Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor FULL HD na lata 46"- lub wiecej cena 2700 - 3100

mc211 08 Sty 2012 12:24 3037 8
  • #1 08 Sty 2012 12:24
    mc211
    Poziom 9  

Telewizor na lata

Witam proszę o pomoc w wyborze telewizora Full HD.
    Kwota do około 2700zł można ją oczywiście przekroczyć jeśli za kilka stówek dostane o wiele lepszy TV .Chciałbym aby nowy telewizor zastapił starego Thomsona CTR 29cali . TV ma być dla całej rodziny chciałbym aby posłużył kilka lat bez problemowo .
    Będzie to nasz pierwszy telewizor Full HD – najbardziej po 1 punkcie zależy mi na efeckie „wow” tak jak spacerując po marketach niektóre telewizory po prostu wyróżniają się na tle innych a nie są droższe .

Chyba najważniejszy punkt w wyborze to czy ma być to TV LCD-LED / PLAZMA / 3D
    Z mojej starej i nie aktualnej wiedzy telewizory plazmowe podobno wypalają się i zużywają więcej energii – czytałem o tym 2 lata temu więc może to poprawili

Na temat 3D nie mam prawie wiedzy zastanawia mnie czy jest to tylko bajer nic nie wnoszący czy jednak warto go mieć w TV

Co do LCD miałem w życiu 2 monitory LG i BENQ G2220HD . LG sprawował się bez zarzutu jednak zamieniłem go później na BENQ G2220HD jakość obrazu jest naprawdę niezła FULL HD wygląda lepiej niż na niektórych TV znajomych.
    Co do podświetlenia LED wiem że jest kila typów rozmieszczenia nie wiem czy za tą niską kwotę da się uzyskać pełne podświetlenie matrycy.

Co do marki raczej nie mam uprzedzeń monitory LG sprawowały się dobrze , jednak pracowałem kiedyś z osobą która kilkadziesiąt lat pracowała w serwisie TV i stwierdziła
    „Jeśli TV LG się uszkodzi to pali się doszczętnie nie ma co zbierać – Samsunga jeszcze naprawisz”

Niżej zamieszczam ankietę

odległość od ekranu ? 3 - 3,5m
    jak słońce świeci w pokoju ? okno na stronę północny zachód
    Jak duży jest pokój ? ponad 35 metrów
    jaki masz obecnie telewizor? THOMSON CRT 29 cali
    jakie programy najczęściej oglądasz? –filmy
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?wiecej wieczorem
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? z delikatnym oświetleniem
    wolisz obraz ostry czy łagodny ? wyrazisty
    matryca błyszcząca czy matowa? Niewiem ta która lepiej odda obraz
    preferowana wielkość telewizora? 46" i powyżej
    preferowana marka ? Brak
    czego nie lubisz w telewizorach? Braku kompatybilnośći wolnego działania
    jakie urządzenia będą podłączone ? Cyfrowy POLSAT
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 80/20
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost i z boku
    czy ważne jest wifi ? dobrze jeśli by było w domu jest sieć
    czy będziesz korzystać z widgetów ? co to jest
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? Mogę nie musze
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? jeśli są za darmo to tak
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? raczej tak
    ma mieć 3D ? jeśli warto to tak
    ma mieć slot na karty SD ? wszystko jedno
    ma mieć tuner DVB-S ? nie musi
    jakimi złączami ? nie wiem tak aby było wszystko to co jest najbardziej potrzebne
    jaki masz sygnał ? cyfrowy
    ile programów HD ? ok. 15
    ma stać czy wisieć ? stać
    jaka klasa cenowa ? 2600- 3100

• #2 08 Sty 2012 15:05
    Mylagos
    Poziom 19  

Witam.
    Mogę Ci zaproponować model Sony 46EX500. Uważam że ten model gwarantuje bardzo dobry obraz i jeśli dobrze się potargujesz, za ok 3000zł powinieneś go dostać.

• #3 10 Sty 2012 14:39
    mc211
    Poziom 9  

Bardzo ciekawy model ;) przydał by się jakiś konkurent a np ten model TOSHIBA 42SL863 ?

