Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia E7 i bluetooth w Oplu

areka9 09 Sty 2012 16:20 1827 4
  • #1 09 Sty 2012 16:20
    areka9
    Poziom 9  

Witam,

(W sumie to nie wiedziałem czy temat umieścić w dziale GSM, czy Auto - ale może z tamtego zrobię jakieś przekierowanie tu :) )

Mam używanego Opla Antarę - jest on wyposażony w zestaw głośnomówiący zintegrowany z radiem i Bóg wie czym jeszcze. Ten zestaw zawsze działał jakoś tak na własną rękę z różnymi telefonami, ale działał. Czasami nie działał, a potem znowu działał. Ot - taka typowa elektronika.

A teraz nie działa. Tzn. nie działa z Nokią E7 - z którą wcześniej parę miesięcy działał, a w której jakiś czas temu updatowałem oprogramowanie. Z innymi telefonami działa.

Objaw: telefon łączy się z samochodem, nawet w czasie rozmowy przez chwilę (2-3 sekundy) mogę rozmawiać, po czym się rozłącza z samochodem i znowu się przełącza na słuchawkę. Wielokrotnie rozparowywałam urządzenia, ale nic to nie daje. Próbowałem też wziąć je na przeczekanie - nie zadziałało..
    Opel z innymi telefonami działa normalnie. Nokia z normalnymi zestawami też działa normalnie. Ze sobą nie chcą.

Podejrzewam, że coś gdzieś zostało w zapisach i kaplica. Nie wiem jak to tak do końca wyczyścić. Flashować Nokii nie chcę, bo szkoda danych.

Ktoś może coś poradzić?

Pozdrawiam
    Arek

0 4
  • #2 09 Sty 2012 16:32
    grubas
    Poziom 40  

Mogą nie być kompatybilne i dlatego tak się dzieje. Nic z tym nie zrobisz.

0
  • #3 09 Sty 2012 17:00
    areka9
    Poziom 9  

No to słabo :(
    Ale przez pierwsze parę miesięcy działały.. Wszystko zepsuło się w okolicach upgreadu softu Nokii.
    No i co ciekawe - telefon łączy się i kilka sekund współdziała poprawnie. Potem rozłącza się...
    No ale nic to, jak nie zadziała, to nie.. Będę jeździł ze standardowym przenośnym zestawem Nokii.

Pozdrawiam i dzięki.

0
  • #4 11 Sty 2012 09:41
    kamilzdeb
    Poziom 10  

Witam Opel Astra Sports Tourer 2011 oraz Insignia 2011, ten sam problem w całej flocie firmowych samochodów tylko że z Nokią E6 i E7, bez znaczenia czy jest to nowa czy stara wersja softu. Natomiast telefony z wersją Bluetooth 2.0 działają bez problemu.
    Brak jakiejkolwiek informacji w instrukcji Opla o kompatybilności urządzeń, prócz tego że muszą być kompatybilne.
    Masakra, ta sama sytuacja jest z iPhone 4S Bluetooth 4.0 i Mitsubishi Outlander

0
  • #5 14 Wrz 2012 12:28
    areka9
    Poziom 9  

Sprawdzałem ostatnio w nowej Mazdzie CX5 - 1 dzień telefon się łączył bez problemu, można było rozmawiać. Drugiego dnia - koniec. Objaw ten sam co z Oplu - telefon łączy się z BT i po chwili rozłącza..
    Chyba się przejdę do Nokii..

0