Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skaner padnięty

26 Lut 2003 07:45 1491 3
 • Poziom 15  
  Mustek ScanExpres 1200 plus usb Kwarc nic nie generuje wymiana nie pomaga. Czy można coś jeszcze wymyślić, czy tylko wymiana scalaka czyli na śmietnik.
 • Poziom 14  
  a dokładniej ? bo tego typu scanery odpalają się dopiero po otrzymaniu sygnału ze ster. kompa.
 • Poziom 15  
  ness napisał:
  a dokładniej ? bo tego typu scanery odpalają się dopiero po otrzymaniu sygnału ze ster. kompa.


  Dokładnie jest tak że po podpięciu kabla usb do komputera wykrywane jest nowe urządzenie. Po instalacji sterowników komputer stwierdza że skaner nie jest podłączony. Kwarc jest podłączony pod główny układ sterujący. Między układem a kwarcem jest opór 100Ohm. Między kwarcem a oporem jest generowany sygnał 0,5V. Do układu nie dociera nic(zwarcie w układzie oscylatora?).
  Co ty na to?.
 • Poziom 14  
  wobec tego generator "siedzi" w scalaku, kwarc jest tylko "wzorcem" - natomiast w układzie zmierzyć jest to trudno, chyba ,że dysponujesz cyfrowym oscyloskopem, ale skoro mierzyłeś - to pewnie masz, dziwię się tylko ,że komp wykrywa skaner, przecież to oznacza ,że układ działa!, i znowu "chyba", jednak to nie kwarc winny;), szlag pewnie trafił - albo sam procek, albo układy wykonawcze, a może sterowniki są do "bani", albo USB, trudno powiedzieć - byłby "na stole" - inna byłaby rozmowa, w skanerach USB zwykle pada generator świetlówki, czasem zasilanie, rzadko co innego, niewiele mogę pomóc - przykro mi.
  pozdrawiam.