• #4 10 Sty 2012 19:16
    maniek8484
    Poziom 8  

Ja posiadam od 1,5roku Plazmę Panasonic 42" jakość odbioru nawet na zwykłym analogowym sygnale jest super,a po przełączeniu na cyfrowy naziemny rewelacja.Niedługo będę kupował drugi też plazma Panasonic ale wiadomo każdy ma swój gust

• #5 11 Sty 2012 21:11
    dublet
    Poziom 9  

a jaki model Panasonica brać,tzn. Neo Plazma czy Viera oczywiście w wielkości 42"
    ??? :?:

• #6 12 Sty 2012 00:46
    prezio.pl
    Poziom 11  

EX520 ale dasz tak 3300 tylko że to bez 3D jak z 3D to masz EX720 tylko to ok 4000 już
    Moja rada TV kupujesz dla siebie to ty musisz popatrzeć na ekran obraz czy Ci pasuje a nie to co my Ci tu powiemy bo wtedy kupisz TV dla nas... Nas wypytaj o funkcje i sam zadecyduj czy Ci potrzebne.
    Samo to że na pyt czy ostry czy łagodny odp wyrazisty więc lepiej idź do sklepu i zobacz :P Samsungi Toshiby masz ostre a Sony, LG, Sharp łagodne

Zobacz czy w okularach będziesz oglądał bo jak nigdy nie użyjesz to nie przepłacaj...

widgety to aplikacje w TV np FB, twitter

Oczywiście że neoplasme

• #7 13 Sty 2012 11:27
    wiezien4891
    Poziom 11  

Ja rok chodziłem i oglądałem różne telewizory bez żadnego ciśnienia na zakup.
    Przez ten rok doszedłem do wniosków (już czasem nie pamiętam z jakich przyczyn) że nie plazma (bo się grzeje i coś tam jeszcze). LCD fajnie, ale podświetlenie matrycy mało trwałe w porównaniu do podświetlenia ledowego. Dlatego moje przekonanie to LED i już.

Chodząc i oglądając co ma jakie możliwości, stwierdziłem że internet w telewizorze to fajna sprawa. Oglądanie filmów na YT czy VOD na telewizorze to fajniejsze niż na kompie, lub ewentualnie podłączanie komputera do telewizora. Oczywiście apetyt rośnie w miarę jedzenia i jak się dowiedziałem że niektóre modele mają przeglądarkę stron WWW to stwierdziłem że też to chcę. Dziś wiem że funkcjonalność tej przeglądarki (w moim Sony KDL37EX720) powoduje że siadam do zwykłego komputera.

Co do obrazu to przyznaję się bez bicia że już na początku stwierdziłem że jak tyle lat oglądałem telewizję na 21' telewizorze CRT i mi to starczało, to każdy ledowy telewizor z fullHD będzie super, dlatego nie porównywałem obrazów.

Myślałem o firmie Samsung, bo tanio i chyba dobrze. Jednak wybór padł na Sony KDL37EX720 z przyczyny dość prostej - była dość fajna promocja cenowa. Poza tym gdzieś głęboko w głowie mam zakodowane że Sony to naprawdę dobra firma (może błędnie, ale tak mam). Po pół roku użytkowania jedyne zastrzeżenie które mam, to wpisywanie tekstu przez pilota np w wyszukiwarce tytułów na YT czy adresu stron internetowych.

Dla porównania, mój stryjek kupił LG 37LV5590. Przemieszczanie się po menu trwa wieki i jak dla mnie wygląd menu przekombinowany. Poza tym znaczących różnic nie zauważyłem.

Czy telewizor na lata to się okaże za kilka lat ile który wytrzyma. Z kilku źródeł wiem że teoretyczna żywotność LCD to 10 000 godzin a LED to 100 000 godzin (jak coś pomyliłem to poprawcie, ale to chyba tak było), ze względu na żywotność podświetlenia matrycy.

Tak jak mówi prezio, pooglądaj i zobacz w sklepach co tobie pasuje i co jest potrzebne a co zbędne.

P.S. Wiem że Sony KDL37EX725 ma w sobie dekoder do satelity (ale nie wiem czy już współpracują z polsatem). Wiem że inni producenci też mają takie możliwości. Może warto rozważyć pozbycie się dodatkowego dekodera i mieć wszystko w jednym? (to tylko taka luźna sugestia)

• #8 14 Sty 2012 16:07
    maniek8484
    Poziom 8  

Ja obecnie się zastanawiam nad Panasonic TX-P42GT30 -Neo Plazma,obecnie mam Viera

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson