Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka drukarka laserowa - tania eksploatacja

09 Sty 2012 19:14 69656 63
  • Poziom 22  
    Witam!

Poszukuję taniej (do 200 zł) drukarki laserowej B&W taniej w eksploatacji.
    Zależy mi na tym żeby nie była zbyt awaryjna, może to być szprzęt używany.
    Wymóg to USB + współpraca z win7.

No chyba że są teraz takie cuda z portem ethernetowym lub wifi to też może być - mogę nawet dołożyć.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 19  
    Jeśli używany sprzęt może być, to polecam Kyocera FS-1010. Ma port USB i kartę sieciową. Jakieś 3 lata temu kupiłem ją z połową toneru za 100 zł. Do tej pory wydrukowałem kilka ryz i praktycznie nie zauważyłem spadku ilości toneru. Nadaje się też do termotransferu w wytwarzaniu płytek PCB. Na allegro jej cena waha się w granicach 100 - 150 zł. Naprawdę polecam.
  • Poziom 22  
    A jak z regeneracją? Nie za duża?
  • Poziom 19  
    Przy cenie sprzętu w granicach 100 zł, chyba nie ma co się zastanawiać tematem serwisu. Po prostu jakakolwiek drobna naprawa będzie w cenie kolejnej drukarki. Tą są urządzenia powiedzmy do użytku w firmach, dlatego właśnie w domu powinna posłużyć długo. Co do wielkości to nie jest malutka, ale akurat mi to nie przeszkadza. Po prostu wkładam z pół ryzy, zamykam szufladę i zapominam o drukarce bo jest pod biurkiem. Cena tonera od kilkudziesięciu złotych (zamiennik), do ponad 150 za oryginał (wiadomo Kyocera lubi to drugie ;)). Jednak u mnie na zamienniku też działa i nie brudzi. Ale nadal mówimy o cenie drukarki na poziomie 100 - 150 zł i co ważne z tonerem.
  • Poziom 22  
    Kolega ma i poleca Samsunga ML-2010 PR.
    Z tym, że brak gniazda ethernetowego i cena używanej = cenie nówki 3-4 lata temu!

PS- a tą KYOCERĘ da się jakoś uzupełniać samym tonerem/proszkiem?
  • Poziom 19  
    alvaro99 napisał:
    PS- a tą KYOCERĘ da się jakoś uzupełniać samym tonerem/proszkiem?
    Wkład z tonerem do tej drukarki jest po prostu plastikowym "pudełkiem", z otwieranym okienkiem za pomocą dźwigni po zamontowaniu tonera. Jeśli na wyciągniętym wkładzie przekręcimy tą dźwignię śrubokrętem to mamy gotowy wsyp do wkładu z wałkiem ślimakowym. Kręcąc tym wałkiem w przeciwną stronę można by ładować zasobnik. Do tego zasobnika nie ma podłączonych żadnych styków elektrycznych, czyli czujnik zawartości tonera jest dalej. Nie ma więc żadnego problemu z zasypaniem tego wkładu.

Dodano po 2 [minuty]:

Tylko pytanie po co kombinować, jak zamienniki nie są drogie.
  • Poziom 29  
    Również szukam okazyjnie drukarki taniej w eksploatacji. Dziękuję za założenie tematu :)

Myślę że ta kyocera będzie dobrym wyborem - na popularnym serwisie aukcyjnym jest za 99zł + 15% toneru. Toner-zamiennik to koszt ok. 35zł. Może na 4 ryzy nie wystarczy, ale to i tak taniej niż kartridż do mojej HP...

Jak jest z jakością wydruków ? Czy nie powstają pasy, kreski, plamy ? Co z bladością wydruku ?
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 31  
    Lexmark optra 430dn- toner na 12000 stron. Ma usb, rj45, lpt, sterowniki do win7 i nie tylko. Jeśli wielkość drukarki jest sprawą drugorzędną to t610, toner pozwala na wydrukowanie 25 tyś stron. Obie drukarki można kupić do 250zl z pełnymi tonerem.
  • Poziom 19  
    maras2003 napisał:
    Jak jest z jakością wydruków ? Czy nie powstają pasy, kreski, plamy ? Co z bladością wydruku ?
    Jakość jest bardzo dobra, nawet małe czcionki (np. 6) jest bardzo wyraźna. Nie zauważyłem też jakiś pasków czy plam. No może na odwrocie ostatnie 2 cm są delikatnie przy cieniowane, ale bęben drukarki wydrukował ponad 140 tyś to raczej normalne (zwłaszcza, że toner nie jest już oryginalny). Odnośnie bladości to nie ma o czym mówić. Stosuję ją również do drukowania ścieżek do termo-transferowego wytwarzania płytek PCB, więc można ustawić kontrast na naprawdę "grubą" warstwę toneru.
  • Poziom 22  
    zen3x napisał:
    Lexmark optra 430dn- toner na 12000 stron. Ma usb, rj45, lpt, sterowniki do win7 i nie tylko. Jeśli wielkość drukarki jest sprawą drugorzędną to t610, toner pozwala na wydrukowanie 25 tyś stron. Obie drukarki można kupić do 250zl z pełnymi tonerem.

