Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Halogen G9 40W można zmienić na 60W?

09 Jan 2012 12:47 2177 4
  • Level 8  
    Witam

Mam 2 pytania.
    1. Kupiłem 2 kinkiety ścienne do przedpokoju z halogenami G9 230V 40W i jest dość ciemno. Producent podaje, że mają być max 40W. Co może sie stać jak wrzuce 60W? Może macie jakiś inny pomysł, aby nie wymieniając kinkietów w przedpokoju było jaśniej? Może zastosować np żarówki diodowe?

2. Planuje kupić taśme RGB 5m 150 diod + czujnik ruchu sufitowy w którego specyfikacji pisze, że minimalne obciążenie ma być minimum 40W. Czy podłączenie takiego zestawu bedzie działało?
  • OptexOptex
  • Moderator of the Technical section
    1. Zwykłe żarówki 60 W nagrzewają się znacznie mocniej niż 40 W, więc może dojść do deformacji lamp i ich zniszczenia.
    Zastosowanie lamp LED-owych pozwoli na ominięcie problemów z ciepłem, jednak nie wiem, czy ich światło cię zadowoli.
    2. Wątpliwe.
  • OptexOptex
  • Level 10  
    1. Jedynym rozsądnym wyjściem jest założyć świetlówkę kompaktową, ale tu pojawiają się dwa problemy.
    Pierwszy to gniazdo - masz G9, a potrzebujesz E14 lub E27.
    Drugi to gabaryty tych świetlówek.
    Jeśli oprawy wytrzymają przeróbkę i Ci na nich zależy można spróbować.
    Ledy czy inne tym podobne nie dadzą Ci więcej światła.
    2. Zapewne wybrałeś model BEG INDOOR 180T. Trafić lepiej nie mogłeś :) Jedyna czujka, która startuje od 40W. Każda inna z ich katalogu wstaje od 0.
  • Level 8  
    Elektro-team wrote:
    1. Jedynym rozsądnym wyjściem jest założyć świetlówkę kompaktową, ale tu pojawiają się dwa problemy.
    Pierwszy to gniazdo - masz G9, a potrzebujesz E14 lub E27.
    Drugi to gabaryty tych świetlówek.
    Jeśli oprawy wytrzymają przeróbkę i Ci na nich zależy można spróbować.
    Ledy czy inne tym podobne nie dadzą Ci więcej światła.
    2. Zapewne wybrałeś model BEG INDOOR 180T. Trafić lepiej nie mogłeś :) Jedyna czujka, która startuje od 40W. Każda inna z ich katalogu wstaje od 0.

Ta czujka to 360 stopni nie ma nawet nazwy na allegro tego pełno. a jeśli bym dołaczył jeszcze z 2m taśmy to by zadziałał? Albo podrzuczcie jakąś czujke do 5m taśmy za rozsądną cenę.
  • Level 1