Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór wzmacniacza do kolumn JAMO S608

PESO 09 Sty 2012 16:13 4924 15
  • #1 09 Sty 2012 16:13
    PESO
    Poziom 9  

Witam,
    planuje zakup kina domowego, kolumny już sobie wybrałem mianowicie JAMO S608 + HCS 3. Mam jednak problem z wyborem amplitunera do tych kolumn. Zastanawiam się nad Yamahą RX-V471, Onkyo HT-R538 i Pioneerem VSX-1019. Z tych wszystkich najlepszy wydaje się Pioneer, gdyż jest to teoretycznie wyższa półka, ale słyszałem, że nie do końca dobrze współpracuje z kolumnami JAMO, tak więc proszę was o pomoc. Oczywiście możecie tez podać inne amplitunery, ale tylko nowe.
    Pozdrawiam

0 15
  • Pomocny post
    #2 09 Sty 2012 17:26
    patryk3444
    Poziom 20  

Polecę ci Onkyo HT-R538 to chyba najlepszy amplituner jaki kiedykolwiek słyszałem bardzo mi się podobał dźwięk był czysty naturalny oczywiście potrafił też przywalić basem dla mnie rewelacyjny amplituner a co do Pioneer VSX-1019 to nigdy nie słyszałem więc się nie wypowiadam :)

0
  • #3 09 Sty 2012 17:56
    PESO
    Poziom 9  

Dzięki za opinię
    Mam nadzieję, że jeszcze ktoś się wypowie :)
    Ja sam znalazłem jeszcze takie wzmacniacze: Denon AVR-1312 i Onkyo TX-SR608(z tym, że ten to juz bardzo na ścisk jeśli chodzi o budżet)

0
  • #4 09 Sty 2012 23:00
    przemo-lukas
    VIP Zasłużony dla elektroda

Przepraszam, tak tylko zapytam. Słyszałeś ten zestaw głośnikowy?

0
  • #5 09 Sty 2012 23:43
    PESO
    Poziom 9  

Niestety nie miałem jeszcze okazji, ale spotkałem sie z bardzo pozytywnymi komentarzami na temat tych kolumn

0
  • Pomocny post
    #6 10 Sty 2012 08:22
    przemo-lukas

Więc przed zakupem radzę samemu posłuchać. Opinię potraktuj jak poradę czym należało by się zainteresować. Ja od siebie polecę siestę/fiestę firmy Tonsil.

0
  • #7 10 Sty 2012 08:31
    PESO
    Poziom 9  

Tylko problem polega na tym, że te jamo kupie za mniejsze pieniądze w systemie 5.0 niż tonsile w 2.0, jeśli porównać same fronty to tonsile kosztują prawie drugie tyle...

0
  • #8 10 Sty 2012 11:06
    LysyOsw
    Poziom 26  

No cóż. Za jakość się płaci. Nie będą to na pewno pieniądze wyrzucone w błoto. Siesty są warte swojej ceny.

0
  • #9 10 Sty 2012 11:52
    PESO
    Poziom 9  

Tylko problem jest w tym, że nie mam pieniędzy na takie kolumny. To nie jest 200 czy 300zł tylko ok 1500zł.

0
  • #10 10 Sty 2012 12:16
    przemo-lukas

Piszę tylko, abyś się zastanowił. Ostatecznie to nie mi się ma podobać. Mnie nie stać na kino domowe jakie bym chciał więc wybrałem stereo. Warto i nad tym się zastanowić. ;)

0
  • #11 10 Sty 2012 19:33
    benek161
    Poziom 21  

Jeśli co nieco orientujesz się w stolarce możesz siesty skopiować. Głośniki + zwrotnice wyjdą cie jakieś 600zł

0
  • #12 11 Sty 2012 14:39
    GanzConrad
    Poziom 22  

Użytkuję Jamo s608 + Pionier 920, więc opowiem o tym modelu (po różnice zapraszam do specyfikacji:
    http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/VSX-920-K/index.html
    )
    Również rozważałem Onkyo i inne modele, Pioneera wybrałem ze względu na dodatkowe funkcje, niestety nie porównywałem odsłuchu z innymi amplitunerami, z których zrezygnowałem.
    Ogólnie jestem zadowolony, na razie nie planuję zakupu subwoofera, bas mi wystarcza, dodatkowe funkcje się przydają, mimo, że niektóre są bajerami (np aplikacja pilota w telefonie z androidem, sterująca amplitunerem poprzez Wifi, czy też niektóre radiostacje internetowe, które naprawdę ładnie brzmią)

Muzyka:
    tryb "stereo" IMO jest bezużyteczny, używam "Surr Focus" lub "Wide" - całkowicie inne brzmienie, czasami można pokusić się o rozszerzenie na 4 głośniki (tryb ext stereo) minimalnie spada jakość. Sam dźwięk głównie zależy od jego źródła, korzystając z radia internetowego (196kb/s) brzmi pięknie, player mp3 poprzez HDMI brzmi zadowalająco (90% zależy od jakości pliku *.mp3, *.flac), innych źródeł nie testowałem (nawet CD....)
    Filmy: automatyczna kalibracja pozostawia wiele do życzenia, ręczne/subiektywne dostrajanie poziomów i equalizera wręcz konieczne.
    Trochę moich opisów:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=2064741&highlight=
    Z biegiem czasu skłaniam się ku opinii, że do słuchania muzyki, zwłaszcza przy wysokich wymaganiach dot. jakości, należy skupić się na zestawie źrodło dźwięku+ wzmacniacz.
    Konfiguracja Amplituner + kolumny jest dobrym wyjściem, ale trzeba się przygotować na różnice w jakości dźwięku z różnych źródeł (choćby programy TV SAT, testowanie różnych wersji tego samego utworu w *.mp3, flac itp...)
    Spokojnie można polecać ten zestaw, myślę że 95% użytkowników będzie zadowolona.

0
  • #13 19 Lut 2012 18:22
    Leonek7
    Poziom 2  

witam wszystkich
    Czy możecie ocenić mój wybór?
    Kolumny: http://www.jamo.com.pl/index.php5?theme=promo&task=print_product&product_id=4144
    Amplituner: http://www.pioneer.pl/pl/products/42/98/405/VSX-1021/index.html

Muzyka (od pop po klasykę) / Filmy 50/50 (ciężko wyczuć czego więcej). Salon nieco ponad 17 m2. Nie jestem audiofilem, ale zależy mi na dobrym brzmieniu i uniwersalności.
    Z góry dzięki!

0
  • #14 19 Lut 2012 19:40
    RADUL
    Poziom 21  

Kolega niedawno za 2600zł kupił zestaw 5.1 Maestro (z subem Aktiv200 i "frontowymi" 180-kami) - to zestaw znacznie lepszy od Jamo z serii "S".

0
  • #15 20 Lut 2012 18:47
    Leonek7
    Poziom 2  

i znacznie droższy... Nie znalazłem gotowego zestawu, ale kompletując wszystkie elementy wyszłam i cena o ok 1 tys więcej niż zestawu Jamo. Max z aplitunerem to ok 4200-4300 (czeka mnie jeszcze kupno tv). Jak mówiłem, nie jestem audiofilem, a są jeszcze inne rzeczy w życiu :)
    Wiesz, gdzie można taki zestaw odsłuchać?

