Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie dekodera do gniazda antenowego nie działa

yarko19 08 Sty 2012 22:32 7175 13
  • #1 08 Sty 2012 22:32
    yarko19
    Poziom 7  

Witam,

jest to mój pierwszy posta na elektrodzie wiec jesli zadaje pytanie w złym dziale lub było już zadawane (szukałem) to przepraszam.
    otóż mam problem, ponieważ kupiłem telewizję n, mieszkam w bloku z anteną zbiorczą na dachu, administrator zapewnił mnie, że będzie działać telewizja cyfrowa.
    Jedynym problemem było to, że mam w ścianie tylko gniazdo antenowe, dlatego kupiłem przejściówkę gniazdo antenowe-->gniazdo F, tak abym mógł wkręcić kabel antenowy, który idzie od od dekodera. I tu pojawia się problem, ponieważ obydwie wartości tzn. sygnał i jakość wynoszą 0, tak jakby w ogóle nie było połączenia z anteną. jaka może być przyczyna? czy może być to wina przejściówki, czy zakupić gniazdko do ściany, które będzie miało wbudowane wejście F? oczywiście porozmawiam jeszcze z administratorem bo tak zalecił konsultant enki, ale pewnie usłyszę, ze powinno to działać... Czy ktoś ma jakiś pomysł?
    z góry dziękuję za wszelką pomoc!

0 13
  • #3 08 Sty 2012 23:10
    yarko19
    Poziom 7  

Jest to podstawowy dekoder n-ki Nbox hdtv ITI 5800S. A dlaczego antena zbiorcza się nie nadaje? konsultant twierdził że użytkownikom na tego typu antenach wszystko działa ok, czasami jest problem z jakością, a sygnał normalnie powinien być.

0
  • #4 08 Sty 2012 23:14
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Zbiorcza satelitarna czy zbiorcza naziemna?

0
  • #5 08 Sty 2012 23:25
    yarko19
    Poziom 7  

Naziemna telewizja (7 programów w sredniej jakości) działa jeśli podpinam kabel telewizyjny, ale administrator poinformował mnie, że telewizja satelitarna tez będzie działać więc przypuszczalnie jest jedna i druga

0
  • #6 08 Sty 2012 23:32
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

Pokaż foto tego gniazda w ścianie...

1
  • #8 09 Sty 2012 00:10
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

To gniazdo z sygnałem radiowym i telewizyjnym, jeśli założono je zgodnie z prawidłami sztuki instalatorskiej to niestety nie ma w tej instalacji sygnału satelitarnego...

0
  • #10 09 Sty 2012 08:01
    mihal2002
    Poziom 43  

Jak twierdzisz że administrator poinformował o tym że jest możliwość korzystania z dekodera SAT. to wystarczy wymienić gniazdo na RTV-SAT.

0
  • #11 09 Sty 2012 08:22
    hubert2508
    Poziom 12  

Witam co do tego gniazdka, wiem ze sygnał morze być dlaczego nie przecież istnieje QAM i łączy się go takim zwykłym kablem antenowym

0
  • #12 09 Sty 2012 08:35
    yarko19
    Poziom 7  

Witam,
    wiec uważacie że powinienem zakupić gniazdo z wejściem SAT i powinno działać?
    A co z tą przełączką którą załozyłem, nie powinno działać na niej?

-1
  • #13 09 Sty 2012 08:59
    hubert2508
    Poziom 12  

Tego nie powiedziałem, po prostu musisz iść do administratora bloku i się go konkretnie zapytać czy na pewno jest tam sygnał satelitarny.Ja na twoim miejscu porozmawiał bym z sąsiadami zapewne ktoś ma satelitę w domu skoro administrator mówi że jest sygnał to na pewno zrobili to dla kogoś

0
  • #14 09 Sty 2012 21:44
    yarko19
    Poziom 7  

Ok wszytsko jasne, skomplikowana sprawa. Przyszedł do mnie facet, który zakłądał okablowanie w bloku no i posprawdzał, okazało się, że do miszkania sygnał płynie, ale w gniazdku go nie ma. Najdziwniejsze jest to, że domieszkania wchodzi jeden kabel, a w mieszkaniu dziwnym trafem są 2 kable - po jednym w każdym pokoju. No i podłączyłem w pokoju współlokatora i działa. druga sprawa, jednak musiałem zamontować gniazdo SAT, bo przez przełączkę nie działało. Także po problemie, teraz musze czekac 24 godz na aktywacje. Mam tylko nadzieje ze jakosc sygnału na poziomie 40-45 % wystarczy (moc ok 80%). Wszystkim dziekuje za rady!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo