Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PRALKA ELEKTROLUX EWT 811 nie realizuje programu prania

08 Sty 2012 12:32 2199 3
  • Poziom 9  
    Witam,
    po nastawieniu dowolnego programu, pralka pobiera wodę, rusza bęben, pralka zaczyna prać i wypompowuje wode jednak program prania nie idzie poprawnie do samego końca. Pralka sie zatrzymuje i mruga 1 raz dioda od sygnalizacji końca prania .

Proszę o sugestie,

Pozdrawiam

ps. sprawdziłem silnik [przeczyściłem też komutator] oraz moduł w poszukiwaniu spalonych układów
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 20  
    Witam.
    Do sprawdzenia grzałka i termostat.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 9  
    Grzałka sprawdzona- ok
    dam znać co z termostatem

Dodano po 5 [godziny] 15 [minuty]:

Nastawiłem program bawełna 60 i nastawiłem pranie bez ubrań i proszku po około 1 godzinie prania pralka wypompowała ciepłą wodę i prała dalej, druga wypompowana woda była zimna pralka dalej pierze być może chwilowo się "naprawiła" już tak bywało.
    Dlatego jeszcze raz mam prośbe o info co dokładnie oznacza komunikat 1-krotnego mignięcia diody końca prania.
  • Poziom 9  
    tak jak myślałem pralka po około 2,5 godz zakończyła bezbłędnie prani sprawdziłem grzałka rezystancja 26,6 om termostat w tamperaturze około 15-20 stopni celcjusza 5500 om z tedo co czytałem na postach chyba dobrze (miernik raczej wskaźnik za 20 zł) na zakresie 2M OM nie stwierdziłem przejścia grzałki do masy

Dlatego jeszcze raz mam prośbe o info co dokładnie oznacza komunikat 1-krotnego mignięcia diody końca prania