Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spadek wydajnosci systemu 9800gtx

Houseshock 08 Jan 2012 22:06 1478 13
    Houseshock
    Level 13  
    Witam:)
    Mam mały problem, kupiłem Geforca 9800gtx EVGA i po zmianie karty system znacznie spadł na wydajności...
    1.Obrazki folderów się trochę ładują
    2.Czasem gdy pisze na AQQ następuje taki zwias kompa że muszę czekać minute by się odwiesiło.
    3.Kiedy jest odpalony torrent bądź dc++ też strasznie zwiesza kompa.

ASUS M4A79T DELUXE
    OCZ StealthXStream 2
    EVGA Geforce 9800gtx (Radeon 5450 HD posiadałem przed zwieszaniem).
    phenom II x3 710
    2x2gb ram kingstona 1333mhz (dual)
    oraz dysk ata 80gb i sata 250gb
    formatowałem komputer ostatnio przed świętami.

Tak myślę, może to być wina dysków? bądź tego że system nie przyjął karty graficznej i trzeba formata zrobić, czy też Kasperskiego?
    Ale wątpię ze ten sprzęt jest za slaby dla Kasperka...
    Siedzę cały dzień przy tym problemie i nie umiem się uporać
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Houseshock
    Level 13  
    No właśnie nie stawiałem systemu, i sterowniki owszem usunąłem
    Houseshock
    Level 13  
    odinstalowalem za pomoca ccleaner'a i sprawdzalem foldery. Nigdzie nie widnialo AMD Catalyst
    leven
    Level 36  
    Jeszcze raz wymontuj kartę i uruchom komputer.
    Niech zostanie wymuszony sygnał z biosu informujący o braku karty graficznej.
    Następnie wyłącz komputer, zamontuj kartę i uruchom komputer.

Jeżeli masz system Win 7, to zostaną zainstalowane podstawowe sterowniki i wykonany restart.
    Ty musisz zainstalować pełny sterownik i najlepiej będzie, gdy zainstalujesz najnowszą bete ze stronki nvidii.

Osobiście mam 9800 gtx i działam na sterownikach: 290.53 beta.

Karta działa wyśmienicie i tak powinno być u Ciebie.

Jest jeszcze jedna opcja, która może powodować problemy, mianowicie - może się kłócić sterownik graficzny z sterownikiem dźwięku.
    Taki przypadek miałem przy płycie asus m2n sli delux (musiałem kupić zewnętrzną kartę dźwiękową).

Może się też okazać, że karta jest w jakiś spoób uszkodzona
    Houseshock
    Level 13  
    Może to zabrzmieć dziwnie.. ale komputer sam od siebie zaczął normalnie działać.
    Może jedynie dlatego że zrobiłem restart komputera... choć wcześniej też próbowałem i nie skutkowało.
    A mam jeszcze drugie pytanie odnośnie sterownika nvidia posiadam kabel vga-tv podłączam wszystko jest ok sygnał idzie bez problemu z komputera do tv tylko kiedy załączam film nie ma pełnego ekranu tylko jest tak jak na komputerze coś jak tryb kinowy w radeonach. Czy jest też taka opcja w nvidii?? Nie umiem znaleźć niestety :(
    Dokładniej chodzi mi o to by móc oglądać film na tv a na komputerze pracować normalnie.
    Houseshock
    Level 13  
    Mam chyba sprawce tego spadku wydajności :)
    Dziś tak zobaczyłem sobie (kiedy instalowalem gre) totalnie dysk mnie zaskoczył:
    Spadek wydajnosci systemu 9800gtx Spadek wydajnosci systemu 9800gtx

I to powoduje że czasem komputer chodzi jak duron 800mhz ;) Czasem można przyznać że komputer z przed 10-ciu lat szybciej chodzi.

Czy jest to normalne by przy instalacji plików i benchmarku tego dysku takie opóźnienie jak i transfer był? Czy dysk powoli pada?
    Houseshock
    Level 13  
    Instalowałem tego dirta to normalnie około 20-30 minut mi się instalował.. Porażka totalna. Nie no co zrobić jak dysk padnie to trudno się mówi mam jeszcze tę 80-tkę w razie wu. Chyba że go sprzedam czym prędzej i dołoże trochę kasy i kupie jakiegoś F3
    Dydelmax
    Level 38  
    Witam.
    Dysk kończy swój żywot (transfer 1.5 MB/s, liczne skoki prędkości...). Kup lepiej nowy. Podaj markę i moc zasilacza (może on go tak zniszczył).
    Pozdrawiam
    daavid117
    Level 42  
    korrus666 wrote:

Nie najlepiej to wygląda jeśli chodzi o transfer i czas dostępu. Parametr C7 mówi o sporej ilości błędów. Zobacz czy ten parametr rośnie. Tak czy inaczej dane szybko radzę przenieść na inne nośniki.
    Parametr C7 to o ile mnie pamięć nie myli albo kontroler SATA albo tasiemka dysku. Radziłbym jeszcze podmienić tą drugą na próbę.
    Dydelmax wrote:
    Podaj markę i moc zasilacza (może on go tak zniszczył).
    Houseshock wrote:
    OCZ StealthXStream 2
    Uzytkowinik19
    Level 38  
    Błędy podczas przesyłanie danych między kontrolerem i nosnikiem, więc tak jak pisze daavid117, wypada podmienić kabelek sygnałowy SATA.