Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer ze wzmacniaczem do BMW E38

Belin 09 Sty 2012 20:21 4680 14
  • #1 09 Sty 2012 20:21
    Belin
    Poziom 17  

Witam!!!

Otóż borykam się z problemem uzupełnienia dołu w seryjnym nagłośnieniu BMW E38, mam w nim fabryczne głośniki firmy nokia jakieś 10 sztuk łącznie, grają w nim 4 midbasy 13cm tejże firmy, radio mam oryginalne Business z 6 płytową zmieniarką w bagażniku, wiem już że napewno nabęde 'zmieniarkę MP3' z alledrogo, urządzenie o magicznej nazwie YATOUR za całe 349 złociszy, wszystko było by fajnie ponieważ jak narazie satysfakcjonuje mnie dźwięk seryjnego radia i tych głośników a to dlatego iż wszystko jest w naprawde bardzo dobrym stanie jedyny mankament to brak dołu w tym systemie, wiem że ciężko jest nagłośnić te auto ponieważ ma dobrze odizolowany bagażnik akustycznie od kabiny, ale ja mam rękaw na narty także jak otworzę podłokietnik w kanapie to mam ładny otwór przez który dzięk z bagażnika może swobodnie wpadać do kabiny, teraz mam problem z doborem przetwornika lub dwóch do bagażnika i napędu do nich czyli jakiegoś piecyka, oto moje dotychczasowe przemyślenia.

Wzmacniacze które brałem pod uwagę:
    CARPOWER HPB-1502
    Peiying PY-2H30R
    Peiying PY-B2H76R
    Peiying PY-1K76D
    Kruger&Matz KM1001
    Kruger&Matz KM1002

Wiem że 1K76D i KM1001 to troche droższe i mocniejsze sprzęty od reszty stawki, jeden wygląda jak kopia drugiego, podobnie z PY-B2H76R i bliźniaczym KM1002, w aucie mam nowiutki akumulator(3 tygodnie) 100AH więc z zasilaniem nie ma problemu alternator też nowy 140A więc chyba da jakoś radę, mam tylko mętlik czy 400-500W RMS wystarczy i bardziej zapatrywać się w stronę np. HPB-1502, czy jednak kupić 'na zapas' cyfraka typu PY-1K76D

Założenie jest takie aby zostawić oryginalne radio i jego wymiana nie wchodzi w grę ponieważ nie chcę ingerować w wygląd deski, poza zakupem wzmacniacza borykam się z problemem jego podłączenia, a mianowicie czy zasilanie mogę pociągnąć ze skrzynki rozdzielczej czy muszę je podpiąć bezpośrednio pod akumulator? Druga rzecz to sygnał audio, ponieważ radio seryjne nie ma wyjścia muszę albo podpiąć wzmaka na hi-input z głośników tylnych albo wpiąć się jakoś gdzieś w przewody sygnałowe, tylko gdzie?

No i ostatnia sprawa to głośnik lub głośniki, brałem pod uwagę:

STX SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP
    STX SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP
    2x STX SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP
    2x STX SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP
    ALPHARD YAKUZA 12 lub 15
    LANZAR MAX 12
    LANZAR MAX 15

Jestem otwarty na inne propozycje co do wzmacniaczy i głośnków, powiedzmy że wzmacniacz do 500-550zł nowy, 350-400 używany, na głośnik/głośniki 300-400zł, zależy mi na niskim zejściu i ciśnieniu, głównie do HipHop'u typu 50 Cent, ale i czasem nutka typu techno się trafi, więc nie chciał bym aby to był najgorszy muł na rynku, jest to zestaw na rok na dwa ponieważ później przyjdzie czas na dalsze zmiany, niestety budżet mam taki jaki mam ponieważ ostatnio wrzuciłem koszmarne pieniądze w auto, cudów się nie spodziewam więc proszę o waszą pomoc.

0 14
  • Sklep HeluKabel
  • #2 09 Sty 2012 20:32
    qstosz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Poszukaj FAQ Nazara.

Przeczytaj i wtedy będziesz wiedział co i jak z przyłączeniem.

Co do peyinga i K&M to to jedna i ta sama półka.

0
  • Sklep HeluKabel
  • #3 09 Sty 2012 21:13
    Sarever
    Poziom 19  

Zasilanie powinno być z akumulatora. Jeśli w radiu brak wyjść RCA to pozostaje wspomniane wyjście HI-Input. Co do głośników to mogę sie wypowiedzieć że STX za taką kasę jaką się za nie płaci mają naprawdę przyjemny bas i niskie zejście (przynajmniej na moje ucho).

Pozdrawiam!

0
  • #4 10 Sty 2012 10:48
    Belin
    Poziom 17  

Kolego Sarever, możesz tylko powiedzieć czy porównywałeś STX'y z jakimiś innymi głośnikami? Czym to pędzisz? Miałem suba na STX GDN-30-300-4-AP i powiem że w domu robił niezłe zamieszanie, on był jednak droższy i miał aluminiowy kosz, wyglądał porządniej od tych 'nowości', jednak głośnik został niestety zniszczony.

Kolego qstosz, jeszcze tylko jedno pytanie, skoro K&M i Peiying to to samo to czy lepiej się interesować którąś z tych marek czy jednak lepiej CARPOWER? Z tego co czytałem ludzie mają dosyć podzielone zdania, ja niestety z CA jeszcze nie miałem doczynienia.

0
  • #5 10 Sty 2012 13:59
    Sarever
    Poziom 19  

STX-a osobiście nie miałem, ale odsłuchiwałem go u kolegi, szczena mi opadła gdy usłyszałem granie z tego głośnika. Wzmacniacza nie pamiętam niestety. Do tej pory zastanawiam się nad kupnem jakiegoś STX-a na próbę.

0
  • #6 10 Sty 2012 14:01
    Belin
    Poziom 17  

Słuchałeś 10 czy 12 cali? Miałeś porównanie z jakimiś innymi głośnikami?

0
  • #7 10 Sty 2012 14:03
    Sarever
    Poziom 19  

10 cali.

A co do wzmacniacza, kilka tematów niżej w dziale "CarAudio" masz opinię o Peiying 1K76D.

0
  • #8 10 Sty 2012 14:58
    Belin
    Poziom 17  

Wnioskuję że z podanej przezemnie stawki to 1K76D będzie najlepszym wyborem?

-1
  • #9 10 Sty 2012 17:37
    adi.degora
    Poziom 9  

500WRMS do dobrze izolowanego auta to trochę mało. KM to taka mniej rozbudowana wersja PY, np. bez stabilności do 1 oma, tylko do 2 etc. Nie dalej jak wczoraj wrzucałem dość sporego posta z relacji wstawienia PY1k76d.
    Co do głośników to ja wziąłbym jakieś 2 STXy, żeby tę moc podzielić i uniknąć katowania jednego glosnika (ot, takie prywatne zapatrywanie na temat), tylko czy STXy idzie jeszcze w ogóle dostać? Bo kilka lat temu zauważyłem że mocno ograniczyli ofertę.[/code]

0
  • #10 10 Sty 2012 22:41
    Sarever
    Poziom 19  

adi.degora napisał:
    tylko czy STXy idzie jeszcze w ogóle dostać? Bo kilka lat temu zauważyłem że mocno ograniczyli ofertę.[/code]

Na alledrogo idzie dostań ze 2-3 modele. Naprawdę trudno je dostać ,a szkoda.

0
  • #11 10 Sty 2012 23:49
    skarak_db
    Poziom 21  

BMW 7 i peyingi carpowery i bischmanny........ nie szpeć/ ośmieszaj auta

0
  • #12 11 Sty 2012 01:15
    Karolo MPower
    Poziom 30  

Moim zdaniem 1502 + fajna 12" w BR zrobią robotę. Sedana E46 coś podobnego nagłaśniało solidnie, tutaj basik powinien być wyczuwalny i stosunkowo mocny.
    Osobiście gdybym miał siódeme to do tematu podchodziłbym z mocami rzedu 800 rms w górę. Żeby było odpowiednio mocno tak moim zdaniem powinien kształtować się próg mocy dla tego konkretnego wozu.

0
  • #13 11 Sty 2012 08:20
    barsliw
    Poziom 11  

Sarever napisał:
    adi.degora napisał:
    tylko czy STXy idzie jeszcze w ogóle dostać? Bo kilka lat temu zauważyłem że mocno ograniczyli ofertę.[/code]

Na alledrogo idzie dostań ze 2-3 modele. Naprawdę trudno je dostać ,a szkoda.

o tym mowa?

0
  • #14 11 Sty 2012 11:57
    Belin
    Poziom 17  

Więc na początek bym zakupił piźdżinga 1K76D i 2 sztuki 10 calówek od STX'a, to chyba optymalne rozwiązanie, czy lepiej jednak 2x12?

Do kolegi skarak_db - to ma być tylko sprzęt na ok 1 rok, w grudniu kupiłem auto i już wrzuciłem drugą jego wartość w przeciągu 3 tygodni w naprawy aby samochód przywrócić do stanu prawie idealnego, tego sprzętu chcę posłuchać przez niedługi czas, jeżeli czytałeś całość mojej wypowiedzi to powinieneś wyciągnąć wniosek że nie chcę niszczyć pięknego E38, zależy mi na zostawieniu oryginalnej jednostki sterującej i nie ingerowaniu w jego wygląd, do tego samochód gazu nie zobaczy a ma motor 4 litry.

0
  • #15 11 Sty 2012 13:05
    perezone
    Poziom 2  

Przyłącze się do tematu :)
    Też zamierzam postawić suba na dwóch stx 10" , lecz mam peiyinga 2h30r. Narazie zamierzam kupić 1 głośnik i zobaczyć jak hula na jednym kanale przy 2 omach, jeśli będzie wzmacniacz wyrabiał to będą dwa stx-y :)

0