Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fabia 1.4 - drzwi. Uszkodzony stycznik drzwi przednich. Jak się do niego dostać?

18 Gru 2004 12:52 10901 4
 • Poziom 11  
  Mam uszkodzony stycznik drzwi przednich od kierowcyi chcę się do niego dostać. Zdjołem tapicerkę drzwi ale pod nią znajduje się aluminiowa płyta. Odkęciłem śruby, które mocowały ją do konstrukcji drzwi (ok 8 śrub, chyba dwunastki, zaznaczyłem je mniej więcej na zdjęciu). Teraz płyta rusza się ale razem z szybą. Nie wiem jak ją w wmiarę prosty sposób zdemontować by dostać się do zamka.
  Pozdrawiam i proszę o radę
 • Poziom 25  
  Witam!
  Bez wyjęcia szyby nie da rady...
  Aby ją wyjać - należy zdjąć zaślepki gumowe zaznaczone na foto i wyjąć - z tego co pamitam - zatrzaski trzymające szybę.
  OSTROŻNOŚC bardzo wskazana...
  wyłącznik oswietlenia wnętrza - bo o to zapewne chodzi jest tragicznie trudny do wymiany - a znaduje sie faktycznie w zamku.
  Ale miałem juz takie Fabia, ltór miały ten wyłącznik tylko w drzwiach kierowcy - a w tylnych dtzwiach nie było a na tych aluminiwych płatach napisane było.... PRO POLSKO

  pozdrawiam
  commor
 • Poziom 11  
  Wielkie dzięki.
  Jak pamiętam mam napis "PRO POLSKO". Nie chodzi mi o oświetlenie, bo to akurat działa. Problem tkwi w czerwonym światełku na dole drzwi. Przy otwieraniu błyśnie raz i tyle, a gdy otwarte są drzwi pasażera to pali się cały czas (co jest ok). To jeszcze mały pryszcz, najgorsze że nie działa wtedy sygnalizacja akustyczna gdy zostawiam zapalone światła a niestety zdarza mi się to często.
  Co kolega Commor ma na myśli pisząc: "OSTROŻNOŚC bardzo wskazana...". Chciałem poprostu wiedzieć czego mam się obawiać.
  Pozdrawiam.
 • Poziom 25  
  ...no chodzi mi o wyjmowanie przedmiotowej szyby - bo z tą jak z kobietą - należy postępować rozsądnie :wink:
  A wracajac do tematu to jeśli to nie żarówka niestykająca - to jest to na 99,9 % ten właśnie mikrowyłącznik z zamka drzwi.
  A oświetlanie wewnętrzne dlatego działa "bez zarzutu" - ponieważ potrzebuje prawdopodobnie jedynie właśnie impulsu do tego aby się rozświietlić.
  Poza tym, że nie działa Ci ta czerwona lampka na płacie drzwi - to tak samo prawdopodbnie nie działa Ci np. antyporwanie z tych drzwi (jesli takie posiadasz).
  Pozdrawiam i życzę powodzenia
  commor
 • Poziom 11  
  O tak, trochę szczęścia mi się przyda. Żona by mnie chyba udusiła jakbym rozwalił szybę w jej ulubionym autku.
  Raz jeszcze dzięki, czołem.