Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wybrać kocioł 2-funkcyjny? Co polecacie?

mateusznn 08 Jan 2012 19:27 5545 17
    mateusznn
    Level 12  
    Witam, musze pilnie wymienić swojego 13 letniego Saunier-Duval a w zwiazkuz tym że obecny służył tyle lat pomyślałem o Saunier Duval Semia 23f. Chciałbym jednak zasięgnąć opini praktyków, co Wy polecacie, a nie s.ugerować się sponsorowanymi ocenami w porównywarkach. Mieszkanie na parterze, 70 m2 kaloryfery convector. Myślę, że wasze odpowiedzi pomogą wielu użytkownikom, z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
    DonRomano
    Level 34  
    Nasze odpowiedzi już pomogły wielu użytkownikom a teraz pomagają tym co nie posłuchali dobrych rad.
    Moim zdaniem jakiś atmosferyk, nie kondensat do convector-ów.
    Saunier albo vaillant, jeden serwis a to bardzo ważne.

I tu się zacznie :D
    vitus3k
    Level 18  
    Nie bierz kondensacyjnego do grzejników typu convector, rozejrzyj się za Brotje Energy Easy 24CE.
    DonRomano
    Level 34  
    vitus3k wrote:
    Brotje Energy Easy 24CE.

Fajny kocioł i jeden serwisant na pięć powiatów.
    Super.
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    DonRomano wrote:
    Saunier albo vaillant, jeden serwis a to bardzo ważne.

I tu się zacznie :D

Jeden właściciel, ale marki odrębne :)
    Zacznie się, bo atmosferyk, to przeżytek.
    DonRomano
    Level 34  
    Nie mówię, że nie.
    Ale czasem warto, notabene próbowałem znaleść serwis Brotje w rzeszowie i kupa.
    mateusznn
    Level 12  
    Mam budżet 2500 zl i musze sie w nim zamknąć. Zdaję sobie sprawę z tego że są nie wiadomo jakie kotły ale to nie za max 2,5 tys. Saunier Themis 22 którego mam pracował 10 lat bezawaryjnie natomiast o Semia 21F czytałem różne opinie a nie chciałbym wtopić. Nokia kiedyś też była wyraznie lepsza od konkurencji a dzisiaj juz niekoniecznie. Powiedzcie co będzie możli wie najlepsze: Saunier czyli Vaillant, Ariston, Viessmann itp. Niezależnie od marki pytam o kocioł dwufunkcyjny, zamknięta komora spalania, przepływowe grzanie c.w.u. no i te 2,5 tys. :D
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    We Wrocławiu masz dobry serwis Termet. Może kup Termet MiniTerm Turbo. Kocioł prosty i wydajny. A cena na allegro zachęca. Poszukaj. Przed zamontowaniem, dokładnie poczytaj warunki gwarancji.
    DonRomano
    Level 34  
    Jeszcze de dietrich, tańszych nie widziałem.
    grzebyt
    Level 2  
    A co właśnie powiecie o jakości TERMETów ?

O modelu Miniterm GCO-DP-21-23 wyczytałem ,że przy 2.5 m rury czekamy na ciepłą wodę około 15s.
    serwo66
    Level 25  
    Wszystko zależy od średnicy rur i długości a nie od kotła, a taki czas to chyba można uzyskać prowadząc rury przez podwórze a nie w domu. 15s czysta przesada .
    mateusznn
    Level 12  
    Dzieki za opinie, ale po kilku dniach mam wrazenie ze im wiecej czytam tym mniej wiem. Wiec trraz konkretnie ktory:
    -Saunier Semia 21f
    -Ariston Clas 24ff
    - Termet MiniTerm Turbo
    - Beretta Junior ???
  • Helpful post
    szymonjasiu
    Level 20  
    Junior będzie bardzo dobrym wyborem. Niestety będzie droższy od Termeta. Termet może mieć dłuższą gwarancje o pól roku od kotła Beretty. Pozostałe śmiało możesz sobie podarować.
    mateusznn
    Level 12  
    No i to jest konkret :D Ja osobiscie obstawialem pozostale dwa, ale jak bym sie znal to bym nie pytal. W aristonie przemawiala do mnie ta modulacja od 5,5 kW co przy nie duzej powierzchni podobno jest korzystne. Dzieki.
    LeeRoz
    Level 14  
    Z budżetem 2500 to nie masz za dużego wyboru. Kondensat to najlepsze rozwiązanie ale nie za taką kase.
    mateusznn
    Level 12  
    Witam, wszystkie ww. kotly mialy podobne parametry i cene. Szale przechylil ten dobry serwis, co moge potwierdzic. Zatem ostatecznie padlo na Termet Mini Term Turbo. Dziekuje wszystkim za pomoc.