Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana

Albus 09 Sty 2012 09:11 2442 16
 • #1 09 Sty 2012 09:11
  Albus
  Poziom 21  

  Witam, proszę o wskazówki w następującym problemie, posiadam przy furtce zamek szyfrowy Roger(modelu nie znam nieczytelny na obudowie a jeszcze nie rozkręcałem) z zewnętrznej strony, który nie działa , od środka od podwórka zdemontowany drugi zamek szyfrowy są same kabelki. Poradźcie co z tym, zrobić, zamontować z obu stron zamek szyfrowy? tylko teraz pytanie czy te 2 zamki szyfrowe można podłączyć (zmostkować) pod te same kabelki sterujące? Wiem tyle że kiedyś to działało ale prawdopodobnie po awarii jednego zamka i wymontowaniu go zaczęły się problemy. Ten zamek od zewnątrz który jest tam czasem działa . dodatkowo jest tam domofon . Proszę o jakiś schemat( który mnie nakieruje) jak to najprościej i najtańszym kosztem zrobić. pozdrawiam

  0 16
 • #2 09 Sty 2012 09:17
  kuuczoo
  Poziom 26  

  Pytanie co chcesz zrobić (jaką funkcjonalność uzyskać?)? Na jakim sprzęcie chcesz to zrobić (Roger? - nie ma problemu...) i jaki sprzęt (głównie dane techniczne, napięcia pracy) zostaje przy furtce (domofon i zaczep)? Wtedy można działać dalej.

  0
 • #3 09 Sty 2012 09:28
  Albus
  Poziom 21  

  Domofon chcę zostawić, bo działa w tej chwili tak: dzwonię i dzwoni dzwonek, podnosi się słuchawkę i można powiedzieć coś -słychać przy furtce ale już nie słychać w słuchawce osoby mówiącej przy furtce. Nie działa otwierania z przycisku z domu, myślałem o tym aby wymienić zamek szyfrowy od zewnątrz furtki a od środka dać mały przycisk aby taniej wyszło .. o ile da się tak jak myślę? napięcie sprawdzę ale wydaje mi się że 12V bo wisi w miejscu całej aparatury jakiś transformator. PS. wrzucę zdjęcie tego systemu w wolnej chwili żeby to zobrazować bardziej.

  0
 • #4 09 Sty 2012 09:42
  kuuczoo
  Poziom 26  

  Układ który potrzebujesz nie powinien być problemem. Pytanie zasadnicze jest też o kable. Jeśli zamierzasz wymieniać na nowe to nie ma najmniejszego problemu. Jeśli chcesz skorzystać ze starych to musimy wiedzieć jakie masz (ile żył i jakich grubych).

  0
 • #5 09 Sty 2012 09:49
  Albus
  Poziom 21  

  Tak jak napisałem wcześniej porobię fotki i będę prosił o ocenę tego co mam :) W miejscu gdzie był zamontowany zamek szyfrowy(od podwórka) jest 6 kabelków cienkich wiszących luzem . W miejscu ,gdzie dochodzą kable z całej instalacji domofonowej są obok siebie :transformator, wzmacniacz rozmów, puszka w której jest masa kabelków i przekaźnik . Więcej na fokach postaram się w tym tygodniu wstawić.

  0
 • #6 09 Sty 2012 22:15
  Albus
  Poziom 21  

  Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana Zamek szyfrowy roger uszkodzony wymiana

  Zrobiłem fotki, może coś ktoś podpowie w tej sytuacji ???

  0
 • #7 10 Sty 2012 10:24
  kuuczoo
  Poziom 26  

  W tej sytuacji radzę wywalić wszystko co tu jest. Wiem że nie jest to na pewno najtańsze rozwiązanie ale patrząc na stan sprzętu wg mnie jedyne rozsądne. Kupić prosty zestaw domofonowy i zamek rogera i postawić instalację od nowa. Kabelków z tego co widzę powinno wystarczyć. W najgorszym (domofon analogowy z okablowaniem 5-przewodowym) wypadku potrzebujesz:
  - od słuchawki do przekaźnika (skrzynki w piwnicy) - 5 żył
  - od przekaźnika do bramofony - 10 żył
  - od zasilacza w piwnicy do zamka przy bramie - 2 żyły (tylko zasilanie)
  - od zamka(bramofonu) do przycisku otwarcia przy furtce - 2 żyły
  - od zaczepu do bramofonu i zamka - po 2 żyły (dla bezpieczeństwa, chociaż pewnie wystarczą tylko 2 do któregoś z nich

  Z twoich zdjęć niestety za dużo odczytać się nie da (ten kolorowy makaron jest mało czytelny) więc sam musisz sprawdzić czy wystarczy ci kabli.

  0
 • #8 10 Sty 2012 20:22
  Albus
  Poziom 21  

  A nie można wymienić jednego Rogera tego który widać a z drugiej strony maly przełącznik "dzwonkowy" którym po naciśnięciu otwierało by się furtkę?

  0
 • Pomocny post
  #9 11 Sty 2012 09:34
  kuuczoo
  Poziom 26  

  Można. Pytanie czy jesteś w stanie uzyskać dostęp do opisu leciwego (z wyglądu) domofonu (bramofonu) który masz zamontowany aby wiedzieć gdzie podłączyć się z zamka aby uruchomić zaczep.

  0
 • #10 11 Sty 2012 09:41
  Albus
  Poziom 21  

  Jak dobrze rozumiem to ten zamek szyfrowy po wpisaniu kodu zwiera 2 kabelki które dają sygnał do przekaźnika?tak to działa? można by było rozkręcić tego rogera i zobaczyć kabelki... ?

  0
 • #11 11 Sty 2012 10:06
  kuuczoo
  Poziom 26  

  Tak Tak to działa. W pierwszej kolejności zobaczyłbym gdzie idą kabelki od tego czytnika którego już nie ma, gdyż jeśli sobie wiszą z jednej strony niezabezpieczone a z drugiej są jednak podpięte w instalacje (chociażby zasilanie) to najzwyczajniej w świecie może się robić na nich zwarcie i psują zasilanie. Na początek postaraj się usunąć (odłączyć) niepotrzebne (nieużywane) kable.

  0
 • #12 11 Sty 2012 10:30
  Albus
  Poziom 21  

  Też się zastanawiałem nad tymi kabelkami, a orientujesz się jak bywa w takich instalacjach? czy to jest tak że oba czytniki są ze soba równolegle połączone ?? Ps dodam że instalacja jest bardziej skomplikowana bo jak to działało jeszcze to wyglądało to tak(z opowiadań bo ja zastałem stan taki jak jest) : przy furtce domofon z przyciskami 1 i 2 dom, 2 szyfrozamki do otwierania furtki kodem z jednej i drugiej strony furtki, w każdym domu jest aparat z słuchawką i przyciskiem do otwierania furtki, dodatkowo przełącznik po przełączeniu którego można było połączyć się miedzy domami . W tej chwili w jednym domu jest sam kabel tzn na domu wisi więc muszę od tego też zacząć, być może nie działa to przez braki po prostu tych elementów no ale na pewno trzeba się tym rogerem zająć .

  0
 • Pomocny post
  #13 11 Sty 2012 10:48
  kuuczoo
  Poziom 26  

  Logicznie rzecz biorąc jedyne "połączenie" między czytnikami to wspólne zasilanie i wyjście do wspólnego zaczepu.

  0
 • #14 11 Sty 2012 10:51
  Albus
  Poziom 21  

  Czy możliwe jest że to zasilanie idzie w tych cienkich kabelkach które widać na zdjęciu przy furtce? , raczej innych tam nie było.

  0
 • #16 11 Sty 2012 10:57
  Albus
  Poziom 21  

  Czyli muszę zacząć od tych kabelków i doprowadzić to wszystko do ładu, a dalej może coś się wyjaśni, będę informował kontynuując ten temat.

  0
 • #17 14 Sty 2012 11:28
  Albus
  Poziom 21  

  Zmierzyłem napięcie zasilania w puszcze z masą kabelków jest 8.15 V możliwe ze taki transformator jest? zasilanie idzie od tego transformatora obok puszki po prawej na foto.

  0