Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop ASUS, jaki wybrać model?

08 Sty 2012 22:25 3405 4
  • Poziom 12  
    Witam. W przeciągu kilkudziesięciu następnych godzin planuję zakup laptopa. Wybrałem markę : Asus. Będę go używał głównie w domu, jednak zdarza mi się potrzeba użycia laptopa poza domem więc będę od niego wymagał nie wysokiej, ale niezłej mobilności. Na oku mam aktualnie notebooki Asusa z serii U, które są dość małej grubości w przeciwieństwie do ich odpowiedników z serii X oraz K [różnica zwykle wynosi parę mm], poza tym są trochę lżejsze. Potrzebuję, aby laptop umiał wytrzymać bez baterii podczas oglądania filmu/surfowania po internecie chociaż 3/4h. Jak już wspomniałem, będę go używał głównie w domu. Często oglądam w filmy, czasami gram w gry [Cod, NFS, CS]. Czy uważacie, że popularny GeForce 520M 1GB starczy do takich gier na chociaż Medium detalach? Czy lepiej może wziąć innego laptopa ale 2GB kartę graficzną? I teraz ostatnia, ale najważniejsza dla mnie część. Wybrać 13 czy 15 calową wersję? Jest to dość istotne. Obie wersje mają taką samą rozdzielczość, jednak uwaga - różnią się wagowo o 800-1000g ! 13" waży 1.66 kg, a 15" waży ok. 2.4-2.6kg. Którą wersję wybrać? Poza tym kwestia procesora, wybiorę albo i5 albo i7, czy dwurdzeniowy procesor zabiera dużo więcej energii niż czterordzeniowy? Dodam, że pozostałe parametry to prawdopodobnie 8GB ramu i dysk SSD ok 120GB. [podam linki do wersji 4gb i dysków sata, ale rozszerzę je własnoręcznie] Proszę o jak najszybsze odp.

Link do 13calówki:
    http://www.x-kom.pl/...p64-czarny.html

Pozdrawiam !
  • Poziom 43  
    COD, NFS, CS- to są serie gier, COD:1 od COD:MW3 różni się wymaganiami astronomicznie. Granie na 13 calowym okienku to męczarnia, min. 15 cali. Do gier coś w rodzaju k53sv z gt540 i i3/i5 oraz 4gb ram lub podobne od asusa/toshiby/lenovo.
    To jednak minimum, najpierw jednak podaj budżet.
  • Poziom 12  
    Na sam komputer chciałbym wydać do 3000zł, gdyż chcę wymienić od razu dysk na SSD, co jest trochę drogą inwestycją, ale podjąłem już decyzję na jej temat. Chodzi mi o gry COD MW 1 i 2 i 3, w szególności 2 ostatnie wersje, oraz gta sa/IV. Strasznie mnie ciągnie właśnie te 13 cali, ze wzgl na swoje rozmiary... 15calówka jest o 50% większa i cięższa w porównaniu do 13... czy warto dźwigać aż tyle dla 2 cali?
  • Poziom 12  
    Pewnie dlatego, że 15" ma wbudowany napęd, a 13" nie.