Cena faktycznie kusi + toner na tyle stron + duplex + printserver rj45 :)
    Tylko marka mnie odstrasza... miałem kiedyś dwie "plujki" z Lexmarka i od tej pory powiedzialem sobie... wszystko tylko nie Lexmark.
    Z minusów:
    - toner strasznie drogi... 250 zeta! Da się to jakoś uzupełniać samym proszkiem? Na allegro nie widze do tego proszku
    - wielkie gabaryty.
  • Poziom 31  
    Lexmark optra to całkowicie inna jakość drukarek niż lexmark atramentowy np. łożyska w wielu miejscach są metalowe, a nie plastikowe ślizgowe. Ceny tonerów no cóż są duże, bo to są duże tonery. Ja nie kupuje zamienników bo ceny oryginałów na aukcjach są czasami mniejsze niż zamienników.

Pojemność tonera i możliwości rozbudowy odwzorowują się w gabarytach.

Tutaj są informacje o lexmarku Link
  • Poziom 22  
    A może HP 1320 dn ?
  • Poziom 24  
    Witam. HP LaserJet 6L, posiadam takową siódmy rok i działa bez zarzutu, dodam że druga w zapasie. Polecam naprawdę tanie drukowanie i duża wydajność tonera. Nie doczytałem i poprawiam, polecam interfejs USB - LPT lub kartę PCI - LPT.
  • Poziom 19  
    No HP 1320 jest nie do zajechania, ale oryginalny toner na 2 tyś kartek i kosztuje 250 zł. Praktycznie się nie psuje (czasami piecyk, ale rzadko). Z bocznej kieszeni łyka wszystko (zwrotki, koperty, gruby papier ozdobny itp.). U mnie w pracy panie potrafiły wydrukować kilka tysięcy kartek w jednym dniu, jak zaszła potrzeba. Ale osobiście nie polecam takich tortur. Ale sprzęt mogę spokojnie polecić.
  • Poziom 31  
    Kyrocera fajna ale cena bębna OPC to zwala z nóg...ale jesli wali 140k kopi to nieżle ( znaczy niezły szmelc sprzedają na aledrogo--tzw żywego trupa) opc jest przygotowany na 100K kopii.

1320 : Piec siada niezwyke rzadko ..szybciej pada rollup i ośka napedowa jego ( po 50K wydruków)

Stare HP 1100-1300 bardzo wytrzymałe bestie..
  • Poziom 19  
    Kwazor napisał:
    Piec siada niezwyke rzadko ..szybciej pada rollup i ośka napedowa jego ( po 50K wydruków)
    Rolkę nacina się delikatnie nożykiem do tapet i dalej sobie papier pobiera - sprawdzony patent ;).
  • Poziom 31  
    Tak zwłaszcza jak ci pęknie sprzegło kłowe a to własnie pęka... sama guma to pikuś....
  • Poziom 19  
    Kwazor napisał:
    Tak zwłaszcza jak ci pęknie sprzegło kłowe a to własnie pęka... sama guma to pikuś....
    Tu się zgadzam w 100 %. Ale na kilka urządzeń tylko w jednym się to stało, i cena tych części wyniosła chyba coś koło 60 zł. A tak to właśnie guma robiła się "śliska" i albo ją należało przesunąć na rolce, albo nacinać.
  • Poziom 22  
    dzg4 napisał:
    Witam. HP LaserJet 6L, posiadam takową siódmy rok i działa bez zarzutu, dodam że druga w zapasie. Polecam naprawdę tanie drukowanie i duża wydajność tonera. Nie doczytałem i poprawiam, polecam interfejs USB - LPT lub kartę PCI - LPT.

No właśnie takową mam i przejściówka LPT-USB działa jak chce pod win7. Raz drukuje poprawnie a raz ma kaprys i serduszka albo krzaczki wychodzą. Dlatego chciałem zmienić, bo laptop nie ma LPT.
  • Poziom 22  
    Co sądzicie o drukarce Lexmark T430dn z przeiegiem 2600 stron?
    To dużo czy mało na tą drukarkę?
  • Poziom 20  
    Witam. Kyocera 1010 ma prosty w regeneracji pojemnik. Nie trzeba się mordować z otworem gdzie się toner wysypuje do drukarki jak ktoś wyżej zasugerował. Po prawej stronie z boku jest korek :-) Który należy wyciągnąć i przez lejek wsypać toner z butelki. Korek wcisnąć na miejsce i gotowe zajmuje to nie więcej jak 5 minut. Gwarancja na bęben w tej drukarce jest na 500 000 stron. Miałem okazję na allegro widzieć drukarkę ze stanem licznika prawie 2 milionów kopi. Tak to nie żart sam przecierałem oczy ze zdziwienia jak zobaczyłem wydruk z drukarki. Gość twierdził że drukarka w dobrym stanie :-) Mam też HP 5000 i co jakiś czas problem z folią wygrzewającą, jednak drukarki ze sztywnym bębnem są lepsze.
  • Poziom 31  
    Dla t430dn 2600 stron to nic. Model kompaktowej drukarki do pracy z obciążeniem miesięcznym 70 tyś stron.
    Opinie Link
  • Poziom 29  
    mam pytanie co do energooszczędności tych drukarek - czy mają opcję automatycznego przechodzenia w stan niskiego poboru energii ?

Chodzi mi o to, że jak będę miał komputer-serwer (do plików i do druku), to czy drukarka będzie mogła być włączona nonstop, bez obawy na jej zużycie prądu na poziomie XX watów.
  • Poziom 20  
    Masz dane do Kyocery

DANE OGÓLNE Kyocera FS-1010
    Metoda drukowania laserowa, Kyocera Mita ECOSYS
    Szybkość drukowania 14 stron A4 na minutę
    Czas wydruku pierwszej strony mniej niż 12 sekund
    Rozdzielczość 1200 dpi przy pełnej prędkości (do 2400 dpi z KIR2)
    Czas wygrzewania poniżej 15 sekund
    Obciążalność 10 000 stron miesięcznie
    Zużycie energii Drukowanie: 265 W
    Czuwanie: 13 W
    Uśpienie: 5 W

Hałas Drukowanie: 50 dB
    Czuwanie: 28 dB
    Zasilanie AC 220-240 V, 50/60 Hz
    Wymiary 378 x 375 x 222 mm
    Waga 9,5 kg
    Toner drobnoziarnisty, jednoskładnikowy toner na 6 000 stron przy 5% pokryciu (8 500 stron przy normie ISO 10561)
    Certyfikaty GS/TUV/CE/B
    drukarki produkowane są zgodnie z normą jakości ISO 9001 i normą ochrony środowiska ISO 14001, Blue Angel

PODAWANIE I ODBIERANIE PAPIERU
    Podawanie papieru uniwersalna kaseta na 250 kartek, 60-105 g/m2, A5-A4, folie; wielofunkcyjny podajnik na 100 kartek, 60-165 g/m2, A5-A4, rozmiar definiowany, folie, koperty
    Taca odbiorcza do 150 kartek nadrukiem do dołu

KONTROLER
    Procesor PowerPC 405, 200 MHz
    Pamięć RAM standard 16 MB + ECOmemory, maksymalnie 144 MB (1 gniazdo DIMM)
    Emulacje PCL 6, PJL, KPDL3 (PostScript 3), Line Printer, IBM Proprinter X24E, Epson LQ-850, Diablo 360, KC-GL
    Język sterujący Prescribe IIe
    Czcionki 80 czcionek PCL 6, czcionka bitmapowa, 136 czcionek PostScript, 45 typów czcionek kodów kreskowych jednowymiarowych, 1 typ czcionek kodów kreskowych dwuwymiarowych (PDF-417)

INTERFEJSY
    Standardowe standardowe złącze równoległe (IEEE 1284), złącze USB 1.1 albo USB 2.0 Full Speed (dostępne od stycznia 2003)
    MIC (Multiple Interface Connection) pozwala na jednoczesne przesyłanie danych poprzez 3 interfejsy, z których każdy posiada swoją własną wirtualną drukarkę

OPCJE
    Pamięć drukarki 1 gniazdo DIMM (16, 32, 64 lub 128 MB)
    Karta CompactFlash 1 gniazdo (8 MB) na formularze, czcionki, loga, makra
    Podajnik papieru PF-17 uniwersalna kaseta na 250 kartek, 60-105 g/m2, A5-A4
    Kaseta papieru PC-42 kaseta na 250 kartek, 60-105 g/m2, dodatkowe mniejsze formaty
    Kaseta papieru PC-40F kaseta na 250 kartek, 60-105 g/m2, dodatkowe mniejsze formaty (do PF-17)
    Print server IB-21E 10Base-T/100Base-T
    Print server SB-140 10Base-2/10Base-T/100Base-T
    Print server SB-60 Token Ring
    Print server SB-110FX interfejs optyczny
    Interfejs szeregowy SB-60 złącze RS-232C/422A

