Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ardo 800 TL85-s nie działa

08 Sty 2012 20:40 2181 2
  • Poziom 17  
    Witam - trafiła mi się do naprawy pralka jak wyżej.pralka nie startuje,dają się przełączać kontrolki od prędkości wirowania i opóźnienia włączenia. podejrzewałem blokadę - ponieważ dość trudno się do niej dostać,na próbę zmostkowałem dwa przewody czerwone od niej -pralka jakby ożyła ,po naciśnięciu przycisku start kontrolka się zapaliła,na moment włączyła się pompka wypompowująca wodę.Niestety cykl nie rusza dalej,jest jakby na chwilę reset ,próba startu-pompka-reset i tak w kółko.programator działa chyba dobrze-przy ustawieniu na "0" wszystko gaśnie , można wybrać program. Moje pytanie do kogoś kto zna ten model-czy programator jest na tyle " mądry", że nie pozwoli na oszukanie blokady (tak jak np. zanussi FAE1025 ) czy to inna awaria? może ktoś to już próbował?!
  • Poziom 20  
    Witam.
    Niestety nie da się oszukać z blokady idzie na f10 modułu sygnał z blokady że jest zamknięta.
    f2 -f8 zamyka obwód blokada.
  • Poziom 17  
    Uszkodzona okazała się blokada i triak ,który ją zasila - BTB04.Blokada DS88/T3.
    po wymianie wszystko działa, samo oszukanie blokady jest jednak możliwe,choć oczywiście nie polecane.sprawdziłem doświadczalnie- działa.Pozdrawiam