Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lanos 98r 5d, nietypowy problem, przeciwmgielne i kontrolka pasów O_o

08 Sty 2012 13:47 1611 3
 • Poziom 1  
  Witam wszystkich serdecznie.
  Na samym wstępie informuję, że zapoznałem się już ze schematem w/w pojazdu, ale po kilku godzinach spędzonych nad nim i w garażu nie mam już sił.
  Mój problem przedstawia się następująco:
  Włączam światła mijania i światła przeciwmgielne tył (przednich nie posiadam) i nic się nie dzieje, po otwarciu klapy przeciwmgielne się włączają i... gaśnie kontrolka od nie zapiętych pasów :shocked!:.
  Bonus jest taki, że chcąc włączyć spryskiwacze i przesuwając "wajchę" obsługi wycieraczek do przodu... również zapala się kontrolka przeciwmgielnych i sytuacja jak wyżej.
  Bonus ostatni - siedząc wewnątrz pojazdu i włączając lampkę w środku przy zamkniętych drzwiach... przeciwmgielne włączają się również!
  Proszę o rady, gdzie może zwierać się plus, jaki mają punkt wspólny itp.

  PS: Już odratowałem trochę elektrykę w tym samochodzie, zasilanie przełączników elektrycznych szyb zostało pociągnięte z... zasilania zapalniczki...
 • VIP Zasłużony dla elektroda
  Powtarzane miliard razy na forum - zacznij od sprawdzania MAS! Potem schemat w rękę i powoli sprawdzaj poszczególne obwody i ich ewentualne miejsca wspólne. Bo skoro w aucie była jakaś parpanina, to możliwe, że nadal jest jakaś radosna twórczość lub coś wskutek niej uszkodzone. Sprawdź też zegary, czy tam coś nie uwalone.
 • Poziom 35  
  Gniją nagminnie złącza pod fotelem,długo by się zastanawiać nad logiką projektanta...
  Jak nastawisz się na to że masz dwie usterki ,czyli połamaną wiązkę tylnej klapy ,będzie szybciej...
 • Poziom 24  
  Tylna przelotka i Pod fotelami ale tez włącznik świateł lubi się opalać i tez SA chocki ale problem z otwieraniem klapy wskazuje na przelotkę.