Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magistrala eBus w piecach Vaillant

09 Sty 2012 16:45 5993 8
  • Poziom 9  
    Witam,

Chcialbym podlaczyc sie do mojego pieca Vaillant ekoTECplus 26kw tak aby miec zdalna mozliwosc nastawu temepratury. W tym celu poszukuje infomarcji na temat magistrali eBus stoswanej przez firme Vaillant. Bardzo trudo jest znalezc cos sensownego na internecie tj. jaka podlaczyc sie do magistarli eBus hardwarowo i jaki jest zestaw komend. Czy ktos z forumowiczow juz zajmowal sie ta tematyka?

Z gory dziekuje za sugestie

md23
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 21  
    Z tego co kojaze dziala w lonie
    pozdr
    m
  • Poziom 9  
    Dzieki za info. Przegladalem juz ten post i wydaje sie ze bylo to juz 3 lata temu - temat wyglada jednak interesujaco.

md23
  • Poziom 9  
    polecam post: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2198433.html
    infomarmacje ktore tam znalazlem pozwolily mi na komuniakcje z piecem Vaillant'a oraz sterownikiem. Na obecym etapie jestem w stanie wlaczac/wylaczac zdalnie przez internet podgrzewanie wody uzytkowej, ogrzewania, zmieniac parametry ustwien temeratury zadanej oraz minimalnej oraz monitorowac temperature na zewnatrz budynku oraz wenatrz pomieszczenia.

Piec Vaillant etco_tec_plus a sterownik to color matic
  • Poziom 2  
    witam
    do md23
    mogę prosić o więcej szczegółów dotyczących komunikacji po eBus z kotłem Valllant, chcę nim zdalnie sterować z wykorzystaniem plc (komunikacja Ethernet, RS485, GSM), zależy mi na zdalnej kontroli tych samych parametrów
    obecnie kotłem vsc 196 steruje pogodowy calor matic z modułem mieszacza
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    Witam,
    czy kolega mógłby się podzielić wiedzą na priv dotyczącą sterowania piecem vaillant przez internet ?
  • Poziom 1  
    WItam,

Czy ktoś posada adapter Ebus -rs232 do komunikacji?