jest nieosiĄgalny.

Statystyka badania ping dla 192.168.1.1:
        Pakiety: Wysˆane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
                 (0% straty),

przy ustawieniu #3: też wkleję, chociaż to teorytycznie to samo:
    Code:
    Badanie 192.168.20.81 z 32 bajtami danych:

Odpowied« z 192.168.20.80: Host docelowy jest nieosiĄgalny.

Statystyka badania ping dla 192.168.20.81:
        Pakiety: Wysˆane = 4, Odebrane = 4, Utracone = 0
                 (0% straty),

Po zresetowaniu routera, tak jak napisałeś, na pingi odpowiedział tak samo, a przez przeglądarkę: "Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony". Podłączyłem ruter do portu LAN1.
    dt1
    Admin of Computers group
    W sumie żeby zdiagnozować co się aktualnie dzieje na routerze można podłączyć się do portu RS-232 na płytce routera (tyle że ten port jest w standardzie TTL, więc trzeba zrobić prosty konwerter na układzie MAX232 lub podobnym). Wtedy można zobaczyć, co się dzieje na routerze, czy bootloader żyje, itd.

Można też od razu skorzystać z portu EJTAG i wrzucić od początku bootloader i firmware. Wiem, że DIR-300 ma port do podłączenia interfejsu JTAG, a program tjtag autorstwa Tornado jest w stanie komunikować się z procesorem tego routera. Interfejs JTAG jest prosty do zrobienia, wymaga góra czterech rezystorów, wtyku LPT i tasiemki. Robiłem coś takiego na Linksysach WRT54G/GS/GL i działało, ale ten DIR-300 jest na Atherosie (a nie Broadcomie, jak Linksysy), tak więc nie wiem, czy ta procedura dla DIR-300 jest mniej, czy bardziej skomplikowana.
    p0358
    Level 9  
    Cóż, jak dla mnie nie takie proste... Muszę zadzwonić jutro na infolinię D-Linka i zapytać, co dalej... Jakby coś się działo lub miałbym pytania to jeszcze napiszę. (temat nie jest zamknięty)
    suchy22
    Level 20  
    U mnie było podobnie, mam wersję B. Pomogło takie rozwiązanie:
    Wepnij kabelek do 1 port LAN i ustaw sieć na 192.168.0.2 w przeglądarce wpisz 192.168.0.1 i powinna otworzyć się strona Emergency...
    Jeżeli strona emergency się nie wyświetli to wyłącz router, wciśnij reset i włącz go trzymając reset przez ok 3-5sekund następnie zwolnij reset i czekaj kolejne kilka sekund powinno się udać.
    Następnie wgraj ten firmware:
    Firmware wersja B
    lub
    Firmware wersja A
    czekaj aż wyświetli się komunikat SUCCESS - może to potrwać nawet klika minut.

Teraz mój już śmiga jak widać :)

Teoretycznie jest to metoda z Twojego linku, opcja Alternate Install Method using Emergency Room Web Interface
    p0358
    Level 9  
    Jak widać mój nie :( W ogóle się nic nie zmieniło, a po wpisaniu 192.168.0.1 w przeglądarce "Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony."
    suchy22
    Level 20  
    Jak podłączysz kabel sieciowy do portu 1 to zaświeca się dioda w routerze dla tego portu??
    Rozłączone wszelkie połączenia z internetem, i IP karty ustawione statycznie na 192.168.0.2 maska 255.255.255.0
    Filmik z DIR-600 ale działa tak samo na DIR-300

p0358
    Level 9  
    Wszystko co na górze - tak. Co do filmiku wszystko tak samo, tylko, że się nie wczytuje przeglądarka. Jeśli masz pomysł to pisz, jeśli nie to przeczytaj jeszcze raz mój pierwszy wpis.
    tupti
    Level 2  
    Witam

Nie chcę zakładać kolejnego podobnego tematu, więc napisze tutaj.
    Po wgraniu dd-wrt był restart urządzenia. ruter pinguje pod adresem 192.168.1.1. Niestety nie jestem się w stanie dostać do strony zarządzania, ani telnetem żeby przywrócić firmware producenta.

Czy ktoś się spotkał z taką sytuacją?
    tupti
    Level 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź!

Sprawa jak w większości przypadków była banalna. Zachowałem się jak zwykły user, lap firmowy i nie wyłączyłem serwera Proxy w IE :oops:

I jednocześnie mogę powiedzieć że z tym telnetem to naprawdę trzeba trafić w bardzo mały przedział czasowy...

Dziękuję i Pozdrawiam
    MP