Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wybrać kocioł 2-funkcyjny? Co polecacie?

08 Sty 2012 19:27 5269 17
  • Poziom 11  
    Witam, musze pilnie wymienić swojego 13 letniego Saunier-Duval a w zwiazkuz tym że obecny służył tyle lat pomyślałem o Saunier Duval Semia 23f. Chciałbym jednak zasięgnąć opini praktyków, co Wy polecacie, a nie s.ugerować się sponsorowanymi ocenami w porównywarkach. Mieszkanie na parterze, 70 m2 kaloryfery convector. Myślę, że wasze odpowiedzi pomogą wielu użytkownikom, z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam.
  • Poziom 33  
    Nasze odpowiedzi już pomogły wielu użytkownikom a teraz pomagają tym co nie posłuchali dobrych rad.
    Moim zdaniem jakiś atmosferyk, nie kondensat do convector-ów.
    Saunier albo vaillant, jeden serwis a to bardzo ważne.

I tu się zacznie :D
  • Poziom 18  
    Nie bierz kondensacyjnego do grzejników typu convector, rozejrzyj się za Brotje Energy Easy 24CE.
  • Poziom 33  
    vitus3k napisał:
    Brotje Energy Easy 24CE.

Fajny kocioł i jeden serwisant na pięć powiatów.
    Super.

• Moderator na urlopie...
    DonRomano napisał:
    Saunier albo vaillant, jeden serwis a to bardzo ważne.

I tu się zacznie :D

Jeden właściciel, ale marki odrębne :)
    Zacznie się, bo atmosferyk, to przeżytek.
  • Poziom 33  
    Nie mówię, że nie.
    Ale czasem warto, notabene próbowałem znaleść serwis Brotje w rzeszowie i kupa.
  • Poziom 11  
    Mam budżet 2500 zl i musze sie w nim zamknąć. Zdaję sobie sprawę z tego że są nie wiadomo jakie kotły ale to nie za max 2,5 tys. Saunier Themis 22 którego mam pracował 10 lat bezawaryjnie natomiast o Semia 21F czytałem różne opinie a nie chciałbym wtopić. Nokia kiedyś też była wyraznie lepsza od konkurencji a dzisiaj juz niekoniecznie. Powiedzcie co będzie możli wie najlepsze: Saunier czyli Vaillant, Ariston, Viessmann itp. Niezależnie od marki pytam o kocioł dwufunkcyjny, zamknięta komora spalania, przepływowe grzanie c.w.u. no i te 2,5 tys. :D

• Moderator na urlopie...
    We Wrocławiu masz dobry serwis Termet. Może kup Termet MiniTerm Turbo. Kocioł prosty i wydajny. A cena na allegro zachęca. Poszukaj. Przed zamontowaniem, dokładnie poczytaj warunki gwarancji.
  • Poziom 33  
    Jeszcze de dietrich, tańszych nie widziałem.
  • Poziom 2  
    A co właśnie powiecie o jakości TERMETów ?

O modelu Miniterm GCO-DP-21-23 wyczytałem ,że przy 2.5 m rury czekamy na ciepłą wodę około 15s.
  • Poziom 25  
    Wszystko zależy od średnicy rur i długości a nie od kotła, a taki czas to chyba można uzyskać prowadząc rury przez podwórze a nie w domu. 15s czysta przesada .
  • Poziom 11  
    Dzieki za opinie, ale po kilku dniach mam wrazenie ze im wiecej czytam tym mniej wiem. Wiec trraz konkretnie ktory:
    -Saunier Semia 21f
    -Ariston Clas 24ff
    - Termet MiniTerm Turbo
    - Beretta Junior ???
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    Junior będzie bardzo dobrym wyborem. Niestety będzie droższy od Termeta. Termet może mieć dłuższą gwarancje o pól roku od kotła Beretty. Pozostałe śmiało możesz sobie podarować.
  • Poziom 11  
    No i to jest konkret :D Ja osobiscie obstawialem pozostale dwa, ale jak bym sie znal to bym nie pytal. W aristonie przemawiala do mnie ta modulacja od 5,5 kW co przy nie duzej powierzchni podobno jest korzystne. Dzieki.
  • Poziom 14  
    Z budżetem 2500 to nie masz za dużego wyboru. Kondensat to najlepsze rozwiązanie ale nie za taką kase.
  • Poziom 11  
    Witam, wszystkie ww. kotly mialy podobne parametry i cene. Szale przechylil ten dobry serwis, co moge potwierdzic. Zatem ostatecznie padlo na Termet Mini Term Turbo. Dziekuje wszystkim za pomoc.