Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark X340 po włączeniu zaczyna drukować fax i zacina się

08 Sty 2012 17:17 2263 7
  • Poziom 8  
    Mam jeszcze ciekawszy temat. Na drukarkę Lexmark X340, z której korzysta moja luba przyszedł fax, który zaczął się drukować i w połowie wydruku zatrzymuje się, zgłaszając komunikat: 201.02 Zacięcie papieru, wyjmij kasetę.
    I nic już nie można zrobić z klawiatury. Po wyjęciu kartki z tyłu, jest wydrukowany fax do 2/3, do połowy utrwalony. Po wyjęciu kasety i ponownym włożeniu, znowu to samo, zaczyna drukować i... bum: 201.02 itd. Wyłączenie i włączenie nic nie daje. W ogóle żadnych ruchów nie można wykonać, bo robi autotest, wszystko w porządeczku i zaczyna drukować fax... I tak od trzech dni się z tym męczę. Prawdopodobnie (tak sobie wydedukowałem) format fax-u się nie zgadza, bo fax przyszedł z USA, może w formacie letter a nie A4, i don' know, w każdym razie nie mogę sobie z taki czymś poradzić. czy ktoś wie, w jaki sposób zresetować drukarkę do ustawień fabrycznych, żeby móc wyciepać z pamięci ten zasrany fax... Oczywiście może być inna przyczyna, ale do tej pory nie było w ogóle żdnych problemów do momentu nadejścia tego fax-u. Oczywiście zapoznałem się z intrukcją serwisową, ale ona podaje przy tym błędzie dwie przyczyny, uszkodzony silnik i po trzech próbach startu zatrzymuje się, albo czujnik fusera nie załapał brzegu kartki. Tylko, że drukuje ponad połowę tego cholernego fax'u, więc i motor działa, jak również nagrzewa się fuser, bo wydruk jest utrwalony. Po prosty ch... mnie strzela. Please Help me. Bo już mam jazdę w domu, że prowadzę serwis IT (co prawda tylko kompy i lapki) a z taką pierdołą nie mogę sobie poradzić. WSTYD na całej linii i poruta w domu. Ratujcie mój związek z panną bo inaczej skończy się "na ręcznym". pozdrawiam wszystkich forumowiczów
  • Poziom 10  
    Może odłącz drukarkę od prądu, wyjmij kasete i pozostaw na kilka godzin.
  • Poziom 8  
    Dzięki miszczu, jakbyś przeczytał uważnie, to byś wiedział, że od 3 dni się z tym badziewiem męczę. Może poradź mi jeszcze ctrl/Alt/Delete...
    Sorki, że tak odpowiadam ale jestem podminowany, ale panna skwierczy a we mnie się gotuje... Mimo wszystko dzięki za odpowiedź
  • Poziom 10  
    Napisałeś tylko że wyłączyłeś i włączyłeś, a zresetować pamięć w większości wypadków można po przez utrate zasilania przez dłuższy czas, chyba że gdzieś na płycie jest bateria podtrzymująca ją, w co raczej wątpie. Nie zrozum mnie źle, po prostu chciałem pomóc.

Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Pojawiam się ponownie, ponieważ próbowałem w jakiś sposób zaradzić problemowi, odłączyłem wszystkie PIN-y z płyty głównej (zwanej przez producenta nie wiedzieć czemu "Controller Card"), myślałem, że bateryjka podtrzymująca EPROM jest wyjmowalna, niestety nie, jest jeden PIN na płycie nie opisany, jakby do resetu BIOS-u ale niestety nic nie pomogło. Po złożeniu nadal ten sam problem: drukuje ten zasrany FAX do 2/3 i stopuje podając błąd: zacięcie papieru. CZY ZNA KTOŚ JAKIŚ SPOSÓB ZRESETOWANIA PŁYTY GŁÓWNEJ DO USTAWIEŃ FABRYCZNYCH, żeby wyciepać z pamięci ten cholerny FAX? Dzisiaj się normalne zagotowałem z tym LEXMARKIEM. A mówiłem, kobicie, nie kupuj gówna w promocji, kup Minoltę, albo choćby HP. LEXMARK, serwisanci w moim mieście to takie leszcze, że tylko potrafią powiedzieć, że wyślemy do Wrocławia, ale czy naprawią, czy nie, to i tak za samą "sztukę" (wysyłka diagnoza itp.) muszę zapłacić 150 zyla. I czy nie strzelilby Was ^&$5% ?
  • Poziom 15  
    Zabierz papier z kasety jak poprosi to podaj kartkę przez podajnik ręczny jak zapyta o rozmiar to wybierz rozmiar papieru "dowolny" czy coś podobnego Jak nie będzie chciał pobrać to w ustawieniach faxu masz źródło papieru Żeby wykasować ten fax spróbuj bez papieru w kasecie przytrzymać czerwony STOP Ogólnie w tych lexmarkach fax jest niedopracowany
  • Poziom 8  
    Próbowałem, jest objaw następujący. Jak ma papier w ręcznym załadowany na starcie to objaw jest taki sam, czyli drukuje fax do 2/3 i zacina się. Jak nie ma w ogóle papieru, to krzyczy o papier A4, nic nie mozna zmienić, można tylko papier podać. I tutaj ciekawostka, jak podaję papier do ręcznego, to zaczyna się nagrzewać i następnie wskakuje na displayu komunikat: Drukowanie... I nic się dalej nie dzieje. Wciskanie klawisza Stopp nie daje żadnych efektów, oprócz dźwiękowych, czyli pipczenia... Dzwoniłem jeszcze raz po serwisantach to mi odpowiedzieli, że to chyba uszkodzenie płyty głównej, ale jak na mój rozum, to byłoby bardzo dziwne uszkodzenie. zastanawiam się, dlaczego nigdzie w serwisówce nie ma opisanej możliwości powrotu do ustawień fabrycznych? Mam już jej dość... Tylko szkoda, bo nie kosztowała 5 zł...
  • Spec od drukarek
    A próbowałeś poszukać nowszy firmware?
    Znalazłem coś takiego:
    Link
    Link