Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką suszarkę do ubrań wybrać?

mała1 08 Sty 2012 14:02 3904 2
  • #1 08 Sty 2012 14:02
    mała1
    Poziom 11  

Szukam i szukam, i wciąż nie mogę się zdecydować. Najważniejsze kryteria to:

1. cena ~2000zł
    2. energooszczędność
    3. funkcja prasowania - programy parowe czy inne odpowiednie (generalnie chodzi o to, żeby wyrzucić żelazko z domu :) )
    4. czujnik wilgotności - podobno przydatny
    5. suszenie maksymalnej ilości rodzajów rzeczy (koszyk na buty mile widziany), jednocześnie ochrona delikatnych (i bardzo delikatnych) tkanin.

Po przewertowaniu setek stron (uff) skłaniam się ku temu modelowi Electroluxa: EDI97170W ewentualnie Siemens: WT46E305PL lub WT46S515PL

Rozważałam też model: EDH97981W z pompą ciepła, ale zrezygnowałam po namyśle.
    Pompę posiada też: BEKO DPU8360X, a jest dużo tańsza.

O tym, że ma być bezawaryjna, chyba nie muszę wspominać ;-P

0 2
  • #2 08 Sty 2012 15:25
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Gdybym miał kupować suszarkę, to wybrałbym z pompą ciepła. Nie tylko Electrolux ma takie suszarki w swej ofercie. A całkowicie żelazka wyeliminować się nie da.
    Co do bezawaryjności, to często tuż po skończeniu się gwarancji urządzenie ulega uszkodzeniu - niestety, by firmy mogły zarabiać, to wielu ludzi się głowi, aby urządzenie krótko po gwarancji się popsuło.

0
  • #3 08 Sty 2012 16:07
    mała1
    Poziom 11  

Nie, no żelazka nie wyrzucę, nie łudzę się też, że mi suszarka wyprasuje ubrania. Ale im mniej zagnieceń tym lepiej. Teraz używam żelazka raz na ruski rok, więc wskazane żeby przy suszarce nie używać częściej :)
    Pompa ciepła niby dobra (oszczędna) rzecz, ale w większości przypadków wyższa cena jest dla mnie nieekonomiczna.

Może ktoś użytkuje i z doświadczenia swojego coś może dodać?

0
  Szukaj w 5mln produktów