Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co to za wtyczka? Kieszeń na radio w volvo.

09 Jan 2012 17:07 2272 10
  • Level 10  
    Witam,
    Nie umiem nazwać ani znaleźć takiej wtyczki w specyfikacjach, ani sklepach internetowych. Czy ktoś może wie jak to się nazywa, albo da mi jakąś inną wskazówkę? Chciałem podłączyć radio, ale niestety gniazdo drastycznie różni się od tej wtyczki. Ta wtyczka znajduje się w kieszeni na radio w samochodzie volvo 340, jeśli to pomoże. Załączam niezbyt wyraźne, ale mam nadzieję, że wystarczające zdjęcie:

Co to za wtyczka? Kieszeń na radio w volvo.

pozdrawiam,

picasso001.
  • Level 30  
    Mierzyłeś chociażby zwykłą probówką czy jakieś napięcia tam występują?
  • Level 10  
    @williams: Właśnie nie, bo jeśli już bym się zabrał za mierzenie, to poświęciłbym na to dzień i po prostu założył wtykę ISO albo inną popularną. Napisałem tutaj, bo miałem nadzieję, że ktoś spojrzy i powie 'oho, znowu jakiś młody nic nie wie, bo przeciez to oczywiste!'. Jeśli się nie uda, to niestety będę musiał tak jak mówisz wziąć miernik i przetestować wszystko po kolei.
  • Level 30  
    No tak.

Lepiej pacnąć posta niż samemu pomyśleć...

Już dawno byś wiedział co w tej kostce siedzi, a nie grzał fotel przed kompem.

Do roboty :D
  • Level 10  
    @wiliams: trochę nie rozumiesz moich zamiarów - jeśli będę wiedział jak się nazywa ta wtyka i np. będę mógł kupić po prostu przejściówkę, to bardzo bym tak chciał zrobić. Spędzenie (w moim przypadku) dnia na przekładaniu kabli to strata czasu której chciałem uniknąć. Czy ktoś jeszcze z państwa ma jakieś propozycje? :D
  • Level 34  
    picasso001 wrote:
    Spędzenie (w moim przypadku) dnia na przekładaniu kabli to strata czasu której chciałem uniknąć
    Szukanie przejściówki, która prawdopodobnie nie istnieje, to większa strata czasu a jeśli potrafisz obsługiwać miernik uniwersalny, to montaż kostki ISO w tym miejscu zajmie ci najwyżej godzinę.
  • Level 30  
    Pod warunkiem że ta kostka jest odpowiedzialna za grajka.

Dlatego zasugerowałem pomiary.
  • Level 10  
    Okej, widzę, że bez mierzenia się nie obejdzie, więc w niedzielę się za to zabiorę porządnie. Dzięki za porady. Jakby ktoś jednak wpadł na pomysł co to jest, teraz już bardziej z ciekawości, to proszę pisać! :D

Pozdrawiam,

picasso001.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Oryginalne volvo to nie jest. Pomiary. Rób pomiary. Pochwal się, co odkryłeś. Pary przewodów sugerowały by głośniki. Tylko dlaczego 6 pinów?
  • Level 10  
    Wykonałem stosowne pomiary i potwierdziły one tezę, że jest to kostka od radia. Wyszły mi dwa głośniki i 12V, więc podłączyłem tam kostkę ISO, a następnie radio. Radio gra, ale nazwy wtyczki ani jej pochodzenia niestety nie udało mi się ustalić.
  • VIP Meritorious for electroda.pl
    Sięgnąć głębiej się nie dało? Może jest gdzieś jakaś taśma na wiązce. Rozwinąć, sprawdzić, co tam namotane...