Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie enkoderów do sterownika CJ1M CPU23

qberts 08 Sty 2012 22:26 1218 4
 • #1 08 Sty 2012 22:26
  qberts
  Poziom 8  

  Czy istnieje możliwość podłączenia enkoderów do tej jednostki czy konieczny jest zakup modułu CJ1W-CTL41-E? Z danych katalogowych wynika, że CJ1M CPU23 posiada dwa szybkie wejścia, problemem jest to, że w moim projekcie potrzebne są dane z dwóch enkoderów (czyli zasadniczo 4 wejścia). Kolejny problem to sposób w jaki fizycznie takowe enkodery podpiąć do wejść które wyglądają jak na załączonym zdjęciu. Z góry dzięki za pomoc.

  Połączenie enkoderów do sterownika CJ1M CPU23

 • Pomocny post
  #2 09 Sty 2012 12:44
  asher
  Poziom 16  

  Witam,
  na module na zdjęciu brakuje tzw. "mordki" lub też front connector-a jak kto woli. Bez tego fizyczne podłączenie będzie problematyczne.
  Jak najbardziej można podłączyć do tego sterownika 2 enkodery. W CPU trzeba zadeklarować użycie szybkiego wejścia (Settings->Builtt-In Input) oraz typ sygnału enkodera. W zależności od tego będziesz musiał podłączyć 2 lub 3 sygnały z enkodera (Phase A, B, Z) zgodnie z dokumentacją elektryczną CPU. Dokumentację znajdziesz na tej stronie Link. Warto założyć konto (bezpłatnie) i mieć dostęp do DTRek, FAQ itp.

 • #3 09 Sty 2012 15:24
  qberts
  Poziom 8  

  Gdzie taki front connector można zakupić, jakaś nazwa katalogowa? Czy możliwe jest samodzielne jego wykonanie? Może pytanie głupie, ale jak podłączyć dwa enkodery (po dwa sygnały z każdego) skoro producent deklaruje, że sterownik posiada tylko dwa szybkie wejścia?

 • Pomocny post
  #4 09 Sty 2012 16:01
  asher
  Poziom 16  

  Ściągnij sobie z: Link dokumentację oznaczoną jako W395 . Czyli:

  Cytat:
  CJ-series Built-in I/O
  CJ1M-CPU21/22/23
  OPERATION MANUAL


  Znajdziesz tam schematy podłączeń elektrycznych, symbole connector-ów.
  Jeżeli jeszcze nie wystarczy to jest telefon do supportu OMRONa. Chętnie pomagają, trzeba tylko mieć minimum wiedzy w temacie.

  DTRki na forum nie umieszczam bo nie ma co śmiecić.

 • #5 12 Sty 2012 01:49
  qberts
  Poziom 8  

  Podłączenie enkoderów jest rzeczywiście przystępnie opisane. Pozostał jednak problem front connectora, brakuje mi budżetu na oryginalne rozwiązania. Dlatego też chciałbym zastosować tego typu gold piny:
  Połączenie enkoderów do sterownika CJ1M CPU23
  wejścia enkodeów przylutować na stałe i w ten sposób uzyskać możliwość podłączania i odłączania, chyba że ktoś ma lepszy pomysł? (zdjęcia pożyczone z forum)

 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME