Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson DX3850 wyodrębnienie samego skanera z drukarki.

09 Sty 2012 19:34 1151 4
  • Poziom 9  
    Witam, wyżej wymieniona drukarka mi się zepsuła, a posiada dosyć przyzwoity skaner. Jak podłącze całą drukarkę do komputera to normalnie skaner działa, mimo nie działającej drukarki, jednak nie mam zamiaru stawiać takiego dużego pudła na biurku tylko dla skanera. Rozebrałem drukarkę, wymontowałem skaner z całą płytką i zasilaczem, podłączyłem dwa kable od skanera w odpowiadające im wejścia na płytce, po podłączeniu samego skanera do komputera system wykrywa normalnie urządzenie wielofunkcyjne, pojawia się opcja skanowania, jednak gdy chcę coś zeskanować to jednak wywala błąd. I tu nasuwa się pytanie, czy istnieje jakaś możliwość, aby działał jedynie samodzielny skaner??
  • Pomocny post
    Spec od drukarek
    Nie, bo elektronika sprawdza również inne podzespoły.
  • Poziom 10  
    Witam
    Też miałem takiego epsona i chciałem wykorzystać sam skaner ale żeby to działało muszą być podłączone wszystkie podzespoły tego urzadzenia. A to już zbyt dużo miejsca zajmuje więc epsonik poszedł na zbiórke.
  • Spec od drukarek
    W sumie to nie wiem, czy te urządzenia posiadają takie dobre skanery - ja widziałem lepsze w starszych modelach CX3200/5200/5400, ale to jeszcze większe "pudła" ;)
  • Poziom 9  
    Może i nie dobre skanery, ale jednak lepszy skaner jakikolwiek od żadnego :) No ale widzę ,że nie mam co tego złomu trzymać i jutro wywalę to na śmietnik :P