Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka o klasie energetycznie A+++ warto ?

08 Sty 2012 14:58 6537 8
  • Poziom 17  
    Moja stara pralka powoli kończy już swój żywot przymierzam się do kupna nowej pralki firmy Beko ze względu na promocje 5 lat gwarancji.
    Czy warto dopłacić 300 zł do pralki o wyższej klasie energetycznej?
    http://www.ceneo.pl/14396768s A+++ ok 1500 zł
    http://www.ceneo.pl/9625940 A++ ok 1200 zł
    Pralka musi mieć jak największa ładowność ze względu na 3 małych dzieci.
  • Poziom 17  
    Temat do zamknięcia w następnym tyg zamawiam Beko WMB 81045 LA. Klasa A+++ o cena poniżej 1300 zł.
    Nie brałem tego modelu pod uwagę wcześniej ze względu na błędy na Ceneo w opisie
  • Poziom 17  
    Pralka jest u mnie już od stycznia, tylko coś z ta oszczędnością energii jest nie tak.
    Ustanawiam program eco praktycznie przy każdym praniu, a rachunki za prąd nie spadły ba nawet wzrosły o 50 zł (ale to chyba wina mojej nowej telewizji N z multirom)
  • Poziom 32  
    brzuch0 napisał:
    tylko coś z ta oszczędnością energii jest nie tak.

A czy nie zastanawiałeś się przypadkiem, że ta klasa A+++ to może tak działa?

Ja osobiście odczułem różnicę w poborze wody i prądu zamieniając pralkę starszego typu (płukanie z wysokim poziomem wody) na nową. Potem czy to była klasa A, czy A+ to rachunki za prąd były takie same, z wodą to wychodziło podobnie - przy czym jeśli chce, aby pranie było wypłukane dobrze, to zawsze muszę włączać dodatkowe płukania - co daje efekt poboru wody do starej pralki, mniej, ale jednak bardzo podobnie.
  • Poziom 39  
    brzuch0 napisał:
    coś z ta oszczędnością energii jest nie tak.
    Napisał Ci kolega mickpr żebyś przeliczył zużycie prądu. Oszczędza się pewnie z 5zł miesięcznie. Wystarczy że dokupisz suszarkę czy większy telewizor i już możesz sobie o tej oszczędności spokojnie zapomnieć.
    Poza tym klasa energetyczna liczona jest dla wzorcowego załadunku wzorcowych ciuchów, przy wzorcowej temperaturze w pomieszczeniu i kilkunastu innych rzeczach.
    Krótko mówiąc dałeś się nabrać na ściemę. Ale głowa do góry, większość klientów się na to nabiera :)
  • Poziom 17  
    Generalnie rzecz biorąc to pralkę musiałem wymienić, gdyż moja stara 11 letnia pralka powoli kończyła swój żywot . Tak więc czy się nabrałem? Beko była w miarę tania i do tego ma 8 kg załadunku.
  • Specjalista AGD
    brzuch0 napisał:
    ma 8 kg załadunku.
    I tu masz odpowiedź. Nie licz na to, że pralka na 8 kg będzie ekonomiczniejsza od tej na 5 kg.
  • Poziom 17  
    Pralka jak na razie spisuje się bez zarzutów no i mam 5 lat gwarancji.