0
  • #16 03 Paź 2015 10:04
    benekk27
    Poziom 6  

Witam.:) Rowniez posiadam zestaw kolumn Jamo s 608 , kupilem je w konfiguracji 5.0 i zdecydowalem sie na APLITUNER PIONEER VSX -923, dzialajacy w konfiguracji 7.2 . Wedlug danych producenta kazda z końcówek mocy posiada 150W RMS przy impedencji 6 ohm . Dokładnie tyle ile posiadaja Jamo s608. Zaleta amlitunera jest to , ze da sie wejsc w ustawienia manualne korektora i ustawic kazde z pasm według swoich potrzeb. Zestaw brzmi rewelacyjnie . Wzmacniacz posiada duza moc wiec sie nie przegrzewa , a glosniki sa w pelni wykorzystywane pod kątem swoich mozliwosci. Oczywiscie jakosc brzmienia jak i efektywnosc frontow glownych s608 zalezne sa od ustawien wprowadzonych przed wykonaniem auto kalibracji zestawu, jednakże po wlaczeniu trybu stereo czesciowe rozbicie podzialu pasm spowodowane konfiguracją wielokanalową skupia sie w pelni i kierowana jest tylko i wylacznie do frontow . Sam aplituner jest bardzo zaawansowany technicznie poza systemem DOLBY ATMOS ktorego nie posiada w niczym nie odbiega od najnowszej genereacji obecnie produkowanych aplitunerow.

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Jak juz wspominalem posiadam Jamo s608. Wizualnie dorównują zestawom z wyzszej polki , wykananie i dobor materialow naprawde godny polecenia. Jedyne do czego moge sie doczepic to jakosc okleiny ktora jest srednia. Natomiast jezeli chodzi o tzw bebechy hm... kolumna ( mowa o front glowny s608 ) kolumna wykonana z MDF podzielona na 3 niezalezne komory . Jedna z nich przydzielona tylko do 3 glosnikow sredniotonowych , druga komora tylko do glosnika nisko tonowego i trzecia do separacji glosnika wysoko tonowego . Glosniki srednio tonowe mimo wygladu zewnetrznego -membrana tak naprawde wykanene sa z tzw papieru czyli materialu , ktory od zawsze uzywał TONSIL dzieki czemu brzmienie jest naprawde dobre. Co do bocznego glosnika nisko tonowego membrana rowniez wykonana jest z tego samego materialu. Kosze - rama samych glosnikow standardowo tloczona blacha magnesy wentylowane - lepsze chlodzenie cewki glosnika. Magnes glosnika wys. Ton neodymowy czyli wzmocnione pole magnetyczne - wiekrza wydajnosc glosnika. Co do charakterystyki brzmienia w zaleznosci kto co lubi. Zacznijmy od niskiego pasma BAS. Dzieki duzemu 25cm wooferowi bas jest mocny i miekki , aczkolwiek niekiedy potrafi delikatnie zabuczec . Dobrze sprawuje sie w odsluchu muzyki instrumentalnej koncerty itp. Natomiast slabiej sprawuje sie podczas sluchania muzyki o charakterze dyskotekowej odczucie jakby delikatnie zostawal w tyle , tak wiec nie grzeszy precyzja , ale by to dostrzec trzeba miec naprawde wprawne ucho. Jednym slowem jezeli ktos lubi mocny miekki potezny bas , to jal najbardziej sa to glosniki dla Ciebie. Srednie tony sprawuja sie naprawde precyzyjnie oddajac przy tym wiele dokladnie slyszalnych detali w muzyce jak i efektach kina. Calosc jest dosyc soczysta , ale nie nazbyt. Sumujac. Jak za tak niska cene graja naprawde dobrze radza sobie z dobrze w muzyce jak i w kinie domowym. Moja ocena 8/10. A jezeli ktos zapragnie jeszcze bardziej poteznego basu proponuje JAMO SUB 660. Monstrum generujace 600Watow mocy w obudowie zamknietej. Precyzyjny potezny bardzo nisko schodzacy bas wytwarzany za posrednictwem poteznego glosnika o srednicy 30cm z duzym wychyleniem membrany siegajacym nawet do 5cm. Gwarantuje ze sąsiedzi beda zadowoleni, ;)

0