Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Euro RGB rozdzielacz dziwne zachowanie

sharik 09 Sty 2012 10:22 1481 4
  • #1 09 Sty 2012 10:22
    sharik
    Poziom 12  

Witam, żeby nie było to szukałem ale nie znalazłem podobnego przypadku. Mianowicie posiadam dekoder z jednym wyjściem EURO. Wysyłam z niego sygnał RGB na rozdzielacz (na 2 wyjścia). Do jednego wyjścia podłączony TV plazma kablem o dł. 1m, do drugiego wyjścia z rozdzielacza podłączony TV LCD kablem o dł. 7m. Gdy telewizory podłączone są pojedynczo tzn. do rozdzielacza wpięty jest tylko jeden wtyk obraz jest idealny (obojętnie jaki TV jakim kablem). Wystarczy, że wepnę drugi kabel w rozdzielacz (nawet nie musi być podłączony do TV) to następuje drastyczny spadek jakości (obraz traci szczegóły i staje się ciemniejszy). Na początku wydawało mi się że problem leży po stronie dorobionego kabla 7m ale przetestowałem wszyskie konfiguracje i to samo. Jakieś sugestie?

0 4
  • #2 09 Sty 2012 10:55
    egon42
    Poziom 37  

Można spróbować odłączyć pin 19 w obu wtyczkach euro w tv wtedy przewód euro będzie 1 kierunkowy i nie będzie zakłócony przez sygnały wychodzące z tv jak to nie pomoże to zostaje tylko aktywny rozdzielacz.

0
  • #3 09 Sty 2012 11:47
    sharik
    Poziom 12  

Od początku myślałem o aktywnym rozdzielaczu ale nie udało mi się znaleźć jakiegoś konkretnego, sprawdzonego schematu.

0
  • #4 09 Sty 2012 17:28
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

sharik, a Kolega słyszał o dopasowaniu impedancji obciążeń?

0
  • #5 09 Sty 2012 19:46
    sharik
    Poziom 12  

Trochę jestem w temacie zielony a do tego właśnie w jednym z TV poszło mi wejście EURO.
    Nie działają wejścia RGB i Composite
    Działają: HDMI, Component, SVideo
    Coś się chyba zjarało... :cry:

0