Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grundig CUC 740 - sterowanie

18 Gru 2004 14:50 906 4
  • Poziom 19  
    Jest to dokładnie Grundig super color B 7890
    Serie M 5022 HiFi
    CUC 740
    Zaczęło się od foni[i].Brak głosu Przy wylączniku sieciowym jest jeszcze wylącznik tzw HiFi - co ciekawe jak włączyć ten wyłącznik to wyłanczał się telewizor lecz nie fonia - słychać było na pełnym głosie harakterystyczne buczenie wzmacniacza mcz.
    Klijent informował mnie że jak kilka razy wlanczał ten włącznik to glos po wielu prubach się pojawił.Tak terz zrobił przy mnie i to prawda lecz za każdym razem dochodziło do wyłanczania przekaźnika.Ciekawe.Postanowiłem sprawdzić poprawność styków na modułach.Wyciągnąłem moduł wzmacniacza mcz potem modół foni[i] a na końcu modół sterowania.Niestety po ostatniej operacjii stwierdziłem że odbiornik nie startuje.Na wyświetlaczu jest komunikat 8.8.Co się dzieje??Nie mogę dorwac schematu
  • Poziom 20  
    Przyczyną braku głosu w Grundigach najczęściej jest dodatkowy styk przy wł sieciowym, umożliwiający wyjście ze stanu stby po naciśnięciu wyłącznika sieciowego. Przycisk HIFI działa prawidłowo, telewizor służy jako wzmacniacz audio, reszta układów jest odłączona.
  • Poziom 19  
    no nie wiedzialem - dzięki jak podejdę bliżej do usterki to coś napiszę
  • Poziom 19  
    Temat zakończony - niestety poszedł procesor Zaskoczyło mnie to strasznie.Pozdrawiam