Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gramofon Daniel G 1100 FS dziwne zachowanie ramienia

zaqosek 08 Jan 2012 13:35 14141 8
 • #1
  zaqosek
  Level 10  
  Witam,

  Znalazłem na strychu ww gramofon w stanie niezbyt przyjemnym. Postanowiłem go odświeżyć więc go rozkręciłem, wyczyściłem drewno skręciłem i mam problem.

  1: Po rozkręceniu postanowiłem zmienić kabel z DIN na RSA wszystko przebiegło ok.
  2: Przy lutowaniu zauważyłem iż z ramienia wychodzi pięć kabli w tym dwa niebieskie z których jeden był luzem więc wywnioskowałem że to możne być masa i przylutowałem.
  3: Wyczyściłem co mogłem i zabrałem się do skręcania.

  Po zabiegach kosmetycznych wygląda rewelacyjnie ale!

  Przy włączeniu wszystko wygląda dobrze

  Resztę problemów umieściłem na załączonym filmiku.

  Przed rozkręceniem wszystkie guziki i ustawianie ramienia(poza prawidłowym cofnięciem było tak jak jest teraz) działało :) z małym ale mianowicie guziki były troszkę wciśnięte i lekko musiałem je przesunąć aby wskoczyły na właściwe miejsce.
  Nie posiadam instrukcji serwisowej do g 1100 i nie mogę znaleźć/doprosić się.
  Chcę wymienić kable w ramieniu na lepsze bo te są "badziewne" ale nie wiem jak rozłożyć ramię a na ślepo to już narobiłem :)))

  Proszę o pomoc bo bardzo mi zależy na tym gramofonie bo wieżę, że po wymianie wkładki i igły będzie to bardzo dobry sprzęt który posłuży mi wiele godzin.

  PS. Rozkręciłem i zobaczcie co się teraz dzieje: • #2
  User removed account
  User removed account  
 • #3
  4jerry
  Level 27  
  Serwisówkę mogę ci podesłać na maila. Jak coś pisz na PW lub maila.
 • #4
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  zaqosek wrote:
  Witam,

  ...
  Chcę wymienić kable w ramieniu na lepsze bo te są "badziewne" ale nie wiem jak rozłożyć ramię a na ślepo to już narobiłem :)))  Przewodów w ramieniu się nie wymienia bez wyraźnej potrzeby. Wymiana przewodów w tym gramofonie nie da wyraźnej poprawy dźwięku ze względu na resztę konstrukcji.
  Jeśli już koniecznie chcesz poprawić sobie samopoczucie, to należy zacząć od zdemontowania ramienia z jego ułożyskowania. Ta operacja jest w miarę prosta, ale na końcu ramienia jest gniazdo, które jest w rurkę ramienia wklejone. To gniazdo należy koniecznie zdemontować aby wymienić przewody. A demontaż może być trudny.
  Pomaga w tym lekkie podgrzanie końca ramienia tuż przy gnieździe i delikatna próba obrócenia gniazda. Łatwo jednak przy tym zdeformować ramię lub zniszczyć gniazdo.
  Nie wolno podgrzewać zbyt mocno okolic gniazda, bo wewnątrz niego jest plastikowa wkładka izolacyjna, która może ulec zniszczeniu.
  Jeśli gniazdo jest "zakontrowane" wkrętem, należy go oczywiście wykręcić przed demontażem gniazda.

  GM
 • #5
  zaqosek
  Level 10  
  Sensory są czyste, nie stykają się. Jedna o podświetlanie nie świeci nie wiem dlaczego. Zastanawia mnie tez to dlaczego po kliknięciu ramie przesuwa się do końca i wraca a powinno ustawić się na odpowiedniej pozycji.
 • #6
  Grzegorz Markowski
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Schemat układu sterowania jest dostępny na forum. Skorzystaj z niego i sprawdź elementy odpowiedzialne za pozycjonowanie ramienia, tranzystory i wyłączniki krańcowe. I naturalnie wszystkie połączenia.
  Po naciśnięciu "klawisza", np. 45/175, powinna się zaświecić żarówka pod nim. W Twoim gramofonie to nie następuje.

  GM
 • #7
  zaqosek
  Level 10  
  Oj chyba mnie to przerasta :(
 • #8
  KB
  Level 25  
  Prawdopodobnie przepaliła się zarówka od przesłony lub sama przesłona się przesunęła.
  Zobacz po spód, wraz z ramieniem, przesuwa się trójkatna przesłona.
  Piszę z pamieci, Daniela miałem ostatnio w 2001 roku...
 • #9
  scut
  Level 14  
  Rozbierz sensory i sprawdź żaróweczki.

  sprawdź przesłonę, o której pisze kolega KB

  Po wciśnięciu żądanej prędkości, elektromagnes powinien "złapać" mechanizm ramienia dzięki krańcówce. Wywróć gramofon do góry "nogami" i wciśnij jedna z prędkości, sprawdź czy przesuwający się mechanizm zostanie złapany przez elektromagnes w momencie gdy pomożesz mu palcem. Jeśli nie to sprawdzaj zasilanie elektromagnesu, jeśli tak to spróbuj lekko obniżyć sam elektromagnes (jest na śrubie). Jeśli masz blaszki jak na zdjęciu - wyczyść je dokładnie drobnym papierem ściernym. W nowszych modelach były krańcówki.

  Gramofon Daniel G 1100 FS dziwne zachowanie ramienia

  sensory podnoszenia/opuszczania ramienia nie będą działały, póki ramię nie zatrzyma się na jednej z pozycji. Wybierając opcję np 33/300 nie przełączysz sensorami na np 45/175 pomijając funkcję stop więc dotykanie więcej niż jednego sensora podczas pracy gramofonu nie ma żadnego sensu.

  Pozdrawiam,
  Sebastian Kut