Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o zużycie gazu (piecyk BUDERUS logamax)

08 Sty 2012 18:21 2719 4
  • Poziom 2  
    Witam,
    mam pewne wątpliwości dotyczące zużycia gazu w moim mieszkaniu.
    Już wyjaśniam:
    wynajmuję z narzeczonym mieszkanie (kawalerka, 40m2) z ogrzewaniem gazowym (+ ciepła woda).
    Właściciel mieszkania pod ten piecyk "podpiął" jeszcze swój sklep (100m2), który również na tym piecyku ogrzewa.
    Pomimo tego, że bardzo oszczędzamy na ogrzewaniu (ustawiona najniższa temp. na piecyku, 2 z 5 kaloryferów wyłączone całkowicie, możliwe najmniejsze zużycie gorącej wody + rzadko gotuje) dostajemy dosyć wysokie rachunki (ok 200 zł).

w związku z tym mam pytanie: ile średnio powinnam płacić za samo ogrzewanie?
    oraz ile m3 gazu jest w stanie średnio zużyć 2 osoby na ogrzanie wody i "gotowanie"?

to bardzo dziwna sytuacja, kompletnie się na tym nie znam i mam podejrzenie, że właściciel trochę -naciąga- mnie na rachunkach, które sam rozlicza (ogrzewanie dzielimy na m3 a zużycie gazu na mieszkanie ostatnio policzył mi na 54m3).

Jeżeli ktoś tylko mógłby, bardzo prosiłabym o pomoc. Jakiś obraz miesięcznego zużycia gazu w tych warunkach uratuje mój budżet.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Bez podlicznika lub licznika ciepła trudno to określić. Ludzie na domki ok 100 m2 zużywają od 100 do 300 m3.
  • Poziom 33  
    Nikt Ci niestety nie odpowie.
    Jak kolega wyżej, bez liczników się nie da.
  • Poziom 2  
    czyli właściciel może oceniać sobie zużycie gazu -na oko- i podawać nam ilości nie mające nic wspólnego z rzeczywistością.

myśleliśmy nawet o założeniu podlicznika na własny koszt (właściciel twierdzi, że bez zgody kogośtam nie może tego zrobić), ale umowę mamy do czerwca i nie wiem czy to się opłaca.

właśnie. orientuje się ktoś ile kosztuje taka przyjemność?
  • Poziom 33  
    Sam podlicznik (gazu?) nic nie da, trzeba ciepłomierze.
    Jak do czerwca to nawet o tym nie myślcie, nie opłaci się wam.
    Jedyne co mi przychodzi do głowy to rozliczanie zużycia na metr kwadratowy, ale czy to wiarygodne?