Stereowiki i dane z tej strony
    http://www.mares.com.pl/kyocera/start.php?goto=drukarki&sub=fs1010
  • Poziom 9  
    Hej,

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

Szukam jakiejś taniej (max. 180 zł), używanej drukarki laserowej do domu:

-mono (to raczej konieczność :) )
    -zamienniki w przystępnej cenie
    -stosunkowo nieduże gabaryty
    -bez bajerów typu: WiFi, praca w sieci etc.
    -mile widziany duplex
    -podłączana pod USB

Generalnie będę drukował sporadycznie (średnio myślę, że max. 50 str./mc). Przeszukując Allegro wpadły mi w oko następujące modele:

Brother HL 5240
    http://allegro.pl/brother-hl-5240-28str-min-1200dpi-toner-7000str-i2076521683.html

Brother HL 5140
    http://allegro.pl/drukarka-brother-hl-5140-nowy-beben-kable-gw-i2089384188.html

Brother HL 5250
    http://allegro.pl/brother-hl-5250-dn-duplex-siec-32-mb-usb-okazja-i2065196917.html

Brother HL 5150
    http://allegro.pl/drukarka-laserowa-brother-hl-5150d-duplex-toner-fv-i2068885873.html

Brother HL 2040
    http://allegro.pl/drukarka-laserowa-brother-hl-2040-i2086052008.html

HP 1200
    http://allegro.pl/hp-1200-z-tonerem-komplet-kabli-i2064277377.html

HP 1300
    http://allegro.pl/hp-1300-z-tonerem-komplet-kabli-i2073656768.html
  • Poziom 19  
    HP 1200 i HP 1300 są praktycznie nie do zajechania. Problem z tym, że oryginalny toner kosztuje ok 200 zł i są dość wolne. Mam w pracy 3 drukarki HP 1200 i działają nieprzerwanie od wielu lat, ale jak się chce wydrukować jakiegoś pdf-a to trzeba troszkę zaczekać zanim zacznie ;). Nie pamiętam też, abym cokolwiek w nich wymieniał prócz tonera i kartek. Po prostu sobie działają.
  • Poziom 9  
    Dzięki, a miałeś do czynienia z jakimiś Brotherami?
  • Poziom 19  
    Nie, dlatego ich nie skomentowałem. Jakoś nie mam zaufania do tej marki. W pracy mam tylko HP, Xerox i Ricoh i z żadnymi z nich nie miałem większych problemów. Miałem też jeden kombajn Epsona i tak pozostanie. W domu mam stara Kyocerę FS 1010 i tą mogę polecić z cała pewnością. Szczegóły powyżej. Wadą jej jest chyba tylko wielkość.
  • Poziom 9  
    Ok, a czy laserówki wymagają zabiegów czyszczących co jakiś czas (wydrukowania nieco tekstu, autoczyszczenia etc.)? Wiadomo, że to nie tusz, tylko toner z proszkiem, ale np. HP przy swoich drukarkach pisze np. "Zalecana ilość stron drukowanych miesięcznie: Od 300 do 1500".
  • Poziom 19  
    Do omawianych wcześniej HP 1200 i 1300 przyznaję się że nic nigdy nie było czyszczone. Przy wymianie tonera, wymieniamy praktycznie większość układu odpowiedzialnego za drukowanie (bęben, podajnik toneru, układ transferu tonera na bęben itd.). Po wyjęciu "tonera" mamy praktycznie obudowę z kasetą na papier, rolki prowadzące i piecyk. Wszystko to czyści się samoczynnie kartkami papieru ;). Większe urządzenia z butelkami na toner wymagają okresowej konserwacji - m.in zebranie rozsypanego toneru, nasmarowanie skrzypiących rolek (zmora) itp, jak i okresowa wymiana bębnów, dewelopera i czasami jakiejś rolki np. od podajnika papieru. Co do zalecanej ilości stron to trochę śmieszne. Przypomniało mi się po prostu jak panie w pracy potrafiły na drukarce HP 1320 wydrukować kilka tyś. stron w 2 dni. Musze powiedzieć że było ciepło w pokoju ;), a drukarka działa do dziś. Było to w czasie, gdy nie było w pracy większego urządzenia typu Ricoh MP 2000.